PLZ - SPA - 1:4 - Starší dorost řídil zápas v Plzni

II/5., pátek 9. 1. 2015
Plzeň - Sparta PLZ - SPA
Plzeň: Zeman – Kačena, Kvasnička, Váchal, Čechura, Sedláček, Pokorný – Roubal, Kučera, Vavřička, Krásný, Kantner, Kodýtek (C), Kokoška, Vracovský (A), Rubner, Hajšman, Hanzlík, Stráský (A)
Sparta: Chour – Duben (C), Eliáš, Jeřábek, Zeleňák, Janda, Pacovský, Bureš, Sedliský – M. Jandus (A), Kulda, T. Jandus, Michnáč, Pšenička, Maršoun, Chlouba, Seniov, Komárek, Kadlec, Šrámek, Procházka
Branky a nahrávky: 55. Kantner (Rubner, Kodýtek) - 8. Pšenička (M. Jandus), 25. Procházka (Seniov), 30. T. Jandus (Chlouba, Bureš), 31. Procházka (Zeleňák). Rozhodčí: Rovaš – Černý, Malý. Vyloučení: 7:8, navíc Pacovský (SPA) 10 min OT. Využití: 1:0. Střely na branku: 41:30. Průběh utkání: 0:4, 1:4.
Sparťanští starší dorostenci uspěli v pátek na ledě Plzně, kterou porazili 4:1. Svěřenci trenéra Richarda Žemličky měli zápas po celou dobu ve své režii a o čisté konto přišel brankář Chour až v 55. minutě zápasu. Dvě ze čtyř branek Sparty zaznamenal útočník Ondřej Procházka. K dalšímu utkání nastoupí starší dorost už v sobotu 10. ledna na ledě pražské Slavie. Úvodní buly je naplánováno na 12:30.

Do utkání mezi Plzní a Spartou vstoupili lépe hostující hráči, kteří od první minuty působili živějším dojmem a lépe se pohybovali. Domácí brankář Adam Zeman si musel hned zkraje zápasu připsat několik složitých zákroků. Ani Plzeň se však nenechala zahanbit a ve třetí minutě zápasu mohl skórovat domácí Matěj Krásný, nicméně opakovanými dorážkami si na gólmana hostí Martina Choura nepřišel.

Pražané poté hráli přesilovou hru, která se jim příliš nepovedla a Zemana v ní moc neohrozili. Po jejím skončení se však do samostatného úniku dostal hostující útočník Tomáš Pšenička a s nabídnutou šancí si poradil na výbornou. Domácího brankáře Zemana si vychutnal parádní kličkou do bekhendu a poslal Spartu do vedení. Hra se poté vyrovnala a velké šance si připsali i indiáni. Vavřička ovšem v dobré příležitosti napálil pouze tyč a první třetinu tak vyhráli hosté.

Do druhé třetiny vlétli domácí po hlavě, hnali se do útoku, pálili ze všech myslitelných pozic, nicméně vyrovnávací branky se nedočkali. Ba naopak, hosté z brejku zvýšili své vedení. Ondřej Procházka ujel se svým spoluhráčem do přečíslení a parádní ranou pod víko dal druhý sparťanský gól.

Za pár chvil to s indiány vypadalo ještě hůře. Přesně v polovině duelu se z nenápadné šance prosadil Tomáš Jandus a Sparta byla dál na koni. O několik málo vteřin později Pražané dokonce přidali další úspěch. Na levé straně se šikovně uvolnil obránce Vojtěch Zeleňák a dobře umístěnou střelou vyhnal Zemana z branky. Zbytek duelu v plzeňské brance odchytal Filip Krasanovský.

Poslední část nenabídla příliš hokejové krásy, diváci však viděli několik šarvátek. Tu největší hráči předvedli ve čtyřicáté osmé minutě, kdy se na ledě strhla hromadná bitka. Utvořily se celkem čtyři dvojice bojovníků a rozhodčí měli plné ruce práce. Když se hra krapet uklidnila, dočkali se čestného úspěchu i domácí indiáni. Matyáš Kantner přesnou střelou využil přesilovou hru, nicméně výsledek utkání už se nezměnil a Sparta si tak do hlavního města odvezla všechny tři body.

Petr Vojan (HC Plzeň 1929): Utkání se hodnotí těžko, bude to podobné jako u předchozích zápasů. Neuvěřitelně se trápíme v koncovce, v zápasech potom nemůžeme vyhrát, je to několikátý duel, kdy jsme dali pouze jeden gól a to na výhru nestačí. Herně to není špatné, hrajeme celkem dobře, soupeře přehráváme, ale prostě nedáváme góly. A to je špatně.

Petr Hučko (HC Sparta Praha): Výsledek 4:1 je pro nás určitě skvělý, výborný. Hra soupeře výsledku moc nedopovídá, domácí hráli velice tvrdě, velmi dobře uzavírali mantinely a bylo těžké se prosadit. Jsme velmi spokojení, protože Plzeň je velice nepříjemný a agresivní soupeř.