OLO - SPA 1:3 - Urputná bitva za tři body

34., středa 26. 1. 2022
Olomouc - Sparta OLO - SPA
Olomouc: Kmec - Kočí, Přecechtěl, Groch, Panáček, Drábek, Poledna (C) - Tichý, Kučera, Havel, Fasner, Matašovský, Fibigr, Handl (A), J. Mácha (A), Tarnoczy, Belan.
Sparta: Krbeček - Tomov, Tůma, David, Tomek, Červenka, Ducháč (C), Port - Senčák, Kubánek, Krupička, O. Hrabík, Fábry, Ton, Vágner, Theimer, M. Vitouch, Zembol (A).
Branky a nahrávky: 42. Matašovský (Fibigr, Tichý) - 17. Tomek (M. Vitouch, Senčák), 40. Zembol (M. Vitouch, Senčák), 53. Tomek (Senčák, Hrabík). Rozhodčí: Obadal, Vrba - Bubela, Bezděk. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 52. Střely na branku: 29:26. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
Třetí výhra v řadě! Sparťanští junioři mají za sebou úspěšný venkovní trip. Naši hokejisté uspěli i v Olomouci, kde zvítězili 3:1. Sparťané si vypracovali v průběhu utkání dvoubrankové vedení, které sice soupeř na startu třetí části z části smazal, ale další sparťanský gól pojistil výhru. Dva góly zaznamenal obránce Tomáš Tomek a třemi asistencemi se blýskl útočník David Senčák.

Další šanci ve sparťanské brance dostal gólman Jakub Krbeček, který musel likvidovat v průběhu první třetiny celkem osm střeleckých pokusů z domácí strany. Diváci v mrazivém olomouckém stánku čekali na úvodní branku až do sedmnácté minuty, když poslal Spartu do vedení Tomáš Tomek. Sparťanský obránce si připsal svou jubilejní desátou trefu v sezoně. Domácí hokejisté mohli vyrovnat v závěru první části, nicméně sparťané své oslabení po nedovoleném zákroku Červenky ubránili.

Ve druhé třetině si oba týmy vyzkoušely pouze jednu přesilovou hru, ale obrany byly bezchybné. Když už to vypadalo, že se do kabin půjde za stavu 1:0 pro Spartu, hosté udeřili podruhé v utkání. Pouhých sedmačtyřicet vteřin před koncem druhé třetiny skóroval Jakub Zembol, který zapsal už svou čtyřiadvacátou branku v aktuální sezoně! Podobně jako na první sparťanský gól měl lví podíl útočník Michal Vitouch. Náš tým si odnesl do třetí třetiny cenné dvoubrankové vedení.

Sparťanům se vstup do poslední dvacetiminutovky příliš nevyvedl, jelikož po necelých dvou odehraných minutách inkasovali. Marek Matašovský odčaroval kouzlo brankáře Krbečka, když ho překonal poprvé v utkání. Domácí hokejisté sice náš tým ve třetí třetině přestříleli, ale sparťané si svou výhru pohlídali. V průběhu třiapadesáté minuty dodal potřebný klid svému týmu obránce Tomáš Tomek, který svou trefou zároveň uzavřel gólový účet utkání.

U třetího sparťanského gólu asistoval mimo jiné i útočník Ondřej Hrabík, který odehrál po přestupu z Kladna svůj druhý zápas v dresu Sparty. Sparťané vrátili Olomouci porážku z prvního vzájemného duelu v Praze, když si odvezli z Hané cenné tři body za výhru 3:1. V dalším střetnutí náš tým změří síly v domácím prostředí se Salzburgem. Úvodní buly je na programu v pátek od 18.00 hodin.

Jan Křivohlávek (HC Olomouc): "Je vidět, že soupeř hraje v klidu. Sparta je kvalitní mužstvo a před námi stál nelehký úkol. Vstoupili jsme do utkání s tím, že chceme bodovat. Ačkoliv jsme po dvou třetinách prohrávali 0:2, kluci byli pořád odhodlaní vstřelit kontaktní gól a následně i vyrovnat. Ve třetí třetině se nám povedlo snížit. Za stavu 1:2 jsme však inkasovali potřetí a soupeř si svou výhru už pohlídal. Situaci jsme si zbytečně zkomplikovali oslabením ve třech, což nám rozhodně moc nepomohlo. V závěru jsme už neměli sílu."

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): "V obraně jsme hráli špatně, po celou dobu utkání jsme nechávali svého soupeře ujíždět do přečíslení. V obranném pásmu jsme byli v některých situacích pasivní a soupeř se dostával do zakončení. Vstřelený gól na konci druhé třetiny nám pomohl, jelikož byl vzhledem k vývoji utkání klíčový. Náš brankář Krbec chytal skvěle a díky němu máme tři body."