27. 9. 2013 | Lucie Mužíková, -tve-

PLZ - SPA 5:7 - Junioři ovládli přestřelku na ledě Plzně

7., pátek 27. 9. 2013
Plzeň - Sparta PLZ - SPA
Plzeň: Pacl (od 28. minuty Karafiát) – Marcel, Kubík, Moravčík, Hanus, Holý, Houfek – Pejchar, Kopta, Mašek, Kristl, Rajal, Polata, Michel, Indrák, Přikryl, Tulačka, Langer M., Uhlík, Kepka.
Sparta: Langer L. – Mikuš, Kliment, Skřivánek, Vokurka, Slavíček, Březina, Vacek, Schwamberger, Augustin, Arnošt, Soumelidis, Litera, Kundra, Chlapík, Pulkrab, Budiak, Černoch, Brém, Hampl, Krudenc.
Branky a nahrávky: 3. Kopta (Přikryl, Pejchar), 3. Kepka (Indrák), 11. Kristl (Tulačka, Michel), 33. Přikryl (Pejchar, Kopta), 60. Přikryl (Marcel) – 4. Krudenc (Arnošt), 13. Vokurka (Hampl), 25. Arnošt (Schwamberger), 28. Schwamberger, 39. Černoch (Vacek, Skřivánek), 40. Schwamberger (Budiak), 60. Arnošt. Rozhodčí: Polák – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 134. Střely na branku: 43:27. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:4, 4:4, 4:6, 5:6, 5:7.
P l z e ň - Sparťanští junioři nakonec vyšli z divoké přestřelky na plzeňském ledě vítězně. Nepříznivý stav 1:3 dokázali třemi góly zvrátit a zápas nakonec dovedli ke tříbodovému zisku. Hned dvěma góly a jednou asistencí se na výhře podílel Daniel Schwamberger.

Duel otevřela velká šance hostujícího Augustina. Ten číhal na hranici brankoviště na přihrávku, kterou ho spoluhráči oslovili. Jenže pražská devítka puk napálila pouze do ochranné sítě. A tak se z vedoucí trefy mohli radovat domácí junioři. Ve 3. minutě předvedl únik zleva Ondřej Kopta, odmítl nahrát napříč pásmem svému spoluhráči a ujal se zakončení sám. Jeho střela se prošourala Langerovými betony až do branky. A studenou sprchu pro hosty ještě více zchladil Jiří Kepka. Tomu ve staré známé a tolikrát osvědčené spolupráci nahrál Indrák nazpátky přes brankoviště a plzeňská osmadvacítka neváhala a poslala kotouč přesně do sítě. Pražané potřebovali jen něco málo přes minutu, aby i oni načali své gólové účtování. Arnošt byl ve své velké šanci Plzeňskými zahákován a poroučel se k zemi. Jenže ještě zvládl přihrávku na úplně volného Václava Krudence, který si střelou do odkryté části Paclovy branky dal předčasný dárek k zítřejšímu svátku. Indiáni krátce nato hráli přesilovou hru. Tu sice nevyužili, ale deset vteřin po návratu Skřivánka na led se prosadil Richard Kristl a znovu to bylo o dvě branky. Poslední slovo v první třetině pak měla ale Sparta. Smolná chvilka i pro gólmana Plzně, který inkasoval prakticky ihned po buly. Hampl jej vyhrál přesně na hůl Jiřího Vokurky, který po zemi našel mezeru mezi Paclovými betony.

Vstup do druhé části se povedl na výbornou hostujícímu týmu. Prakticky identicky jako druhá trefa, padla i ta třetí. Schwamberger vyhrál buly a skóre duelu srovnal David Arnošt. Poté, co indiáni nevyužili Vackův faul kolenem, sami znovu inkasovali. Daniel Schwamberger sebral puk na vlastní modré čáře a neohroženě projel po pravé straně až před Pacla. Položil si puk na bekhend a poslal jej pod víko plzeňské branky. Po této brance se nechal domácí gólman vystřídat a jeho místo zaujal Daniel Karafiát. Po na obou stranách neproměněných brejkových situacích tří na jednoho přišla vyrovnávací branka domácích. Pejcharovu jedovatou střelu ještě Langer vyrazil, jenže příhodně na hokejku Romana Přikryla, který se v takových situacích nemýlí. Ve 34. minutě o sobě znovu dal vědět Indrák. Toho bylo doslova plné kluziště - neohroženě se pustil do sóloakce napříč celým hřištěm, nezalekl se ani dvojice sparťanských hráčů před sebou a hnal se i do zakončení. Kotouč se tak tak vykutálel ven z brankoviště. Dvě minuty nato Houfek výborně zachytil na útočné modré laxní vyhození hostů a nahrál na Kristla. Ten s pukem zamíchal a potáhl si jej až k zadnímu mantinelu. Zadovkou jej nahrál skrz brankoviště prudce na Michela, jenže tomu v rozhodující okamžik puk přeskočil hokejku a bylo po akci. A pak to přišlo! Úvod 39. minuty patřil přesilovce Sparty, která ji využila. Skřivánek poslal po modré čáře nahrávku na Vacka, který vystřelil. Těsně před Karafiátem ještě do trajektorie puku sáhl Jiří Černoch a vrátil Spartě vedení. To zdvojnásobil 25 sekund před odchodem do kabin svou druhou brankou v duelu Schwamberger, jenže pláchl po levém křídle a zamířil nekompromisně.

Přišla třetí třetina a brankové hody přestaly. Indiáni se sice tlačili do koncovky a svého soupeře o řádnou porci střel porazili, ale žádná z nich se nechtěla ujmout. Stále aktivní Indrák se probíjel do další šance v 54. minutě, ale na poslední chvíli zatáhl Kliment za záchrannou brzdu a plzeňského forvarda zahákoval. Domácí si v přesilovce vytvořili tlak, nicméně se jim nepodařilo korigovat dvoubrankové manko. Když přesně dvě minuty před třetí si na trestnou lavici odešel sednout Hampl, domácí trenéři po oddechovém čase stáhli na lavičku gólmana Karafiáta a zkusili zlomit nepřízeň osudu v šesti proti čtyřem. To se povedlo až Přikrylovi jedenatřicet vteřin před koncem, který nahodil puk do branku a Pražané si jej srazili sami do klece. Jenže vyrovnání se stejné nekonalo, navíc vteřinu před dovršením šedesáté minuty přes celé kluziště trefil prázdnou plzeňskou klec Daniel Arnošt.