OLO - SPA 4:9 - Vítězná přestřelka v Olomouci!

8., sobota 26. 9. 2020
Olomouc - Sparta OLO - SPA
Olomouc: Mokrý (45. Hořejší) – Kočí, Groch, Hlaváč, Hladiš (A), Stratil, Poledna – D. Ministr, Krupa (C), M. Tomajko, Havel, Fasner, Štědrý (A), Rusina, Rosecký, J. Mácha, Tarnoczy, Ruda.
Sparta: Sluka (48. Krbeček) – Adamec, Tomov, Klodner, Kulhánek (C), Ducháč, Tomek – Hašek, Bareš, Klimo (A), A. Mácha, Zembol, Václavík, Konečný, Vágner, Theimer, Kuracina.
Branky a nahrávky: 4. Tarnoczy (V. Kočí), 40. Krupa (Hlaváč, J. Mácha), 47. M. Tomajko (V. Kočí), 48. D. Ministr (J. Mácha, Groch) - 6. Klimo (Tomek, Vágner), 10. Konečný (Kulhánek, Adamec), 12. Vágner, 37. Klimo (Tomov, Tomek), 42. Klimo (Tomek, Konečný), 45. Klimo (Konečný, Kulhánek), 45. Zembol (Hašek, Klodner), 48. Kuracina (Kulhánek), 60. Konečný (Tomek, Kulhánek). Rozhodčí: Blaha - Kučera, Blažek. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:2. V oslabení: 0:2. Diváci: 55. Střely na branku: 43:56. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:7, 3:7, 3:8, 4:8, 4:9.
V osmém kole Juniorské ligy akademií se sparťané přesunuli do Olomouce, kde už v první třetině vstřelili tři branky. Svěřenci trenéra Richarda Žemličky v pozdějším průběhu utkání nasázeli Kohoutům dalších pět gólů a po zásluze si odvezli domů cennou výhru 9:4. Čtyřmi góly se blýskl sparťanský forvard Michal Klimo, který svou měrou pomohl Spartě k dalšímu vítězství.

Sparťanští trenéři nasadili do branky v utkání na ledě Olomouce Josefa Sluku, který v minulém duelu pustil za svá záda jediný kotouč. Start první třetiny se lépe vydařil domácím hokejistům, kteří šli už ve čtvrté minutě vedení. Patrik Tarnoczy svou přesnou střelou prostřelil brankáře Sluku. Sparťané se však postupně osmělili a Michal Klimo v čase 5:52 vyrovnal na 1:1.

V desáté minutě skóroval Jakub Konečný, který zároveň otočil průběžný stav utkání na sparťanskou stranu. Zanedlouho musel olomoucký brankář lovit puk ze své sítě potřetí, když ho překonal útočník Michal Vágner. V závěru první třetiny si náš tým zahrál přesilovou hru po faulu Grocha, ale nabídnutou šanci neuvyžil.

Prostřední třetina byla o něco vyrovnanější, ale Olomoučtí nedokázali potrestat nedovolený prohřešek hostujícího Máchy. Necelé čtyři minuty před začátkem druhé přestávky udeřil znovu ze své hole Michal Klimo, který vrátil Spartě třígólový náskok. Radost našich hokejistů ale netrvala příliš dlouho, jelikož ve čtyřicáté minutě zkorigoval stav domácí kapitán Tomáš Krupa.

Třetí část byla z pohledu diváků gólově nejzajímavější. Michal Klimo obelstil olomouckou obranu a zapsal hattrick. O pár vteřin později sparťanský celek udeřil pošesté a znovu po zásluze Michala Klima. Pro sparťanského útočníka se jednalo o čtvrtou trefu v tomto nevšedně napínavém utkání.

Domácí obrana Kohoutů v téže minutě chybovala ještě jednou, když se do šance prosmýkl bývalý olomoucký útočník Jakub Zembol, který vyhnal brankáře Mokrého ze svého pracoviště. Gólové hody pokračovaly i nadále, avšak po rychlém snížení Matěje Tomajka skóroval pro změnu jeho jmenovec Matěj Kuracina.

Za Moru přidal čtvrtý gól Daniel Ministr, ale z domácí strany už to bylo vše. Naopak Jakub Konečný využil v závěru utkání přesilovku pět na tři a uzavřel bohatý gólový účet zápasu na 9:4 pro Spartu. Svěřenci Richarda Žemličky si za víkend připsali tři body a v příštím týdnu vyzvou na svém ledě Karlovy Vary a Plzeň.

Karel Beran (HC Olomouc): "Sparta působila kompaktnějším dojmem a proměnila své příležitosti. Soupeř neměl problém s efektivitou a po většinu času zápas kontroloval. Ve třetí třetině za stavu 2:4 jsme se mohli vrátit zpět do hry, ale bohužel jsme udělali tři chyby, po kterých bylo o osudu utkání prakticky rozhodnuto. Myslím si, že jsme sehráli pěkný zápas nahoru dolů. Oba týmy měly kvalitní přesilovky, utkání splnilo svůj účel. Sparta si vytvořila v útočném pásmu více příležitostí a zaslouženě vyhrála. Věřím, že se budeme zlepšovat.“

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): "Po předchozí porážce jsme byli odhodlaní vyhrát. Potěšily nás některé individuální výkony, ale nejdůležitějším byl ten týmový. Takhle si představujeme naši hru. Hráli jsme obětavě, hráči předváděli dobré blokování střelby, podporovali se navzájem a výborně komunikovali. To nám zajistilo tři body."