OLO - SPA 2:3p - Se dvěma body i z Olomouce

II/2., pátek 18. 12. 2015
Olomouc - Sparta OLO - SPA
Olomouc: Schejbal – Murla (C), Štreit, Bahounek, Holiš, Rutar, Klesla – M. Urban, Kret, Husták, Bohanos, Beier Pěcha, Skopal, Cach, Hajšman, Machálek, Janečko, Říčka.
Sparta: Hofmann – Janda, Eliáš, Jeřábek, Horský, Vandas, Sedlský – Šrámek, Švarc, Šišolák, Kafka, Nacházel, Michnáč, Safin, Komárek (C), Schwamberger, Maršoun, Dubský, Wojnar.
Branky a nahrávky: 52. Cach (Říčka), 55. Husták (Bohanos, Beier) – 47. Safin (Šišolák), 57. Šišolák, 63. Michnáč (Maršoun). Rozhodčí: Dědek – Doleček, Šimčík. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 55. Střely na branku: 23:49. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.
Ve druhém kole nadstavbové části NOEN Extraligy staršího dorostu zavítali starší dorostenci nad led Olomouce, kde oproti předchozímu utkání ve Zlíně dominovali oni. Hanáky přestříleli 49:23, přesto góly padaly až v poslední třetině. Utkání nakonec dospělo až do prodloužení, v němž stejně jako na ledě ševců skórovala Sparta. Bonusový bod vystřelil Pražanům Albert Michnáč.

Už v prvních vteřinách zápasu zahrozila Sparta, když Wojnar po buly vyvezl puk do útočného pásma a poslal jej krásnou přihrávkou vpravo Dubskému, ten ale trefil pouze Schejbalovy chrániče. Chvíli na to dostal ve středním pásmu dobrou přihrávku i Hajšman, který zpracoval puk a mířil ke vzdálenější tyči. Ta po jeho střele jen zazvonila.

V šesté minutě prokličkoval mezi olomouckými hráči až před Schejbala Janda, jeho pokus mířený k levé tyči ale olomoucký strážce svatyně dobře viděl a přerušil hru. Chvíli na to to zkusil znovu nedávný navrátilec do sestavy, Hajšman, kterého ve středním pásmu našel Janečko. Olomoucká devatenáctka ale narazila jen na dobře chytajícího Hofmanna. Ve čtrnácté minutě ještě před sparťanským brankářem zkoušel tečovat Janečkovu střelu Skopal, hostující brankář si ale dokázal poradit.

O necelou minutu později měla velmi blízko ke gólu Sparta. Po buly se puk odrazil k Wojnarovi, jehož střelu ale zblokoval poslední bránící hráč, ani následné dorážky ale nakonec mezi třemi tyčemi olomoucké branky neskončily. Schejbal si pak zahrál tak trochu na fotbalového brankáře, když nahození sparťanů z levé strany vyrazil maskou. Schwamberger se pak protáhl olomouckým brankovištěm a chtěl puk nenápadně procpat mezi Schejbalovými betony, domácí maskovaný muž byl ale ve střehu.

Na začátku druhé třetiny chtěl Schwambergera napodobit Komárek, i jeho si ale Schejbal dobře pohlídal. Pak znovu zahrozila dvojice Wojnar – Dubský, když prvně jmenovaný našel před brankou připraveného Dubského. Ten ale nedokázal puk usměrnit za záda olomouckého brankáře. Ve vlastním oslabení pak vyrazil do útoku tandem Bohanos – Hajšman, jejich akci ale zastavila nepřesná přihrávka, když Bohanosovi přeskočil puk hokejku.

Ve třicáté čtvrté minutě vytáhl proti střele Machálka Hofmann efektní zákrok lapačkou, a vysloužil si tak uznání svých spoluhráčů. Pak ale Sparta přidala a Olomoucké zatlačila. Kohouti tak měli chvíli na to pořádné štěstí, po několika dorážkách totiž poslední dorážející sparťan nedokázal dostat puk do odkryté brány. Stejně si o chvíli později vedl i Michnáč.

Na začátku třetí třetiny se nejprve do útočného pásma protahoval Hajšman, kterého ale zastavili vracející se hráči, chvíli na to zkoušel své štěstí Maršoun. Nejprve ale trefil jen betony Schejbala, napodruhé mu do střely lehl Rutar. Ve 47. minutě vyrazili do útoku Cach s Říčkou. Olomoucká osmnáctka vzala zodpovědnost na sebe a zkusila překvapit Hofmanna, mířila ale trochu nad horní tyč branky hostujícího týmu.

Chvíli na to se ale poprvé měnilo skóre na světelných tabulích. Český reprezentant Ostap Safin ujel olomoucké obraně ve vlastním oslabení a mířil nad rameno olomouckého brankáře. Jen minutu a pár vteřin na to si Wojnar po buly jen kousek popotáhl puk a zkusil to zblízka, Schejbal ale sklapl betony včas. Do útoku pak vyrazil Janečko, toho ale stíhali hned tři hráči, kteří jej nakonec nenechali zakončit a poslali k ledu.

Osm minut před koncem ale bylo srovnáno. Kohouti chvíli doráželi před sparťanskou brankou a Dominiku Cachovi se nakonec podařilo z pravé strany dostrkat kotouč až za záda Hofmanna. O necelé tři minuty později se olomoucká střídačka radovala z druhého gólu. Marek Husták dostal dobrou přihrávku na pravou stranu a z těsné blízkosti střílel.

Puk se zřejmě ještě trochu odrazil a přeskočil Hofmannovi přes rameno. Netrvalo dlouho a tým z Prahy překonal Schejbala podruhé, když se po menším závaru před brankou prosadil Ondrej Šišolák.

Jen pár vteřin před koncem znovu prokličkoval do útoku Hajšman a zkusil překonat Hofmanna bekhendem, hostující strážce svatyně ale jeho úmysly dobře přečetl. Protože ale víc gólů v základní hrací době další branka nepadla, následovalo prodloužení.

V samotném úvodu nastavené pětiminutovky nastřelil břevno Schejbalovy branky Safin. V šedesáté třetí minutě ale bylo rozhodnuto o tom, že si bod navíc odveze Sparta, když se gólu dočkal i aktivní Albert Michnáč.