PCE - SPA 5:7 - Divoké vítězství v Pardubicích

29., sobota 8. 1. 2022
Pardubice - Sparta PCE - SPA
Pardubice: Borovička – Hebek, Kubíček, Nedelka, Tvrdík, Chabada, Koudelka, Kaštánek - Lichtag, Herčík, Costa, Urban, Paleček, Kloz, Novotný, Šťastný, Kaplan.
Sparta: Krbeček – Tomov, Šindelek, Tůma, Tomek, Ducháč, Port - Mácha, Hauser, Krupička, Konečný, Fábry, Vašíček, Stepanchuk, Vágner, Theimer, M. Vitouch, Zembol.
Branky a nahrávky: 3. Herčík (Chabada, Urban), 28. Chabada (Šťastný), 29. Kaplan (Urban, Herčík), 39 Herčík (Costa), 40. Nedelka (Kaplan, Šťastný) - 7. Theimer (Krupička, Šindelek), 9. Fábry (Theimer), 23. Šindelek (Hauser), 27. Zembol (Tomek, Konečný), 35. Šindelek (Theimer, Konečný), 51. Theimer (Fábry), 60. Konečný (Šindelek). Rozhodčí: Ondráček, Micka - Kis, Bohuněk. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 87. Střely na branku: 45:39. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 3:4, 3:5, 5:5, 5:7.
Sparťanští junioři završili úspěšný víkend duelem v Pardubicích, kde zvítězili v divokém utkání 7:5! Naši hokejisté si v průběhu druhé třetiny vypracovali gólové náskoky, které však soupeř smazal. I díky koncentrovanému výkonu ve třetí třetině sparťané porazili Pardubice i podruhé v sezoně. Čtyřmi body za dvě branky a stejný počet asistencí zaznamenali shodně obránce Filip Šindelek a útočník Oto Theimer.

Sparťané odstartovali zápas v Pardubicích inkasovaným gólem z hokejky Daniela Herčíka, který otevřel skóre utkání už po necelých třech minutách. Náš tým se však záhy herně oklepal a trvalo mu jen pár minut, než se prosadil. První úspěšnou trefu svého týmu měl na svědomí sparťanský útočník Oto Theimer, který se zapsal jako první hráč hostí na střeleckou listinu. Pro sparťanského hráče se jednalo o čtrnáctou branku v aktuální sezoně.

Pardubičtí hokejisté měli pár vteřin po obdrženém gólu k dispozici početní výhodu, kterou ovšem nevyužili. Na druhé straně byli pro změnu aktivní znovu sparťané, kteří šli v průběhu deváté minuty do vedení. Andrej Fábry využil přihrávku od Theimera a svou osmou trefou v sezoně poslal svůj tým poprvé v utkání do vedení. Náš tým vyprodukoval v průběhu první třetiny celkem deset střeleckých pokusů a svůj náskok udržel až do konce první části.

Druhá třetina byla oproti té první na góly podstatně bohatší. Sparťané se v průběhu třiadvacáté minuty utkání dostali do dvoubrankového vedení zásluhou Filipa Šindelka, který zaznamenal svou třetí trefu v aktuální sezoně. A pro sparťany bylo v dalších minutách ještě lépe, když se prosadil útočník Jakub Zembol, jenž zaokrouhlil svůj počet vstřelených gólů na rovných dvacet. Domácí tým se však lacino nevzdal a za pár minut zadělal na pořádné drama.

O snížení zpět na rozdíl dvou branek se postaral pardubický obránce Ondřej Chabada, který využil početní výhodu a vrátil Dynamo zpět do hry. Neuběhlo ani šedesát vteřin od druhého domácího vstřeleného gólu a Pardubičtí se radovali znovu! Robin Kaplan svým třináctým gólem v sezoně nedal Krbečkovi šanci zasáhnout a domácí tým rázem ztrácel znovu jednu branku. V další přesilové hře Sparty se však prosadil podruhé v utkání Filip Šindelek a hosté vedli o dvě branky.

Pardubičtí hokejisté se ani tentokrát nevzdali, a ještě do konce druhé třetiny vyrovnali skóre. Čtvrtou branku svého týmu obstaral Daniel Herčík a s vyrovnáním pouhé čtyři vteřiny před koncem druhé třetiny přispěchal útočník Adam Nedelka. Zatímco první jmenovaný vsítil svou jubilejní dvacátou branku v sezoně, pro Nedelku se jednalo teprve o šestou branku. Sparťané ztratili své vedení a skóre duelu bylo po čtyřiceti odehraných minutách nerozhodné 5:5.

Náš tým se v průběhu třetí třetiny vrátil zpět k poctivé práci a nedovolil soupeři dostat se do dalších gólových příležitostí. Když sparťané ubránili přesilovou hru soupeře, ujel do útočného pásma útočník Oto Theimer, který po návratu z trestné lavice svou povedenou kličkou poslal Spartu znovu do vedení. Pardubičtí hráči se i přes velkou snahu už neprosadili a Jakub Konečný pouhou vteřinu před závěrečnou sirénou potvrdil sparťanské vítězství trefou do prázdné branky. Sparťané si po výhře 7:5 odvezli z východu Čech další cenné tři body.

Marek Dvořák (HC Dynamo Pardubice): "Teď po zápase jsme samozřejmě zklamaní, že jsme nedosáhli na body, ale utkání jako celek můžeme hodnotit kladně, protože jsme byli Spartě víc než vyrovnaným soupeřem. Myslím si, že jsme nakonec prohráli díky neproměněným šancím. Sparta je velice kvalitní tým do útoku, předvádí velmi dobré bruslení, hráči jsou silní na kotouči. Myslím si, že jsme se jim velice dobře vyrovnali. Kdybychom dokázali ještě jednou vyrovnat, výsledek by byl spravedlivý, ale bohužel se nám to už nepodařilo."

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): "Vydřené vítězství proti silovému a důraznému soupeři, který nám nedal zadarmo ani metr. První třetina byla celá v režii Pardubic, nestíhali jsme a jen se štěstím jsme zůstali ve vedení. Po skvěle odehrané polovině druhé části přišel výpadek a soupeř zcela zaslouženě vyrovnal. Dali jsme krásné góly a jeden takový přišel i v poslední části. Pak jsme si už výsledek pohlídali. Musíme pochválit naše dorostence, kteří za nás nastoupili v maximálním povoleném počtu a pomohli nám k zisku šesti bodů za víkend."