PLZ - SPA 2:1 - Velká bitva v Plzni bez bodů

12., pátek 22. 10. 2021
Plzeň - Sparta PLZ - SPA
Plzeň: Němeček - Houdek, Dolhý, Hamšík, Pánek, Kremláček, Malák - Kvasnička, Kopic, Korčák, Malát, Dvořák, Slanina, Marcel, M. Soukup, D. Soukup, Ženíšek, Pešek.
Sparta: Krbeček - Tomov, Šindelek, David, Tomek, Ducháč, Chvátal, Port - Senčák, Kubánek, Hauser, Krupička, Kalný, Slavíček, Bareš, Konečný, M. Vitouch, Zembol.
Branky a nahrávky: 2. Marcel (Ženíšek, D. Soukup), 28. Malát (Kremláček) - 51. Konečný (Tomek, Bareš). Rozhodčí: Svoboda - Brejcha, Zimmermann. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Střely na branku: 33:23. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
Junioři mají za sebou velmi dramatické utkání na ledě Plzně. Svěřenci kouče Richarda Žemličky prohrávali od úvodních minut o jednu branku a ve druhé třetině soupeř využil přesilovou hru pět na tři. Sparťané zdramatizovali vývoj utkání ve třetí třetině zásluhou Jakuba Konečného, který se jako jediný ze svého týmu zapsal na střeleckou listinu. Pražané podlehli Plzni 1:2 a prohráli poprvé po třech vyhraných zápasech v řadě.

Už v první minutě zápasu se nedovoleným zákrokem provinil Tomek a lídr soutěže tento prohřešek okamžitě potrestal. Ženíšek našel před brankou volného Marcela Marcela, který uklidil puk za Krbečka. První třetina byla rozkouskovaná opravdu hodně vyloučeními, další branka už ale nepadla.

Naší nedisciplinovanosti dokázala Škodovka využít také ve druhé třetině, když jsme soupeři nabídli dokonce dvojnásobnou přesilovku. Po rychlém přenesení hry a nahrávky od Kremláčka se prosadil tentokrát Sebastian Malát. Indiáni ovšem také nezůstali bez vyloučení, našemu týmu se však v přesilovkách příliš nedařilo.

Hned zkraje třetí periody pálili v další přesilovce Vitouch nebo Tomov, ani jeden však nezamířil mezi tři tyče. V polovině třetí části se přiostřilo také co se týče emocí, když byli po hromadné bitce vyloučení hned čtyři hráči, dva na každé straně. Chvilkové nesoustředěnosti Plzně dokázal využít Jakub Konečný, jenž přesnou střelou ještě vykřesal pro Spartu naději. V závěrečných minutách sparťané sice tlačili, Němečka se jim ovšem v power play překonat nepodařilo, tudíž body z tohoto zápasu bere domácí Škodovka.