PCE - SPA 5:1 - Junioři jasně podlehli Pardubicím

3., sobota 14. 9. 2013
Pardubice - Sparta PCE - SPA
Pardubice: Vejmelka – Kalous, Pilný, Petira, Divecký, Vácha, Štědrý, M. Voženílek, Bureš, Havel, Kysela, Chvojka, D. Voženílek, Bohuněk, Pipek, Zelinger, Poulíček, Schneider, Řezníček.
Sparta: Neužil – Široký, Mikliš, Vokurka, Bílek, Slavíček, Březina, Vacek, Schwamberger, Augustin, Arnošt, Brejcha, Litera, Hemr, Chlapík, Pulkrab, Budiak, Černoch, Brém, Hampl, Krudenc.
Branky a nahrávky: 25. D. Voženílek (Řezníček, Poulíček), 30. Vácha (D. Voženílek, Poulíček), 34. Zelinger (Pipek, Kysela), 43. Poulíček, 51. Řezníček (D. Voženílek) – 39. Hampl (Slavíček, Brém). Rozhodčí: Doležel - Křivohlavý, Čížek. Vyloučení: 3:5, navíc Březina (SPA) 10 minut. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Střely na branku: 73:65. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.
Sparťanská juniorka po domácí výhře nad Třincem zaváhala na půdě Pardubic. Svěřenci kouče Dareka Stránského Pardubickým jasně podlehli, čestný úspěch si připsal Ondřej Hampl.

Zpočátku se oba týmy pouze oťukávaly a nepouštěly se do riskantních akcí. Viděli jsme pár dobrých příležitostí. Martin Havel s Jakubem Řezníčkem se ocitli sami před Neužilem, ale toto ještě k brance nevedlo. Blízko gólové příležitosti se ocitl i Dominik Zelinger, ale pouze orazítkoval tyč, když vypálil ostrou střelu z mezikruží.

První branka padla až ve druhé třetině, a to ve 26. minutě utkání. Krásnou střelou se prosadil Daniel Voženílek, a Pardubice tak otevřely skóre utkání – 1:0. Zvýšit náskok Pardubic mohl Jakub Řezníček, ale o gól ho připravila správně postavená hůl brankáře. V 30. minutě se po krásné nahrávce Daniela Voženílka prosadil Lukáš Vácha, který zvyšoval už na dvoubrankový náskok – 2:0.

Ve 34. minutě zvýšil už na tříbrankový rozdíl po střele do prázdné branky Dominik Zelinger – 3:0. První branku Sparty vstřelil v 39. minutě Ondřej Hampl po střele z okraje kruhu – 3:1. Na počátku 43. minuty se prosadil Patrik Poulíček, který se kuriózně dostal k puku, jenž se zasekl v kaluži vody – 4:1. V 51. minutě uzavřel střelecký účet Jakub Řezníček, střelou švihem, kterou zaregistroval Neužil až v brance – 5:1.