II/13, čtvrtek 30. 1. 2020
Slavia - Sparta SLA - SPA
Slavia: Volevecký – Hrdlička, Stejskal, Dráb, Palát, Kluch (C) – Vlasák, Slavíček (A), Malínek, Jokl, Hamršmíd, Kvasnička, Brummel, Skoupý, Hofmann (A), Štancl, Vymětal.
Sparta: Krbeček – Tomov, Ludvík, Ducháč (A), Menzel, Adamec (C), Horáček – Broš, Václavík, Mácha (A), Höll, Krupička, David, Červenka, Zembol, Pražák, Theimer, Vitouch, Senčák.
Branky a nahrávky: 2. Hofmann (Dráb, Skoupý), 20. Hofmann (Stejskal, Skoupý), 54. Štancl (Hrdlička, Palát) – 15. Ducháč (Zembol), 41. Theimer (Zembol, Adamec), 49. Krupička (Ludvík), 61. Mácha (Krupička). Rozhodčí: Kubíček D. – Kubíček V., Kučera. Vyloučení: 7:7, navíc Ludvík (SPA) 10 min. OT. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 95. Střely na branku: 26:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4.
Patnáctá výhra v řadě! Dorostenci pod taktovkou hlavního kouče Dareka Stránského ve čtvrtek večer vyrazili do Edenu, kde otočili derby se Slavií a po výsledku 4:3 berou dva body za výhru po prodloužení! Brankami se na vítězství podíleli Filip Ducháč, Oto Theimer, Jan Krupička a Adam Mácha, zatímco brankoviště střežil Jakub Krbeček.

Sešívaní hokejisté měli raketový vstup do utkání. Slávisté zavřeli hosty z Holešovic hned zkraje duelu v jejich vlastním obranném pásmu. Skoupého zakončení ještě v brance Krbečka neskončilo, to však červenobílé hráče příliš mrzet nemuselo. O malý moment později se v předbrankovém prostoru nejlépe zorientoval Jakub Hofmann, který zametl kotouč za brankáře Sparty Krbečka – 1:0.

Hosté však dokázali v průběhu první části hry srovnat krok jak herně, tak výsledkově. Po faulu Stejskala Spartě stačilo šest vteřin na vyrovnání. Zembol vyhrál buly na obránce Filipa Ducháče, jehož nepříliš důrazná střela skončila po nepřesvědčivém zásahu Voleveckého v síti – 1:1.

Strážce červenobílé branky ale zároveň sešívané hráče v několika situacích podržel. Například po další střele jednoho ze sparťanských beků. Slavia se na konci první třetiny dokázala dostat znovu do vedení. I domácí celek využil po faulu Ducháče přesilovou hru. Po nahození Stejskala se prosadil Jakub Hofmann – 2:1.

Václavík mohl v polovině druhé třetiny srovnat. V úniku ale nechal vyniknout pouze dobrým zákrokem Voleveckého. Další šanci mělo na opačné straně kluziště duo Brummel – Kvasnička. Krbeček si ale dokázal při střele druhého jmenovaného pokrýt přední tyč. Slavia následně disponovala dvěma přesilovými hrami. Ani jednu však využít nedokázala.

Nejblíže byl ke vstřelení branky v pětatřicáté minutě Slavíček, jeho svižnou střelu z mezikruží ale vyrazil Krbeček nad branku. Na konci druhé části se ozvala také Sparta, která ve vlastní početní výhodě vytvořila málo vídanou skrumáž před Voleveckým. Tomu ani nyní zřejmě není jasné, jak dokázal vyrovnávacímu gólu Sparty zabránit.

Rozuzlení derby nenabídla ani třetí dvacetiminutovka. V čase 40:36 se rychlou střelou dokázal prosadit Oto Theimer a o osm minut později pak také Jan Krupička, který tečoval nahození Ludvíka mimo dosah Voleveckého. Utkání se poté trochu vyostřilo, z čehož však profitovala Slavia, která využila přesilovou hru. Jakub Štancl dokázal přesně tečovat nabídku Hrdličky a bylo znovu srovnáno.

O držiteli bonusového bodu rozhodlo prodloužení, které sice začala Slavia lépe. Po akci Davida se však prosadil Adam Mácha, který dorazil puk za bezmocného Voleveckého – 3:4.

Ladislav Slížek (HC Slavia Praha): „Ztratili jsme zápas v prodloužení po malé chybě, které však k dorosteneckému hokeji patří. Sparta byla v zápase v určitých detailech lepším celkem, hrála jednodušeji než my. Občas jsme volili složitější řešení, z čehož vznikaly šance Sparty, která je dokázala využít. Nemyslím si, že bychom odehráli špatné utkání, ale detaily rozhodly ve prospěch hostů.“

Darek Stránský (HC Sparta Praha): „Vyrovnané utkání, myslím si, že to byl pěkný zápas. Hodně soubojů, bylo to odmakané z obou stran. První polovinu úvodní třetiny jsme byli pod tlakem. Potom jsme se ale trochu zvedli. Bohužel jsme měli na můj vkus moc vyloučených, tím jsme se hodně vysilovali. Slavia navíc dala v přesilovkách dva góly. Ve třetí třetině jsme nabádali hráče, ať víc střílí. Z těchto střel se nám pak podařilo vstřelit dvě branky. Zápas jsme otočili, ale dalším hloupým vyloučením jsme dovolili Slavii srovnat. Myslím si, že remíza byla zasloužená. V prodloužení se nám pak podařil rychlý protiútok. Z výhry máme samozřejmě radost.“