8. 3. 2008 | David Pavlíček, Jan Hrabal, David Pavlíček

Mrňa zářil a poslal juniory do semifinále

ČF3, sobota 8. 3. 2008
Pardubice - Sparta PCE - SPA
Pardubice: Landsman – Kučera, Zdráhal, Krejnus, Blažek, Popler, Fink, Šnejdr, Poskočil – Radil, Stoklasa, Kousal, Kaut, Kindl, Buchtele,Dobiáš, Sodomka, Semorád, Šejba, Verner
Sparta: Novotný – Vošmik, Kořínek, Švácha, Topič, Hanzl, Sem, Čížek, Husák – Rybecký, Pacovský, Kafka, Slaba, Morkes, Borovský, Hájek, Sladký, Forman, Mrňa, Škaloud
Branky a nahrávky: 24:30 Mrňa (Morkes), 41:00 Mrňa, 53:27 Morkes, 56:55 Hájek (Mrňa). Rozhodčí: Kubeš. Vyloučení: 9:8, navíc Vošmik (Sparta) 10 minut osobní trest. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 220.
Sen juniorů Sparty pokračuje! Ve čtvrfinále poráží Pardubice, poté co dvěma výsledky 4:0 otočili nepříznivý stav série. V pátek je nečekalo nic jednoduchého, pardubičtí je zejména ve druhé části zamkli v obranné třetině a nechali vyniknout Filipa Novotného. Vývoj utkání definitivně zvrátil na stranu Sparty ve třetí třetině Pavel Mrňa a svými třemi kanadskými body (2+1) poslal tým mezi nejlepší čtyři.

Komentář

Hráči Sparty měli šanci ke vstřelení gólu hned v prvních momentech utkání, když byl vyloučen Michael Kučera. Hosté si během početní výhody vytvořili několik slibných šancí, ale domácí Filip Landsman byl pozorný.
O malou chvíli později se ocitl na trestné lavici další pardubický hráč. I toto oslabení domácí s přehledem ubránili, mavíc těsně po návratu trestaného hráče na led se do samostatného úniku dostal Lukáš Radil. Ten však předtím pobyl celé oslabení na ledě a tak neměl dost sil na zakončení.
Na druhé straně se osamocen před Landsmanem ocitl Tomáš Hájek. Obrovskou šancí trestuhodně zahodil. Z protiútoku dotáhl Karel Sodomka puk do rohu odkud přihrál před bránu na Tomáše Kauta, kterému puk vypíchl těsně před holí jeden z obránců Sparty.
Poslední vteřiny třetiny patřily Janu Zdráhalovi, který nejdříve nebezpečně pálil od modré a o chvíli později zachytil puk hokejkou ze vzduchu těsně před ujíždějícím útočníkem Sparty, který by se jinak hnal sám na Landsmana.

Na začátku prostřední části se dostali hosté do vedení zásluhou Pavla Mrni, který zužitkoval přihrávku Petra Morkese po úniku dvou na jednoho během přesilové hry – 0:1!
Domácí se snažili o bleskové vyrovnání, dokonce si vytvořili několik nebezpečných šancí. Filip Novotný v brance Pražanů několika povedenými zákroky jejich snažení zmařil.
V polovině druhé části dostal pas do jízdy Jan Buchtele, který nadvakrát taktéž sparťanského gólmana překonat nedokázal.
Enormní tlak Pardubic pokračoval, ale hráči Sparty se s vypětím všech sil ubránili. Nejvíce zahrozili domácí v závěru třetiny. V přesilovce objel Robert Kousal sparťanskou svatyni, ale nepovedlo se mu zakončit do poloprázdné brány – puk skončil na tyčce. Hosté se zmocnili puku a Petr Kafka od modré postrašil Landsmana, kterého zachránilo břevno!

Na dvougólový rozdíl zvýšil v přesilové hře na začátku třetího dějství Pavel Mrňa, když propálil z blízka Landsmana po perfektním pasu od Petra Kafky – 0:2!
Domácí mohli na své hokejky vrátit naděje během početní výhody. Své možnosti ke vstřelení gólu nevyužili. O pár minut později se Petr Morkes zmocnil puku a ujel, proti jeho blafáku neměl pardubický gólman žádné šance – 0:3!
Trenér Pardubic Pavel Rohlík si vzal oddechový čas, po kterém odvolal gólmana z brány. Toho se povedlo využít Tomáši Hájkovi, který umístil puk do prázdné klece – 0:4.
Sparta prokázala své kvality, když nedovolila Pardubicím vstřelit v posledních dvou zápasech ani jednu branku a díky tomu postupuje do semifinálových bojů!

×
Dnes v 12:00 | Jun.
PSG Berani Zlín
HC Sparta Praha
×
Dnes v 15:00 | Dor.
Mountfield HK
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sobotka: Věřím, že forma vydrží co nejdéle

CEB - SPA 1:5 - Výhru řídili Horák se Sobotkou

​Sparťani blízko rekordu, darovali krev i plazmu

O účast na MS U20 zabojují čtyři sparťané