SPA - CEB 3:2 - Sparta slaví v letní poháru druhou výhru

TsC4, neděle 8. 8. 2010, hráno v Berouně
Sparta - České Budějovice SPA - CEB
Sparta: Řehoř - Žovinec, Hanzlík, Husák, Gulaši, Macholda, O´Brien, Zacpálek, Philipp - Kafka, Výborný, Smoleňák - Hromas, Karpov, Žalčík - Kůrka, Hlinka, Pacovský - Podlešák, Luňák, Bartánus.
České Budějovice: Kovář - Havran, Šulc, Ptáček, Jank, Tůma, Klement, Dietz - Heřman, Kuchejda, Ježek - Pšurný M., Červený, Pšurný R. - Martynek, Květoň, Gulaš - Marek, Seidl, Burian - Mertl.
Branky a nahrávky: 32. Kafka (Jan Hanzlík), 48. Kafka (Výborný), 49. J. Hlinka z trest. střílení - 45. L. Květoň (Mertl), 55. Ptáček (L. Květoň). Rozhodčí: Šindler - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 6:6. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 642.
B e r o u n - Na ledě partnerského týmu Berouna pražská Sparta hostila v rámci Tipsport Hockey Cupu Mountfiled České Budějovice. A po páteční výhře nad Pardubicemi si Pražané připsali také druhou výhru, když Jihočechy porazili poměrem 3:2. Dvěma góly se na vítězství podílel útočník Petr Kafka.

První povedené zákroky si z obou brankářů připsal hostující Kovář, když v úvodních minutách kryl pokusy sparťanských útočníků Karpova s Hlinkou. Prvně jmenovaný se navíc objevil také v první vážnější šanci. Při vyloučení hostujícího Klementa se po střele Gulašiho puk odrazil právě ke Karpovovi, který ale nedokázal trefit odkrytou branku. Do střeleckých příležitostí se pak na druhé straně dostali Martynek s Květoněm, ale brankáře Řehoře také nepřekonali. Paradoxně nejblíže ke vstřelení gólu Jihočeši byli ve vlastním oslabení. Na trestné lavici si trest odpykával Roman Pšurný, když Gulaš s Květoněm jeli sami na Řehoře. A sparťanský gólman na střídavý start zapůjčený z Jihlavy měl pořádné štěstí, Gulaš totiž v zakončení trefil spojnici tyče a břevna Řehořovy branky.

Na začátku druhé části se dvakrát do zakončení dostal hostující Květoň, ale ani jednou se mu puk do sítě dostat nepodařilo. O něco málo byl ve 32. min. úspěšnější sparťan Podlešák, když po přihrávce Karpova dokázal sice překonat Kováře, puk ale těsně ještě před brankovou čarou odvrátil obránce Šulc. Jen o malou chvíli později ale už Kovář kapituloval. Po vyražené Hanzlíkově střele totiž už nestačil na dorážku Petr Kafky - 1:0. Pražané mohli svůj náskok ještě do konce prostřední třetiny navýšit, ale Pacovský po předložení od Kůrky puk do sítě nedokázal zasunout.

Do třetí třetiny tak Sparta vstupovala s jednobrankovým náskokem. Ten jí vydržel do 45. min., kdy Jihočeši svou aktivitu v úvodu třetiny dokázali přetavit ve vyrovnávací gól. Metrl s Květoněm jeli dva na jednoho a po přihrávce prvně jmenovaného Lukáš Květoň nezaváhal – 1:1. Na tento gól ale Pražané kontrovali hned o tři minuty později. Po asistenci Výborného opět Petr Kafka vrátil Spartě vedení. Jeho střela hned po vhazování přesně vymetla horní růžek českobudějovické klece. Ve 49. min. pak O´Brien vyslal do úniku Hlinku, který byl hákován. Nařízení trestné střílení proměnil Jaroslav Hlinka s pomocí odrazu puku od levé tyče – 3:1. Hned záhy navíc Smoleňák trefil břevno Kovářovy branky. Závěr zápasu pak přinesl zápletku poté, co České Budějovice dokázaly snížit opět na rozdíl jediného gólu. Květoň zpoza brány našel před brankovištěm osamoceného Františka Ptáčka, který od horní tyče trefil puk do brány – 3:2. Jihočeši pak toužili vyrovnat. Vzali si oddechový čas, odvolali brankáře a hráli s šesti muži v poli, ale veškerá snaha už vyšla vniveč.