21., úterý 2. 11. 2021
Mladá Boleslav - Sparta MBL - SPA
Mladá Boleslav: Růžička – Pýcha, Ševc (C), Moravec, Pláněk (A), Jánošík, Lintuniemi – Raška, Fořt, Bičevskis – Kotala, Claireaux, Dufek – Kousal, Najman, Stránský (A) – Bernad, Závora, Grim.
Sparta: Cichoň – Mikliš, Moravčík, Pavelka, Jurčina (A), Dvořák, Jeřábek, Polášek (A) – Thorell, Horák, Řepík (C) – Konečný, Kaše, Chlapík – Prymula, Zikmund, Doležal – Šmerha, Hašek, T. Jandus.
Branky a nahrávky: 3. Bernad (Grim), 5. Najman (Ševc), 19. Stránský (Kousal, Pláněk) – 6. Kaše (Chlapík), 13. Thorell (Řepík, Horák). Rozhodčí: Hradil, Sýkora - Lučan, Kis. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 661. Střely na branku: 27:25. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2. Nejlepší hráči utkání: Jan Růžička - Jakub Konečný.
Sparťané v utkání na ledě Mladé Boleslavi smazali dvoubrankové manko v první třetině, ale domácí celek se dostal na konci úvodního dějství ještě jednou do vedení, které udržel až do konce utkání. Náš tým prohrál 2:3 a zároveň padl posedmé v řadě. Jediné dva góly Pražanů na ledě Bruslařů obstaral útočník David Kaše a Erik Thorell.

Sparťanští trenéři nasadili do utkání na ledě Mladé Boleslavi mladého brankáře Oldřicha Cichoně. Domácí hokejisté byli v úvodních minutách aktivnější a po zásluze šli do dvoubrankového vedení. David Bernad téměř z nulového úhlu trefil volné místo u vzdálenější tyčky a poslal svůj tým do vedení. Bruslaři byli i nadále aktivní a po rychlém výpadu se radovali podruhé. Obránce Ševc posunul kotouč najetému Ondřeji Najmanovi, který zřejmě překvapil brankáře Cichoně přesnou střelou pod vyrážečku.

Náš tým postupně srovnával hru v dalších minutách první třetiny a odměnou byly dvě vstřelené branky. David Kaše udělal výhybku na střed kluziště, načež povedenou střelou do horní části branky překonal dosud bezchybného Růžičku poprvé v utkání. A když se domácí síť rozvlnila podruhé, sparťané byli rázem ve velké euforii. Řepík v dobré akci posunul puk Eriku Thorellovi, který střelou z první prostřelil domácího brankáře. Bruslaři si však do konce úvodního dějství vzali své ztracené vedení zpět, když před brankou úspěšně tečoval svým tělem letící kotouč Jan Stránský.

Boleslavští hokejisté na startu druhé části předvedli velký tlak, ze kterého ovšem další branku nevytěžili. Velkou šanci na zvýšení domácího náskoku měl posléze na hokejce útočník Stránský, jehož rána jemně lízla lapačku brankáře Cichoně. V pokračujícím průběhu druhé třetiny sparťané hráli přesilovou hru, kterou sehráli velmi povedeně, ale Růžička v čele se svou obranou všem střeleckým pokusům odolal. Horákova prudká střela z mezikruží včetně dorážky v prostoru před brankou neskončila gólovým úspěchem ze strany Pražanů. I proto oba týmy odcházely do kabin za stejného stavu jako v první třetině.

Domácí hokejisté dohrávali v úvodních vteřinách třetí části svou klasickou přesilovou hru, kterou nevyužili a skóre zůstalo neměnné. Bruslaři si v dalším průběhu třetí části vypracovali další velké šance. Kotala využil prostoru na levé straně, ale vzápětí svou střelou neuspěl. Další obrovskou příležitost Bruslařů měl na hokejce obránce Lintuniemi, který si sjel do hloubi útočného pásma, ale domácí bek svým pokusem narazil jen na připraveného Cichoně. Sparťané v závěrečných minutách ještě zkusili odvolat svého brankáře z jeho pracoviště, ale domácí hráči už další komplikace nepřipustili a náš tým prohrál posedmé v řadě, tentokrát 2:3.

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): "Do zápasu jsme vstoupili dobře, dali jsme dva rychlé góly, což nám ale možná i trošku uškodilo. Pak jsme nepochopitelně začali stát ve středním pásmu, což po hráčích vůbec nechceme a ani to netrénujeme. Byli jsme za to právem potrestáni. Šťastný gól na 3:2 nám ohromně pomohl. Ve druhé třetině jsme přežili přesilovku Sparty, která byla ohromně silná a kterou tam kluci vyklekali a vylehali. Závěr byl už vyrovnaný. Byl to těžký zápas, jsme samozřejmě rádi za tři body.“

Josef Jandač (HC Sparta Praha): "Musím říct, že jsme dneska bojovali. Bylo to vidět, že tam nechyběla snaha, nasazení a urputnost. Ale bohužel to nestačí. Nechci se vymlouvat na cokoliv jiného. Měli jsme špatný vstup do zápasu, ten nás stál hodně. Sice jsme se dostali zpátky, ale zase jsme dostali gól, kdy nejdřív byla odvolána přesilovka pro nás a vzápětí jsme dostali gól. Chyběla nám malinko síla, valíme to na pár lidí a ti kluci ve finální fázi nemají klid, sílu a rychlost v zakončení. Mužstvo ale bojovalo."