26., neděle 27. 9. 2020
Mladá Boleslav - Sparta MBL - SPA
Mladá Boleslav: Krošelj – Šidlík, Ševc, Dlapa, Pláněk, Bernad, Fillman – Lunter, R. Zohorna, Šťastný – Alderson, Zbořil, Jääskeläinen – Flynn, O. Najman, P. Kousal – J. Strnad, Bičevskis, J. Stránský – Cienciala.
Sparta: Machovský (28. Neužil) – Němeček, Košťálek, T. Pavelka, Tomáš Dvořák, Jurčina (A), Kalina – Tomášek, Horák, Řepík (C) – Rousek, Sukeľ, Dvořáček – Buchtele, Pech (A), Forman – Zikmund, Říčka, Kudrna.
Branky a nahrávky: 4. Zohorna (Bičevskis, Bernad), 26. Šťastný (Dlapa), 27. Jääskeläinen (Zbořil), 33. Šťastný (O. Najman, Bernad) - 43. Forman (Říčka, Buchtele), 45. Sukeĺ (Horák, Rousek). Rozhodčí: Hejduk, Úlehla - Lučan, Kis. Vyloučení: 8:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 924. Střely na branku: 33:23. Průběh utkání: 4:0, 4:2. Nejlepší hráči utkání: David Šťastný - Jan Buchtele.
Sparťané v předehrávce 26. kola nového ročníku změřili síly s Mladou Boleslaví. V první třetině šel náš soupeř do jednobrankového vedení, který později navýšil v průběhu druhého dějství. Naši hokejisté skórovali až v poslední části hry zásluhou Miroslava Formana a Matúše Sukeĺa, ale další góly už nepřidali a z města automobilů si odvezli porážku 2:4.

Sparťané přivezli do Mladé Boleslavi téměř kompletní sestavu kromě obránce Jana Piskáčka, který zůstal v Praze. Zpočátku úvodní třetiny si domácí hokejisté vypracovali první gólové šance. Zohorna nejprve střílel z levého křídla a posléze ohrozil brankáře Machovského svým pokusem z mezikruží.

Aktivita mladoboleslavského útočníka se Bruslařům vyplatila, jelikož Radim Zohorna ve čtvrté minutě prostřelil sparťanského gólmana svou střelou po zemi. První velká šance našeho týmu přišla až poté, co Buchtele našel Pecha a sparťanský šikula narazil jen na připravenou lapačku Gašpera Krošelje.

Boleslavští mohli záhy vést o dvě branky po akci Ondřeje Najmana, který však orazítkoval pouze tyčku Machovského klece. Sparťanský muž s maskou si ve zbytku první třetiny připsal na své konto ještě jeden úspěšný zákrok proti střele Kousala.

Nástup do druhé třetiny se lépe povedl sparťanským borcům, kteří si zahráli další přesilovou hru. V ní nebezpečně pálil Horák, jehož ránu si pohlídal brankář Krošelj, stejně jako proti střele Tomáška. Nevyužité šance mohly náš tým hodně mrzet, protože krátce nato inkasoval podruhé. Přesnou střelou přes obránce Košťálka se prezentoval David Šťastný.

Boleslavští byli nadále při chuti a nepouštěli svého soka do vyložených šancí. Po úspěšném vhazování v útočném pásmu se do puku opřel útočník Joona Jääskeläinen a finský mág svou milimetrovou ranou vymetl horní růžek sparťanské branky.

Brankář Machovský po třetím obdrženém gólu opustil svoje pracoviště a místo v modrém půlkruhu zaujal Jakub Neužil. Střídajícímu brankáři Sparty však premiéra v extralize pořádně zhořkla, když ho překonal po souhře s Najmanem útočník David Šťastný.

Sparťané na začátku třetí třetiny ještě dohrávali svou početní výhodu z konce prostředního dějství, kterou ale nevyužili. Svěřenci trenérského dua Hořava – Jandač se o pár okamžiků později přeci jen dočkali, když střelu Říčky usměrnil do sítě Miroslav Forman.

Hosté se následně trochu osmělili a měli další velké šance na snížení. Říčka nejprve nevyzrál na boleslavského brankáře Krošelje a posléze neuspěl se svou střelou Řepík. Domácí hokejisté však zůstali před svým gólmanem a sparťané využili svou nabídnutou šanci. Po Rouskově posunutí na Horáka zavěsil přesně pod víko útočník Matúš Sukeĺ.

Náš tým se po dvou rychle vstřelených brankách oklepal a snažil se přidat třetí, kontaktní gól. Před domácím brankářem si nadějně počínal Říčka, jehož rána nebyla přesná. Deset minut do konce základní hrací doby Bruslaři hráli dvojnásobnou početní výhodu, kterou náš tým ubránil. Další góly už na ledě Mladé Boleslavi nepadly, a sparťané se tak po prohře 2:4 vrátili domů bez bodů.

Petr Haken (BK Mladá Boleslav): "Připravili jsme se na první třetinu a musím říci, že hráči do utkání vstoupili velice koncentrovaně s dobrým pohybem a důrazem. Byla tam obrovská snaha a chuť. I ve druhé třetině jsme si pořád ještě díky přesilovce pět na tři pomohli a odskočili jsme na rozdíl víc branek. V závěrečné třetině kluci ztráceli kotouče na modrých čarách i v obranném pásmu a soupeř byl nebezpečný. Jsme rádi, že máme další výhru."

Josef Jandač (HC Sparta Praha): "Do zápasu jsme nevstoupili vůbec dobře a poměrně rychle jsme prohrávali. Dvě třetiny byly z naší strany špatné, byli jsme jednoznačně horším týmem. Soupeř nás potrestal zejména ve druhé třetině. Na začátku poslední části se nám podařilo vstřelit dvě branky, které nás vrátily zpět do zápasu. Měli jsme dobrou naději, o kterou jsme se však později vinou zbytečných faulů a nedisciplinovaností sami připravili."