PLZ - SPA 4:5p - Junioři berou dva body z Plzně

8., sobota 5. 10. 2019
Plzeň - Sparta PLZ - SPA
Plzeň: Micka – Moravec, Jiříček, Pánek, Kremláček, Kovařík, Malák (A) – Hollar, Kopic, Adamec, Šuhaj, Slanina, Marcel, Čermák, Kolář (C), Tůma, Malát, Ženíšek, Princl (A)
Sparta: Čazimi – Krutil, Bláha, Havlín (A), Prchal (C), Tomek, Gajdoš – Kulhánek, Klimo, Vaňous, Slavíček, Obadal, Rubeš, Konečný, Vágner, Arnošt (A), Gluzman, Čech, Kuracina
Branky a nahrávky: 10. Kopic (Marcel), 15. Čermák (Princl, Kremláček), 33. Adamec, 55. Malát (Čermák, Jiříček) – 6. Kulhánek (Rubeš, Bláha), 22. Vaňous (Kulhánek, Tomek), 30. Gluzman (Kulhánek, Prchal), 38. Klimo (Havlín, Bláha), 64. Slavíček (Havlín, Čech). Rozhodčí: Šindel – Malý, Šimán. Vyloučení: 8:8, navíc Vaňous (SPA) 10 min OT. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 83. Střely na branku: 37:34. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5.
Utkání na plzeňském ledě nabídlo parádní přestřelku domácích indiánů a hostujících sparťanů. Pražané šli jako první do vedení, nicméně Západošeči na gól odpověděli a sami odskočili. Podobně však zaregaovala Sparta, která ještě ke konci základní hrací doby sahala po třech bodech, ale domácí v 55. minutě znovu vyrovnali skóre. V nastavení si však vítězství sparťané vzít nenechali a díky triumfu 5:4 po prodloužení berou dva body.

Utkání začalo velmi zajímavě, hrálo se ze strany na stranu a lépe toho dokázala využít Sparta. Hosté ujeli do přečíslení dvou na jednoho, které vyřešil Slavíček střelou pouze do Mickových betonů. Gólem neskončil ani únik Dominika Arnošta, jenž zakončil nepřesně. Z protiakce mohl udeřit Marek Princl, avšak proti přesunujícímu se Čazimimu branku netrefil.

V 6. minutě už Pražané otevřeli skóre. Rubeš si vybruslil mezi kruhy a vypálil, Micka vyrazil kotouč do strany a proti přesné dorážce Tomáše Kulhánka už se přesunout nemohl. Západočeši však dokázali najít rychlou a šťastnou odpověď. Marek Kopic vybojoval puk v útočném pásmu, přihrával na brankoviště a bránící Štěpán Čech bruslí smolně srazil kotouč za gólmana Čazimiho.

Indiáni poté ubránili přesilovku Sparty a sami v početní výhodě udeřili. Princlovu střelu vyrazil Čazimi před sebe a dorážející Tomáš Čermák převrátil skóre na stranu Plzně. Těsně před přestávkou mohl v přesilové hře srovnat Tomáš Tomek, kterého na pravém kruhu našel Vaňous, ale hostující obránce Micku nepropálil.

Do prostřední části vstoupila lépe Sparta. Pavel Vaňous zblízka doklepl kotouč po střele Kulhánka z pravého kruhu a bylo srovnáno. Indiáni mohli hned odpovědět, Kremláček vyslal do úniku Sebastiána Maláta, ovšem ten trefil jen připravenou Čazimiho lapačku. Neprosadil se ani Jan Tůma, kotouč sice hostujícímu gólmanovi po jeho střele propadl, ale vyplaval těsně vedle pravé tyčky.

Další šanci si vypracovala Sparta. Když se dostala z tlaku, našla ještě síly na protiakci. Havlín přihrával před prázdnou branku Rubešovi, ten v tísni nezamířil přesně. Poté už se ale Pražané prosadili. Znovu se dostali do přečíslení, Kulhánek přihrál Simeonu Gluzmanovi, jenž ranou z první pod horní tyčku nedal Mickovi šanci.

Slanina mohl ihned odpovědět, jeho dorážku zblízka do poloprázdné branky však dokázala srazit na poslední chvíli hostující defenziva. Vzápětí se Škoda vyrovnání dočkala. Václav Adamec si dojel vlastní sraženou střelu, rázem byl sám před brankou a Čazimiho překonal střelou nad beton k levé tyčce.

Před druhou přestávkou si ovšem Sparta vzala vedení zpět v přesilové hře. Bláha zblízka ještě branku nevstřelil, při další akci však prokličkoval plzeňskou defenzivou Ondřej Havlín a nádherným bekhendovým pasem vyzval ke skórování Michala Klimu, který se nemýlil.

Ve třetí třetině Plzeň bojovala o vyrovnání. Dvakrát ho mohl zařídit Marek Princl, když ujížděl po chybě hostující defenzivy sám na branku, ale ani jednou Čamiziho neprostřelil. Sparta mohla vedení navýšit, ale překvapivá střela Klima z levého kruhu skončila na tyči. Na druhé straně zblízka střílel nadvakrát Čermák, avšak druhého gólu v zápase se nedočkal.

V 55. minutě předvedli zápasnickou vložku Filip Kolář a Jakub Prchal. Zvítězil domácí útočník a Západočechy to nakoplo, hned po čtyřiadvaceti sekundách srovnali! Čazimi vyrazil Jiříčkovu střelu jen před sebe a dorážející Sebastián Malát zařídil prodloužení.

V něm si Pražané vytvořili možnost přesilové hry, kterou využili. Josef Slavíček nejprve ve vyložené šanci selhal na Mickově betonu, ale pět sekund před koncem početní výhody už zamířil do černého. Vybruslil si mezi kruhy a tečovaná střela skončila u pravé tyčky. Sparta tedy bere dva body, Plzeň jeden.

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): "Momentálně nezvládáme druhé třetiny, ve kterých si myslíme, že musíme zápas rozhodnout. Bláznili jsme, pouštěli jsme se bezhlavě do útoku a soupeř udeřil z rychlých protiútoků, přitom první i poslední část nebyly vůbec špatné. Alespoň bod jsme honili až v závěru zápasu."

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): "Myslím si, že jsme dnes zbytečně ztratili bod. Vytvářeli jsme si spoustu vyložených šancí, které jsme neproměnili. Plzeň sice hrála dobře do obrany, ale byli jsme většinu zápasu lepší a je škoda, že nakonec domácí v závěru vyrovnali."