15. 11. 2014 | Ondřej Mládek, -tve-

PCE - SPA 1:4 - Dorostenci předvedli v Pardubicích povedený obrat

I/21., sobota 15. 11. 2014
Pardubice - Sparta PCE - SPA
Pardubice: Klouček – Rudy, Kučera, Boček, Budík, Faltys, Mikulčák, Horyna – Dušek, Tomaník, Petrus, Cach, Martinec, Roubal, Krejčík, Kubišta, Rohlík, Voženílek.
Sparta: Brízgala – Eliáš, Jeřábek, Zeleňák, Janda, Pacovský, Sedliský – M. Jandus, Šrámek, Zídek, T. Jandus, Pšenička, Maršoun, Chlouba, Seniov, Komárek, Michnáč, Dubský, Procházka.
Branky a nahrávky: Martinec (Budík, Rudy) – 26. Seniov (Sedliský), 34. Pšenička (Michnáč), 45. Maršoun (T. Jandus), 54. Pšenička (T. Jandus, Dubský). Rozhodčí: Kopeček – Pechánek, Vepřovský. Vyloučení: 2:2. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 22.29. Průběh utkání: 1:0, 1:4.
Starší dorostenci odstartovali sérii tří venkovních zápasů na ledě Pardubic. Inkasovali sice již po 34 vteřinách hry, ale další kotouč už za svá záda sparťanský brankář Brízgala po celý zápas nepustil. Jeho spoluhráči se ve druhé a třetí třetině prosadili čtyřikrát, hned dvakrát mířil přesně Tomáš Pšenička. Po povedeném obratu tak svěřenci kouče Richarda Žemličky získali plný počet bodů.

Pardubický celek vlétl do utkání jako uragán a již po 34 vteřinách se po ukryté střele přes obránce mohl radovat Jakub Martinec, který prostřelil mezírku mezi Brízgalovými betony –1:0. I přes neutuchající snahu hostů vyrovnat stav zápasu, se skóre do konce úvodní dvacetiminutovky nezměnilo, a tak domácí borci odcházeli do kabin s hubeným náskokem v zádech.

V prostředním dějství byli diváci svědky znovuzrození Sparty. Ve 26. minutě odčaroval kouzlo Milana Kloučka hostující Daniel Seniov, který podnikl krásné sólo po pravém křídle a bekhendovou střelou pod víko nedal domácímu brankáři žádnou šanci – 1:1. Hostům to však nestačilo a svůj obrat následně dokonali. Ve 34. minutě našel Albert Michnáč krásným pasem na modré stojícího Tomáše Pšeničku, který se střelou z první nemýlil a puk přes klubko těl procedil až za Kloučkova záda. Po druhém gólu Pražané výrazně ožili a byli to právě oni, kdo diktoval tempo a spád hry.

Ve třetí třetině se oba celky prezentovaly velice opatrnou hrou, a tak tempo hry trochu polevilo. Nicméně se prosazovali opět jen hosté. Ve 45. minutě se po návratu Martince z trestné lavice prosadil Petr Maršoun, který prostřelil Kloučka střelou pod vyrážečku – 1:3. Konečnou podobu výsledku dal v 54. minutě svým druhým gólem v utkání hostující Tomáš Pšenička, když střelou o tyč rozvlnil síť v pardubické brance – 1:4. Hosté si tak odváží z města perníku cenné tři body do tabulky.