1. 2. 2019 | Šimon Rogner, Daniel Ryl, Daniel Ryl

SLA - SPA 1:2p - Derby juniorů za dva body!

II/17, pátek 1. 2. 2019
Slavia - Sparta SLA - SPA
Slavia: Němeček – Němeček, Bureš, Srdínko, Melovič, Mareček, Čapka, Holý – Brož, Kižlin, Všetečka, Havrda, Křenek, Hradil, Altrichter, Turek, Labuzík, Janča, Petrák.
Sparta: Mičán – Poizl, Bláha, Havlín, Prchal, Tomek – Prymula, Klimo, Dani, Slavíček, Obadal, Rubeš, Pšenička, Kuracina, Arnošt, Gluzman, Čech, Vitouch.
Branky a nahrávky: 26. Brož (Hradil, Mareček) – 16. Rubeš (Havlín, Klimo), 64. Pšenička (Vitouch, Havlín). Rozhodčí: Bejček – Dědek, Horažďovský. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 102. Střely na branku: 34:38. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
Áčko Sparty vzdávalo hold proti Vítkovicím, zatímco junioři potvrdili svou formu a zvládli utkání ze všech nejprestižnější! V pražském derby na ledě Slavie sice přišli o hubený náskok, ale vyrovnané utkání dospělo do prodloužení, v němž mířil přesně Ondřej Pšenička, čímž rozhodl o výhře Sparty. Ta si tak v Edenu připsala čtvrté vítězství v řadě.

Komentář

Sparta vstupovala do derby v roli favorita, což potvrdila už od úvodních minut. V první třetině byli sparťané střelecky aktivnější a domácí se museli bránit. V brance vynikal brankář Němeček, i když první velkou šanci měl na holi domácí útočník Jaroslav Brož, který se řítil sám na hostujícího gólmana Mičána. Ten ho ale vychytal.

V dalších příležitostech opět zářil Němeček, který zlikvidoval některé z dobrých šancí sparťanů. Na jednu však v první třetině nestačil – v 16. minutě se Václav Rubeš dostal v přesilovce k dorážce své vlastní střely a poslal hosty do vedení.

Do druhé třetiny vstoupili domácí aktivněji a byli lepším týmem. Už po necelých třech minutách se sám před Mičánem ocitl Lukáš Křenek a za další minutu ujížděl tvář v tváří hostujícímu gólmanovi Jakub Altrichter. Sparťanský obránce ho však zezadu fauloval a rozhodčí nařídil trestné střílení.

Exekutora domácích však vychytal Mičán a skóre tak zůstávalo neměnné. Netrvalo ovšem dlouho – přesněji necelé dvě minuty – a domácí srovnali. Jaroslav Brož nabral rychlost ve středním pásmu a výstavním backhandem pod horní tyčku překonal Mičána. V dalším průběhu měli sešívaní další šance, v závěru periody pak zahrozili také sparťané, konkrétně Obadal a Klodner, na Němečka nicméně nevyzráli.

Ve třetí třetině snaha domácích pokračovala. Hradil ujel ve 47. minutě v oslabení do brejku, o minutu později pak trefil Janča tyčku! Druhý gól v zápase měl na holi v 51. minutě Brož, svůj další únik už ale v gól neproměnil.

Závěr zápasu pak rozhodně nepřipomínal klidný průběh, kdy se oba týmy snaží urvat alespoň ten bod. Naopak, obě mužstva chtěla rozhodnout a Němeček musel v závěrečných minutách a dokonce i sekundách dávat pozor. Vše bohužel pro Spartu zvládl a základní hrací doba skončila se stavem 1:1.

V prodloužení pak začali lépe slávisté, jenže větší šanci si nevypracovali. Hosté pak poprvé ztroskotali na Němečkovi, v další šanci v 64. minutě se už ale Ondřej Pšenička nemýlil a rozhodl o bonusovém bodu pro Spartu.

Ohlasy trenérů

Tomáš Hamara (HC Slavia Praha): "Byl to parádní zápas, hrálo se nahoru dolů. Dvě třetiny jsme byli lepší, ale neproměnili jsme naše samostatné nájezdy a v prodloužení přišel trest, kdy jsme to zkrátka riskli a nevyšlo to. Spartě blahopřeji, ale s naším výkonem jsem spokojený. Musím kluky v čele s Ňémou v bráně jenom pochválit, podali parádní výkon."

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): "Každá výhra nad Slavií se počítá, takže jsme za výhru v prodloužení rádi. Soupeř hrál hodně urputně, hodně do nás šel, kluci s tím měli docela problém. Z toho pramenilo hodně nepřesností – předržovali jsme kotouče, dávali jsme si špatné nahrávky a neproměňovali jsme šance, které jsme si vytvořili. Zároveň ale musíme poděkovat gólmanovi, díky kterému jsme do prodloužení vůbec došli."

Šampionem BILLA Cupu je Třinec, sparťané jsou třetí!

Rousek: Za žádnou cenu se nesmíme vzdávat

SOC - SPA 4:3 - Těsná porážka po dramatu

Sukeľ: Moje sebevědomí půjde nahoru