15. 9. 2020 | Daniel Ryl

MBL - SPA 0:1p - Generálku rozhodl Buchtele

přát., úterý 15. 9. 2020
Mladá Boleslav - Sparta MBL - SPA
Mladá Boleslav: Krošelj – Hrbas, Ševc (C), Dlapa, Pláněk (A), Bernad, Fillman, Šidlík – Lunter, Zohorna, Štastný – Alderson, Zbořil (A), Jääskeläinen – Flynn, Najman, Kousal – Strnad, Bičevskis, Stránský
Sparta: Neužil – Němeček, Kalina, Piskáček (A), Pavelka, Dvořák, Jandus, Jurčina, Jeřábek – Rousek, Horák, Řepík (C) – Buchtele, Sukeľ, Kudrna – Vitouch, Pech (A), Tomášek – Zikmund, Říčka, Forman
Branky a nahrávky: 62. Buchtele (Němeček). Vyloučení: 7:6. Průběh utkání: 0:1.
Do Tipsport extraligy půjdou sparťané ve vítězné náladě! Náš tým zvládl vyrovnaný duel na ledě Mladé Boleslavi, kde po šedesáti minutách nepadl jediný gól, zato rozhodčí rozdali třináct menších trestů. Utkání nakonec dospělo až do prodloužení, v němž rozhodl Jan Buchtele. Na vítězný gól mu přihrával obránce David Němeček, který si připsal bodový debut v našem dresu.

Komentář

Sparta vstoupila do generálky s brankářem Jakubem Neužilem, jenž musel už ve třetí minutě zasahovat proti velké šanci Davida Bernada. Úvodní minuty však další výraznější šanci nepřinesly, až v deváté minutě putovali dva domácí hráči na trestnou lavici v krátkém sledu, čímž nabídli našemu týmu zkrácenou přesilovku pěti proti třem.

Už po 24 vteřinách ovšem fauloval David Němeček, čímž tlak svého týmu otupil. Když po plovině třetině putoval na trestnou lavici David Bernad, sparťané dostali soupeře pod tlak, jenže gólové šance nepřicházely. V závěru třetiny se už náš tým radoval, leč marně, protože Krošeljův skvělý zákrok zastavil puk těsně před brankovou čárou. Úvodní dějství tak střeleckou ani gólovou kanonádu nepřineslo.


V úvodu prostředního dějství byli blízko gólu pro změnu domácí, jenže zajímavou kombinaci Adam Zbořil ve vedoucí trefu neproměnil. Náš brankář si poradil i s dalšími pokusy Středočechů, zatímco na druhé straně Andrej Kudrna trefil jen Krošeljovo rameno. Zmar sparťanů v přesilovce pokračoval i při vyloučené Martina Ševce, přestože střela Tomáše Pavelky a šance Miroslava Formana vypadaly slibně.

Na druhé straně fauloval kapitán Michal Řepík, ale při jeho trestu Bruslaři neuspěli. Nejzajímavější pokus z Aldersonovy hole dokázal Jakub Neužil pokrýt. Sparta nedokázala vytěžit vedoucí trefu ani při trestu Marka Hrbase, zatímco sparťanská defenziva nekapitulovala při následném trestu Miroslava Formana.


Gólově chudé utkání nevylepšil Andrej Kudrna, po kterém se ve vlastní přesilovce zkoušel dvakrát prosadit Michal Řepík. Tlak sparťanů trval i nadále, jenže Krošeljovou psychikou nezamávali, navíc před polovinou třetiny zamířil na trestnou lavici Jan Buchtele. Domácí si při jeho trestu vytvořili velkou šanci, leč Marek Hrbas i jeho parťáci poloodkrytou branku netrefili.

Nejblíže vedoucí trefě byl Jan Stránský, jehož střela orazítkovala jen pravou tyčku. Uteklo pár minut, po nichž Jakub Neužil vychytal Martina Ševce a utkání mířilo do prodloužení. Na osudu utkání nic nezměnilo ani závěrečné vyloučení Davida Němečka, při kterém byli Bruslaři střelecky neefektivní. Stav se neměnil ani po pošťuchované a vyloučení Tomáše Dvořáka s Radimem Zohornou, proto muselo rozhodnout prodloužení.


V jeho úvodu musel zasahovat domácí brankář, zatímco na druhé straně Jakub Neužil likvidoval šanci Adama Zbořila. Krátce nato, co neproměnil svou šanci Lukáš Rousek, David Němeček prověřil domácího brankáře, po jehož zákroku dorazil puk do branky Jan Buchtele.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Billa Cup den čtvrtý: Sparta obsazuje druhé místo

Dvořáček: Mladí kluci hráli perfektně

KLA - SPA 2:4 - Výhra v omlazené sestavě

Pojeďte se Spartou do Skandinávie!