OLO - SPA 4:3sn - Z Hané vezeme pouze bod

17., neděle 24. 10. 2021
Olomouc - Sparta OLO - SPA
Olomouc: Lukáš – Škůrek, Ondrušek (C), Černý, Rašner, Dujsík, Řezníček – Kucsera, Krejčí (A), Káňa – Klimek, Knotek (A), Ostřížek – Burian, Nahodil, Kunc – Strapáč, Kolouch, Olesz – Navrátil.
Sparta: Neužil (od 3. nájezdu Cichoň) – Moravčík, Mikliš, Polášek (A), Pavelka, Jurčina, Dvořák, M. Jandus – Řepík (C), Horák, Kaše – Doležal, Chlapík, Prymula – Konečný, Zikmund, Buchtele (A) – Hašek, T. Jandus.
Branky a nahrávky: 56. Ondrušek (Kucsera), 58. Káňa (Krejčí, Ondrušek), 59. Krejčí ( Káňa, Olesz), roz. nájezd Nahodil – 32. Dvořák (Doležal, Prymula), 43. Horák (Řepík, Kaše), 55. Zikmund. Rozhodčí: Kika, Stano – Hynek, Axman. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 168. Střely na branku: 31:26. Průběh utkání: 0:3, 4:3. Nejlepší hráči utkání: David Krejčí - David Kaše.
Náročný trip devíti venkovních zápasů v řadě sparťané začali v Olomouci, odkud se vrací s jedním bodem po prohře 3:4 po nájezdech. Náš tým si góly Tomáše Dvořáka, Romana Horáka a Ladislava Zikmunda vytvořil třígólový náskok, který však v závěrečných pěti minutách ztratil. O vítězi musely nakonec rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých obstaral vítěznou branku soupeře útočník Lukáš Nahodil.

Už v úvodních vteřinách měl na hokejce velkou šanci Roman Horák, který ale hezký pas od Davida Kašeho nezužitkoval. V dalších minutách už se hra vyrovnala, bojovný výkon z obou stran mohl nakopnout Michal Řepík, jenže z prostoru před brankou neuspěl.

V první přesilové hře se rázem ocitli sparťané, leč David Kaše nedokázal zvednout kotouč nad Lukášův beton a faul domácího hráče zůstal nepotrestán. Závěr třetiny patřil Olomouci, ale Jan Knotek v zajímavé šanci neuspěl, zatímco David Krejčí nedokázal dorazit Kucserovu střelu.

Na začátku druhé části putoval na trestnou lavici Martin Jandus, při jehož trestu vytasil skvělý zákrok Jakub Neužil, jenž chytil šanci Davida Krejčího. Když sparťané první trest ustáli, přišel druhý a náš brankář se musel činit. Nejprve skvěle vyrazil střelu Jana Káni a následně srazil prudkou střelu Michala Kunce, kterou neúspěšně dorážel Vilém Burian.

Za polovinou zápasu bylo veseleji na sparťané střídačce, jelikož nahození Tomáše Dvořáka dobře odclonil Patrik Prymula a náš tým šťastně vedl. K dalším šancím pomohla našemu týmu přesilovka, leč Jan Lukáš výrazněji zasahovat nemusel. Když Filip Chlapík v závěru třetiny nedokázal potrestat chybnou rozehrávku soupeře, odnesli jsme si do kabin těsné vedení.

Vstup do třetí třetiny vyšel lépe sparťanům, jelikož se po jejich tlaku odrazil kotouč z rohu kluziště před branku, odkud pohotově zareagoval Roman Horák. Sparta ve zbytku třetiny dokonce zahrávala minutu a šestadvacet vteřin přesilovku pěti hráčů proti třem, jenže výraznější šance neměla. Vzpruha přišla po polovině třetiny, kdy předvedli špatnou komunikaci Jan Lukáš s Alexem Rašnerem, jejichž chybu před brankou potrestal Ladislav Zikmund.

Vzápětí však bleskově zareagoval střelou z kruhu Jiří Ondrušek. Olomouc vycítila šanci, náš tým zatlačila a byla odměněna, protože o dvě minuty později snížil Jan Káňa. Sparťané, jako by se zalekli podobného průběhu jako v předešlých zápasech, pasivně zalezli a byli potrestáni. Celkem 81 vteřin před koncem se ujala dělovka Davida Krejčího, který z levého kruhu poslal utkání do prodloužení.

V nastavení měli sparťané více ze hry, k čemuž jim pomohla také přesilovka, ale když už nedokázali střely našeho týmu zablokovat obránci, zasáhl Jan Lukáš. Olomouc se naopak marně pokoušela zahrozit z brejků, tudíž musely rozhodnout nájezdy.

Ty odstartovaly pěkné trefy Davida Krejčího s Romanem Horákem. Vzápětí skóroval Lukáš Nahodil a sparťané sáhli ke střídání gólmanů. Oldřich Cichoň však nelapil pokus Jana Káni, zatímco sparťané ve zbytku nájezdů neuspěli a po kolapsu ve třetí třetině se vrací jen s bodem.

Zdeněk Moták (HC Olomouc): "Většinu zápasu jsme dnes byli horším týmem. Špatně jsme bruslili a nevyhrávali jsme souboje. Nebylo to podle našeho gusta, sami hráči to tak také musí cítit. Ale pořád jsme věřili a chtěli jsme si za tím jít. Nakonec se nám to vyplatilo a výsledek jsme otočili. Ten obrat byla přesně naše hra s bojovností a odhodláním. V uvozovkách jsem spokojený. Hra se mi ale z naší strany moc nelíbila. Musím ale dodat, že Sparta hrála velice dobře. Projít přes jejich celoplošnou obranu nám dělalo problémy a těžko jsme se jim tam dostávali. Musím chlapcům poděkovat, protože si poděkování zaslouží. Vždy, když je Krejčí na ledě, tak je to znát. Je to rozdílový hráč, který umí dát finální přihrávku, sám vstřelit gól a tlačí nás dopředu."

Josef Jandač (HC Sparta Praha): "Pro nás je to bohužel jako přes kopírák. Ztratili jsme už čtvrté jasně vyhrané utkání v řadě. Musíme s tím něco udělat, takto to dál nejde. Tohle jsem já osobně ještě nezažil. Musíme něco změnit, momentálně ale vůbec nevím co, protože jsem slušně řečeno naštvaný. Musí se ale naštvat i hráči, což si opakujeme stále dokola. Rozdíl mezi naší hrou a hrou Olomouce je v tom, že když je Olomouc v problémech, tak tři čtyři hráči padají do střel a mají touhu s tím něco udělat. My ji bohužel nemáme. Dokud to tam hráči nedají, tak můžeme podobné zápasy ztrácet i dál."