PCE - SPA 6:3 - Dorost se vrací bez bodů

2., sobota 19. 9. 2020
Pardubice - Sparta PCE - SPA
Pardubice: Červinka - Pazdera, Svoboda, Maštalíř, Vaníček, Koudelka – Pavlata, Pirner, Gromadzki, Panchartek, Dostál, Kubíček, Formánek, Pilař, Burda, Jaša, Hiemer.
Sparta: Dlouhý – Klička, Tomov, Ludvík, Bartoň, Menzel, Port – Bareš, Vašíček, Odehnal, Červenka, Fábry, Křišťan, Kalný, Valach, Pražák, Novák, Senčák.
Branky a nahrávky: 1. Jaša (Kubíček, Burda), 14. Burda (Kubíček, Jaša), 21. Pavlata (Formánek, Gromadzki), 47. Formánek (Pavlata), 54. Formánek (Koudelka, Pavlata), 55. Formánek - 35. Odehnal (Bareš), 39. Odehnal, 42. Odehnal. Rozhodčí: Barek - Hájková, Obr. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 42:29. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 6:3.

Ve druhém kole nové sezony Extraligy dorostu sparťané změřili síly s Pardubicemi. Na ledě soupeře však nezačali úplně nejlépe, když inkasovali tři góly. V pozdějším průběhu utkání svou ztrátu smazali, ale domácí hokejisté posléze vstřelili znovu tři branky a otočili vývoj zápasu zpět na svoji stranu. Mladí sparťané i přes hattrick Mikuláše Odehnala nebodovali a domů se vrátili s prázdnou. V dalším utkání se poprvé náš tým představí doma, když narazí na Tábor.

Sparťané nasadili do branky na ledě Pardubic Jana Dlouhého, který musel zpočátku utkání čelit několika nebezpečným střelám soupeře. A hned v první minutě musel lovit puk ze své sítě, když se prosadil domácí Tomáš Jaša. Pardubičtí v prvních minutách hry udávali tempo hry a výsledkem toho byla další vstřelená branka. Daniel Burda stál na správném místě a překonal sparťanského brankáře podruhé v tomto utkání.

Domácí hokejisté si svůj elán přenesli také do prostředního dějství, ve kterém hned zpočátku zaznamenali další gól. Dominik Pavlata využil přihrávku od Formánka a zacílil přesně do branky. Sparťané se postupně osmělili až ve druhé polovině utkání zejména zásluhou Mikuláše Odehnala, který v pětatřicáté minutě snížil na rozdíl dvou branek. A sparťanský útočník Mikuláš Odehnal zaúřadoval také o pár chvil později, když pokořil brankáře Červinku podruhé v krátkém sledu.

Naši hokejisté vstupovali do třetí třetiny pouze se ztrátou jediného gólu, který se jim podařil vstřelit ve dvaačtyřicáté minutě utkání. Znovu u toho byl Mikuláš Odehnal, jenž svým hattrickem vyrovnal stav zápasu na 3:3. Radost sparťanských mladíků trvala však jen přibližně pět minut, když domácí znovu udeřili gólem Františka Formánka. Ve čtyřiapadesáté minutě zápasu František Formánek zaznamenal svůj druhý gól a stejný hráč v čase 54:54 uzavřel gólový účet zápasu. Naši hokejisté tak prohráli v Pardubicích 3:6.