OF 2, úterý 19. 3. 2019
Mountfield HK - Sparta MHK - SPA
Mountfield HK: Tichý – Táborský, Boukal, Havlíček (C), Řehák, Pelda (A), Jerman, Pinkas – Giesl, Gaspar (A), Budina, Pajer, Jirků, Beneš, Novotný, Slafkovský, Brožek, Marha.
Sparta: Krbeček – Tomov, Brůna, Ludvík, Ducháč (A), Menzel, Adamec (C), Horáček – Broš, Bareš, Mácha, Krupička, Straka, David, Červenka, Kalný, Němec, Theimer, Vitouch.
Branky a nahrávky: 4. Beneš (Marha, Giesl), 36. Pinkas (Pelda, Slafkovský), 41. Slafkovský (Pajer, Pelda), 59. Budina (Havlíček), 60. Slafkovský – 1. Mácha (Broš, Brůna), 13. Broš (Brůna, Krupička). Rozhodčí: Bernat – Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 201. Střely na branku: 24:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 5:2.
S jasným cílem ukončit sérii s Hradcem jeli dorostenci v úterý pod Bílou věž, kde se jim ovšem nepodařilo navázat na famózní úspěch z neděle. Svěřenci Richarda Žemličky a Pavla Šreka sice dvakrát vedli, favorizovaný Mountfield ale nakonec zvládl střetnutí otočit, a po výsledku 5:2 tak bude muset o vítězi čtvrtfinále rozhodnout třetí duel. Ten se odehraje ve středu, úvodní buly je na programu v 17 hodin.

p>Úvodní vyčkávání? Kdepak. Mladí hokejisté za to vzali už od samého začátku, jen 46 vteřin stačilo Spartě na to, aby šla do vedení. Adam Mácha obdržel puk mezi pravý kruh a osu hřiště, odkud trefil bekhendem horní roh – 0:1. Jenže Hradečtí se nenechali zaskočit a za necelé tři minuty byl náskok hostů smazán. Šimon Marha našel před bránou připraveného Matěje Beneše, jenž svou ranou z první nedal brankáři šanci – 1:1.

Lvi mohli jít následně dokonce do vedení, Matyáši Budinovi ale na poslední chvíli překazila zakončení do prázdné klece pražská hokejka. A tak se radovali hráči na druhé straně. Josef Broš prokázal při přesilové hře pohotovost a dorazil do sítě vyraženou střelu od modré – 1:2. Hokejisté Mountfieldu měli do konce třetiny k dispozici dvě početní výhody, na rozdíl od soupeře je ale zužitkovat nedokázali. Matěji Gieslovi přeskočil kotouč hokejku, Lukáš Pajer s Markem Peldou zase trefili jen tyč.

Stejně jako první, také druhá třetina přinesla řadu vyloučených. Diváci byli svědky hned šesti početních výhod, většinu z nich ale hokejisté obou celků dokázali obstojně ubránit. V oslabení navíc ujela dopředu dvojice Jan Krupička – Adam Mácha, před koncovkou je ale zradila nepřesná nahrávka. Obrovskou šanci měl na druhé straně také Šimon Marha, z první ale nedokázal přesněji vystřelit po parádní nahrávce Juraje Slafkovského.

Minuty plynuly a vypadalo to, že četné přesilovky zůstanou bez využití, to však odmítli ve 36. minutě Hradečtí. Marek Pelda využil clony před gólmanem a po 11 vteřinách od začátku výhody vypálil od modré lajny k levé tyči, kde puk do sítě tečoval další obránce, Matěj Pinkas – 2:2. V závěru třetiny se snažili sparťané znovu strhnout vedení na svou stranu, tentokrát byl ale proti Jakub Tichý se svou obrannou prací u levé tyče.

Do poslední periody vstupovala Sparta s přesilovkou v zádech, nepohlídala si ale zadní vrátka. Toho využil Juraj Slafkovský, který otřel svou ránu o clonícího beka a kotouč po líznutí lapačky zapadl do branky – 3:2. Hosté byli rázem v pozici dotahujícího celku a museli začít chodit více dopředu, naopak Mountfield se pomalu stahoval k obraně modré lajny.

Čas plynul a sparťanům se zkracovala doba na vyrovnání, dvě minuty před sirénou tedy odvolala gólmana. Jenže ke kotouči se dostal Matyáš Budina, jenž jej téměř přes celé hřiště poslal do prázdné klece – 4:2. Hosté se po inkasování uchýlili k power-play ještě jednou, také tentokrát však branku obdrželi. Juraj Slafkovský zasunul puk do sítě kolem levé tyče, potvrdil hradeckou výhru 5:2 a definitivně odvrátil sparťanský mečbol.

Pavel Šrek (HC Sparta Praha): "Je to pro nás zklamání, protože zápas se z našeho pohledu vyvíjel příznivě. Hra odpovídala tomu, co jsme po hráčích požadovali, bohužel jsme ale v oslabení dostali smolný gól a v tu chvíli se to celé složilo jak domeček z karet. Kluci v sobě už nenašli sílu zápas otočit, musíme ale s optimismem koukat k zítřku."