PCE - SPA 3:10 - Junioři nadělili Dynamu desítku, v nadstavbě uspěli domácí

3., pátek 14. 9. 2018
Pardubice - Sparta PCE - SPA
Pardubice: Vlk (36. Nečas) – Dubovčí, Hrádek, Leder, Nedelka, Bučko, Blažej, Jelínek – Machač, Pochobradský, Rouha, Rozlílek, Antoníček, Koffer, Kostka, Chára, Bucek, Trejbal, Tobiáš
Sparta: Škorpík – Bláha, Pika, Havlín, Prchal, Tomek, Gajdoš – Prymula, Klimo, Schwamberger, Kropáček, Slavíček, Obadal, Rubeš, Pšenička, Rousek, Gluzman, Čech, Vitouch
Branky a nahrávky: 22. Machač (Rozlílek), 24. Antoníček (Dubovčí, Rouha), 39. Pochobradský (Hrádek, Rozlílek), rozh. gól v nadstavbě 62. Bucek (Koffer) – 11. Vitouch (Rousek, Havlín), 19. Kropáček, 23. Obadal (Gluzman, Gajdoš), 34. Kropáček (Rousek, Gajdoš), 36. Kropáček (Rousek), 37. Prymula (Prchal, Pika), 38. Prchal (Gluzman, Bláha), 43. Gajdoš (Havlín, Vitouch), 53. Vitouch (Kropáček, Rousek), 55. Pšenička (Schwamberger, Prymula). Rozhodčí: Úlehla – Kis, Špringl. Vyloučení: 6:5, navíc Klimo (SPA) 10 min OT. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 40:48. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:7, 3:7, 3:10.
Sparťanská juniorka se představila na pardubickém ledě a jasně utkání ovládla 10:3. Pardubice sice zprvu vzdorovaly a doháněly vzniklé manko, ke konci druhé třetiny však uštědřili sparťané jasnou ránu svému soupeři čtyřmi góly v řadě. Hlavní podíl má na výhře Vojtěch Kropáček, který k hattricku přidal ještě asistenci, úspěšně mu v počtu bodů sekunduje se čtyřmi přihrávkami Lukáš Rousek. Pražané na Dynamo ale nevyzráli v nadstavbě, kde bod domácím vystřelil Jiří Bucek.

Pražané do utkání vletěli s vervou. Jejich střelecká aktivita se začala rychle vyplácet, v 11. minutě už mohli slavit vedení. Skóre zápasu otevřelDavid Vitouch. Následnou přesilovku sice sparťané nezužitkovali, ale po vlastním přečkaném oslabení se ujali dvoubrankového vedení. Mezi střelce se zapsal Vojtěch Kropáček. Během první třetiny Sparta měla jednoznačnou střeleckou převahu 21:10.

Druhé dějství nabídlo pořádnou divočinu. Třetinu otevřel trefou na 1:2 Michal Machač, jenže zanedlouho poté Pardubice znovu prohrávali o dva góly po trefě Jiřího Obadala. Dynamo to nepoložilo a ve 23. minutě se skóre na světelné tabuli měnilo znovu, skóroval Petr Antoníček. Následně se hra uklidnila, aby se střelecký kolotoč opět rozjel po polovině zápasu.

Ve 34. minutě přesilovou hru Sparty zužitkoval Vojtěch Kropáček a za necelé dvě minuty zkompletoval svůj hattrick a vyhnal brankáře Vlka z brány - 2:5. Následující početní výhodě Pražané své vedení ještě zvýšili, prosadil se Patrik Prymula a o další minutu poté na 7:2 skóroval Jakub Prchal. V závěru třetiny se Pardubice vzchopili a ještě snížili manko střelou Michala Pochobradského.

Ve třetí dvacetiminutovce si už Pražané pohlídali bezpečný náskok a ještě ho navýšili. V přesilové hře už na 8:3 skóroval František Gajdoš. Následovalo období trestů, Klimo inkasoval deset minut za nesportovní chování, branky ale začaly opět padat až v posledních deseti minutách. V 53. minutě se jako střelec podruhé v duelu zapsal David Vitouch a v 55. minutě zarovnal počet sparťanských branek na deset Ondřej Pšenička. Pražané tak brali tři body za vítězství 10:3.

Pardubičtí se dokázali oklepat z vysoké porážky v základní hrací době a nabrali čerstvý vítr do zad do nadstavby. Bod Východočechům vystřelil Jiří Bucek.