Proti Boleslavským rozhodl dorost ve druhé třetině

29., pondělí 14. 12. 2009
Mladá Boleslav - Sparta MBL - SPA
Mladá Boleslav: Sejpal – Mozík, Vrba, Holada, Anděl, Korim, Budín, Kurka – Bičiště, Škorík, Marek, Lhoták, Brandejský, Škop, Hrouda, Babický, Frolík, Štěpánek, Ficek, Hyka
Sparta: Sedláček – Sobotka, Kolář, Müller, Žovinec, Koževnikov, Bodnár, Dvořák, Vítek – Přibyl, Hanták, Doležal, Hudec, Rybalkin, Brzobohatý, Rubeš, Eis, Dvořáček, Kniazev, Merta, Hampl
Branky a nahrávky: 12. Korim (Vrba, Bičiště), 50. Korim (Hyka) – 9. Hanták (Kniazev), 24. Žovinec (Merta, Hanták), 36. Rubeš (Eis, Přibyl), 55. Sobotka (Přibyl, Rubeš). Rozhodčí: Vláčil – Frühauf, Vlasjuk. Vyloučení: 8:7. Využití: 2:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 62.
P r a h a - 29. zápas sezony odehrál starší dorost Sparty na ledě bruslařského klubu z Mladé Boleslavi. Pražané vedli od deváté minuty a otěže zápasu už nepustili. 5 z celkových 6 branek padlo v přesilovkách, Sparta využila 3 a i proto nakonec zvítězila celkovým poměrem 4:2. Vítězný gól vstřelil Tomáš Rubeš, který si připsal i asistenci k pojišťovací brance Sobotky.

První branku mohl vstřelit Spartě už v první minutě boleslavský Hrouda, z mezikruží ale dokázal zacílit jen do hrudi brankáře Sedláčka. Hosté odpověděli nastřelenou spojnicí z hole Doležala. Skóre se nakonec poprvé hýbalo až v čase 9:00, když poslal hosty do vedení Hanták.

Boleslavské vyrovnání se zrodilo ve dvojnásobné přesilovce. Devět sekund před jejím vypršením napřáhl od modré čáry Korim a ránu zastavila až síť. Tentýž hráč usedl v 16. minutě na trestnou lavici, Pražané však přesilovku využít nedokázali.

Ve druhé části poslal Spartu znovu do vedení Žovinec po třech minutách. Boleslavská kombinace se pak začala zadrhávat a potrestané fauly domácím také rozhodně nepomohly. Naopak. Třetí branku přidal Rubeš. Ve vlastním oslabení navíc nedokázal Merta přetavit svůj únik ve čtvrtý gól. Prostřední dvacetiminutovku ovládli zcela zaslouženě rudé dresy.

V závěrečné třetině měla Boleslav blízko ke snížení v přesilovce, sparťanskému brankáři Sedláčkovi ale pomohla také tyčka, na které to tedy bylo 1:1. Druhá boleslavská přesilovka 5 na 3 v zápase trvala rovnou celé dvě minuty. A zazářil znovu Korim. Při první střele od modré ještě pomohlo Sedláčkovi štěstí, jenže druhá rána, z menší vzdálenosti, už byla přesná.

V další sparťanské přesilovce dokázal Sejpal zlikvidovat blafák Přibyla, který však ještě stačil puk pohotově vrátit Sobotkovi, jehož střela tahem zapadla do horního růžku. Ve zbylých minutách se už skóre nezměnilo a Sparta brala všechny body.