OLO - SPA 1:2p - Po repre pauze vítězství

20., pátek 14. 11. 2014
Olomouc - Sparta OLO - SPA
Olomouc: Vošvrda – Vyrůbalík, Majeský, Skrbek, Staněk, Ondrušek, Rašner, Škůrek – Cibák, Marosz, Rác – Buc, Patera (C), Jergl – Laš, Herman, Zuzin – Dlouhý, Knotek, Kucharczyk. Trenér: Petr Fiala.
Sparta: Novotný – Polášek, Piskáček, Ďaloga, Mikuš, Švrček, Barinka, Hrbas – Přibyl, Hlinka, Buchtele – Kumstát, Cingel, Sabolič – Klimek, Pech, Rolinek (C) – Réway, Bahenský, Chlapík. Trenér: Josef Jandač.
Branky a nahrávky: 23. Zuzin (Dlouhý, Rašner) – 5. Hlinka (Buchtele), 63. Klimek (Piskáček, Rolinek). Rozhodčí: Hodek, Lacina – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:5. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 5500. Střely na branku: 25:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2. Nejlepší hráči utkání: Laš - Buchtele.
Po reprezentační pauze, kterou vyplnili dvěma zápasy osmifinále Champions Hockey League, se sparťané vrátili zpět do extraligového kolotoče. A šlo o návrat úspěšný, z ledu Olomouce si totiž odvezli dva body za vítězství v prodloužení. Ambiciózní nováček dokázal sice odpovědět na branku Jaroslava Hlinky, ale v prodloužení vystřelil Spartě druhý bod oslavenec Lukáš Klimek.

Domácí tým vstoupil do zápasu aktivněji. Šanci otevřít skóre měl už ve třetí minutě Marosz, který jel sám na sparťanského brankáře Novotného. Jeho střela ale mířila nad. O necelou minutu později využil nahrávky Buchteleho Jaroslav Hlinka, překonal Vošvrdu, a poslal tak Spartu do vedení. V šesté minutě objel sparťanskou svatyni Kucharczyk, Novotného ale nepřekvapil. O chvíli později domácí kapitán Patera nahrál před Novotného osamocenému Jerglovi, ten ale odkrytou bránu netrefil.

V patnácté minutě přišla přesilová hra pro Spartu. Hostující tým si vytvořil několik šancí, asi nejzajímavější byla dělovka Poláška, kterou ale Vošvrda zkušeně pokryl. Krátce nato mohla Mora vyrovnat. Do protiútoku se vydal Laš, který před bránou našel Hermana, ten ale trefil pouze beton sparťanského brankáře.

Hezký dárek

si nadělil útočník LUKÁŠ KLIMEK, který slavil v den zápasu s Olomoucí 28. narozeniny. V prodloužení totiž pro svůj tým svým desátým gólem v sezoně vystřelil vítězství.

Druhou dvacetiminutovku začali lépe domácí, kteří ve 23. minutě díky trefě Petera Zuzina vyrovnali na 1:1. Vzápětí byl ale vyloučen Majeský, a Sparta tak dostala šanci vzít si vedení zpět. Pražané ji ale nevyužili. V osmadvacáté minutě se díky nahrávce Ráce dostal do obrovské šance Marosz, sparťanskou bránu ale minul. V další šanci domácích se ocitl Laš, kterého dobře našel Ondrušek, ale gól vstřelit nedokázal. Na konci druhé třetiny díky nedovolenému bránění Kucharczyka dostala Sparta početní výhodu. Hosté si vytvořili tlak, Vošvrda už ale do sirény ohlašující konec prostřední periody puk za svá záda nepustil.

Ihned po návratu z trestné lavice v úvodu třetí dvacetiminutovky se Kucharczyk ujal puku, jeho prudká rána ale trefila pouze Novotného beton. Necelých osm minut před koncem třetiny měl velkou šanci posunout Kohouty do vedení Herman, skákající nahrávka od Laše mu ale nesedla ideálně a sparťanský brankář ji v pohodě vyrazil. Oba týmy se snažily do konce třetiny vstřelit vítězný gól, ale ani jednomu z nich se to nepodařilo, a zápas tak došel do prodloužení. V tom prostřelil Vošvrdu Lukáš Klimek, a sparťané tak vezou z Olomouce dvoubodovou výhru.

Jiří Dopita (HC Olomouc): Začali jsme trochu ustrašeněji. Druhou třetinu jsme byli lepší my, ve třetí zase o trošku lepší Sparta. Zápas se musel líbit, v prodloužení jsme měli velkou šanci, ale Martin Cibák ji neproměnil a pak Tomáš Vošvrda neviděl schovanou střelu, která mu propadla. Chtěli jsme vyhrát, ale bod proti Spartě je pro nás cenný.

Zdeněk Moták (HC Sparta Praha): Bylo to vyrovnané, bojovné a urputné utkání, které se hrálo v bouřlivé atmosféře. Byl to dobrý zápas. My se potýkáme se střeleckou neproduktivitou. Šance byly na obou stranách, my jsme rádi za dva body. U inkasované branky jsme špatně střídali, byla tam nějaká špatná domluva, chvíli jsme byli snad i ve třech.