SF1, neděle 21. 3. 2010
Sparta - Zlín SPA - ZLN
Sparta: Novotný - Vošmik, Husák, Kořínek, Přibyl, Veselý, Drvota - Tůma, Luňák, Kafka - Sovík, Chára, Žálčík - Forman, Hanták, Zacpálek.
Zlín: Kašík (od 39. Rozum)- Zábojník, Valenta, Matějíček, Zámorský, Sadil, Musil - Romig, Kundera, Fořt, Vaněk, Šlahař, Finsterle, Sedlář, Pospíšil, Vodný, Holík, Šoula, Blinka, Křemeček, Vodák.
Branky a nahrávky: 4. Chára (Žálčík), 13. Husák (Kafka, Luňák), 20. Hanták (Kafka, Žálčík), 25. Tůma (Kafka, Luňák), 31. Chára (Kafka, Žálčík), 39. Kafka (Vošmik, Luňák), 49. Přibyl (Žálčík), 56. Husák (Kafka). Vyloučení: 2:4. Využití: 2:1. Rozhodčí: Kubeš, Kis, Prchal. Diváci: 42.
P r a h a - Sparťanská juniorka vlétla do semifinále play-off jako uragán. Soupeři ze Zlína po jednoznačném průběhu nasázela devět branek a i tentokrát potvrdila neskutečnou formu. U šesti gólů byl útočník Petr Kafka, který nastoupil i den předtím v A-týmu. Odveta se hraje ve středu na ledě Zlína od 17:00 hod. a Sparta si v něm může zajistit postup do finále.

První semifinálový zápas odstartoval v útočném duchu. Už ve čtvrté minutě šli sparťané do vedení, když Jiří Chára zužitkoval úvodní tlak svou dorážkou. Neradovali dlouho, už za necelé dvě minuty přišla odpověď v podobě vyrovnání. Michal Vodný měl před brankou dost času namířit pod Novotného vyrážečku a začínalo se odznova. Hrál se hodně útočně laděný hokej, který nabízel jednu šanci za druhou.

Sparta ve 13. minutě využila svou hned první přesilovku. Rána od modré Patrika Husáka se zastavila až o vnitřní síť Kašíkovy brány. Domácí měli v závěru třetiny dvojnásobnou přesilovku, tu však nevyužili. Až tři vteřiny před návratem druhého hráče z trestné lavice se prosadil Filip Hanták a Holešovičtí šli do šaten s dvoubrankovým náskokem.

V první třetině tedy padly čtyři branky. Druhá dvacetiminutovka byla ještě zajímavější, padlo rovnou 6 gólů. Hned v prvním střídání snížil nenápadnou střelou mezi betony Michal Vodný. V té chvíli ještě Zlín mohl seriózně přemýšlet o útoku na bod z venkovního zápasu, o pět minut později ovšem David Tůma nádherným vymícháním brankáře vrátil Spartě dvougólový náskok a když za chvíli přidal pátý gól i Jiří Chára, bylo rozhodnuto.

V čase 33:30 se podařilo využít svěřencům trenéra Jiřího Šolce vůbec první přesilovku díky Lukáši Finsterlemu, jenž využil pasivního přístupu domácí obrany a sám zakončil z mezikruží. Naproti tomu Sparta stačila ještě dvakrát kontrovat, Robert Sovík v signalizované výhodě vyhnal z brány Kašíka a 14. vteřin před druhou sirénou skóroval i Petr Kafka. Ten do té doby přihrál na čtyři góly a na konečném výsledku měl zcela zásadní podíl.

V poslední části se sparťané bavili hokejem, ubrali na rychlosti i na důrazu a nejspíš díky tomu se počet zářezů na pažbě. Zlínští naopak bloumali po ledě s útrpnými grimasami v obličeji a myšlenkami už byli dávno doma na Moravě. Devátý gól Sparty přidal jeden z nejlepších beků juniorské extraligy Patrik Husák a tím uzavřel gólový účet prvního semifinálového utkání. Sparta přesvědčivě zvítězila a pokud se jí porazit Zlín i venku, zahraje si o o titul.

Pavel Geffert (Sparta): Je to zrádný výsledek a nepřeceňoval bych ho, i když jsme byli dnes jednoznačně lepší a to ve všech směrech. Věříme si, hrajeme kompaktně jako tým. Nic se od nás nečekalo a jsme v semifinále.

Jiří Šolc (Zlín): V dnešním zápase byl na ledě jenom jeden tým. To je asi všechno, co k tomu můžu říct. Navíc máme problémy se sestavou a Sparta hraje ve výborné formě.