18., neděle 15. 11. 2020
Pardubice - Sparta PCE - SPA
Pardubice: Kantor - Mikuš, J. Zdráhal, Ďaloga, Nakládal (C), Vála, J. Kolář (A) - Mandát (A), Poulíček, Svačina - Camara, Claireaux, Tybor - Blümel, Anděl, Paulovič - Machač, Zeman, Kusý.
Sparta: Neužil - Němeček, Košťálek, T. Pavelka, Piskáček (A), Tomáš Dvořák, M. Jandus, Mikliš - Rousek, Horák, Řepík (C) - Říčka, Sukeĺ, Tomášek - Buchtele, Pech (A), Kudrna - Dvořáček, D. Vitouch, Forman.
Branky a nahrávky: 1. Poulíček (Zdráhal, Svačina) - 5. Říčka (Němeček), 8. Tomášek (Říčka, M. Jandus), 60. Rousek (Řepík, Dvořák). Rozhodčí: Mrkva, Šír - Axman, Bryška. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: Hráno bez diváků. Střely na branku: 20:36. Průběh utkání: 1:0, 1:3.
Sparťané v dalším venkovním utkání na ledě Pardubic zabrali, když otočili průběh utkání dvěma vstřelenými góly na svoji stranu. Tříbodový zisk v úvodním dějství vystřelil pro náš tým útočník David Tomášek, jenž svou trefou zaznamenal rovný stý bod v Tipsport extralize!

V utkání na ledě Pardubic naskočil do branky Jakub Neužil a na křídle čtvrté útočné formace nahradil Ladislava Zikmunda navrátilec po zranění David Dvořáček. Pardubice vlétly do zápasu ve velkém tempu, když po dvanácti vteřinách úspěšně tečoval střelu Zdráhala od modré čáry Patrik Poulíček. Sparťané se ovšem rychle osmělili a hnali se v dalších minutách za vyrovnáním.

Svižný hokej našemu týmu vyhovoval a k vidění byly další gólové akce. Nejprve Robert Říčka svou ranou překvapil Kantora a vyrovnal. Zanedlouho se naše střídačka mohla radovat znovu, když po dobrém tlaku v útočném pásmu si našel odražený kotouč po střele Janduse David Tomášek a sparťanský forvard bez větších obtíží uklidil touš do pardubické branky.

V úvodu prostřední části pardubičtí hokejisté ještě dohrávali svou početní výhodu z konce prvního dějství. Naši hokejisté předvedli v oslabení precizní výkon a nedovolili svému soupeři případné vyrovnání. Posléze se Dynamo dostalo do největší šance zápasu, jelikož Svačina střílel z dobré pozice před brankou, ale Neužil vytasil parádní zákrok a zamezil téměř jistému gólu.

Sparťané nezůstali pozadu a nadále se soustředili na útočné akce. Velkou příležitost měl o pár chvil později Kudrna, který se šikovně proháčkoval podél mantinelu, ale svou střelou mířil nepřesně. Kantor byl v dalších minutách opravdu v permanenci. Rousek si potáhl puk po levé straně kluziště, ale i v tomto případě pardubický gólman podržel svůj tým. Do kabin šli opět spokojenější hosté.

Sparťané vstoupili do začátku třetí třetiny velmi aktivně a brankář Kantor musel znovu řešit tlak našich borců v útočném pásmu. Tomáškova střela po přejezdu modré čáry zaplula pouze do náruče pardubického brankáře, který nadále udržel svůj tým nad vodou. Stejně tak zasáhl proti nebezpečnému výpadu Kudrny, jehož rána šla nakonec o pár centimetrů nad branku.

Pardubičtí hokejisté dostali v průběhu třetí třetiny příležitost k vyrovnání, když šel putovat na trestnou lavici útočník Tomášek. Největší šanci v domácí přesilové hře měl na holi obránce Nakládal, jehož dobrou střelu od modré čáry Neužil zlikvidoval hbitým zákrokem lapačkou. Naši hokejisté v závěrečných minutách ještě jednou skórovali zásluhou Lukáše Rouska do prázdné branky a po výhře 3:1 zaznamenali další cenné tři body.

Milan Razým (HC Dynamo Pardubice): "Sehráli jsme velice náročné utkání s kvalitním soupeřem. Podařilo se nám vstřelit rychlou vedoucí branku, která byla později z naší strany jediná. V první třetině měl soupeř více ze hry, ale brankář Pavel Kantor nás držel ve hře. Od startu druhé třetiny jsme se snažili hru vyrovnat. Hrálo se nahoru dolů, oba týmy měly své šance vstřelit další góly. Klíčovou roli hrály mimo jiné i přesilové hry, ve kterých jsme bohužel neskórovali. Výsledek se v závěru utkání už nezměnil, musíme se dívat dopředu."

Josef Jandač (HC Sparta Praha): "Po zápase ve Vítkovicích jsme si chtěli vysvětlit určité věci. Jsme rádi, že kluci rychle zapomněli na předchozí porážku a udělali restart v podobě vydřeného vítězství. V obraně jsme až na pár drobností předvedli dobrý výkon, který nám v konečném součtu vynesl tři body. Na druhou stranu jsme měli v utkání hodně šancí na to, abychom dali více gólů, ale bohužel nás trápila koncovka. Díky především spolehlivému výkonu našeho brankáře Kuby Neužila jsme dokráčeli k dalšímu cennému vítězství."