17. 9. 2011 | Tereza Velikovská

SPA - CEB 5:0 - Juniorka dala Budějovicím lekci v produktivitě

4., sobota 17. 9. 2011
Sparta - České Budějovice SPA - CEB
Sparta: Kocián - Košťálek, Bodnár, Holada, Müller, Švaříček, Skřivánek - Antončík, Vlček, Kučera - Doležal, Eis, Brzobohatý - Merta, Hampl, Procházka - Sekerka, Škop, Štěpánek - Náprstek.
České Budějovice: Kantor - Kříž, Předota, Plášil, Prokop, Semrád, Kolařík - Seidl, Marek, Trummer - Babka, Zvoník, Mocik - Švihálek, Turek, Svoboda.
Branky a nahrávky: 2. Eis (Doležal, Müller), 19. Brzobohatý (Doležal, Eis), 20. Doležal, 28. Hampl (Merta), 43. Procházka. Rozhodčí: Kalivoda - Charvát, Bejček. Vyloučení: 4:8, navíc Zvoník (ČEB) osobní trest 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 48. Střely na branku: 43:29. Průběh utkání: 5:0.
P r a h a - Sparťanští junioři navázali na vítězství na Kladně jednoznačnou domácí výhrou nad Českými Budějovicemi. O tři z pěti branek se postarali spoluhráči z útoku Stanislav Eis, Zdeněk Doležal a Patrick Brzobohatý.

Komentář

Hned první střídání útoku Eis – Doležal – Brzobohatý přineslo úvodní branku utkání, o kterou se postaral kapitán domácích Stanislav Eis. Blízko zvýšení vedení byli sparťané zejména v přesilových hrách, střelu obránce Skřivánka vyrážel budějovický Kantor poměrně kuriózně vypadajícím zákrokem. Na další branku si však domácí museli počkat až do závěru první třetiny. A postaral se o ni opět druhý útok. Zdeněk Doležal přesně našel před brankou výborně postaveného Patricka Brzobohatého, který se dlouho nerozmýšlel a napálil kotouč pod víko Kantorovy branky.

Netrvalo ani minutu a už museli obránci Mounfieldu hasit další slibnou příležitost z hokejek této formace. Lukáš Kříž ovšem ujíždějícího Zdeňka Doležala zastavil nedovoleným způsobem, a tak bylo nařízeno trestné střílení. To Doležal s přehledem proměnil střelou pod lapačkou brankáře a odeslal hosty do šatny s nelichotivým tříbrankovým mankem.

Kříž mohl svou chybu napravit v úvodu druhého dějství, kdy zakončoval přečíslení tři proti jedinému sparťanskému obránci. Jeho střela však skončila pouze na Kociánově výstroji. Tuto promarněnou příležitost potrestalo ve vlastním oslabení duo David Merta a Ondřej Hampl. Druhý jmenovaný zakončil do prázdné branky únik dvou na jednoho a zápas vypadal pro Budějovické stále hůř. Naděje jim svitla v přesilové hře v polovině zápasu, Plášil ale trefil jen tyčku Kociánovy svatyně.

Naděje Mountfieldu na zdramatizování doposud jasného průběhu utkání definitivně pohasly na začátku třetí části, kdy využil přesilovou hru Martin Procházka. Navíc přišel o několik minut později o obránce Tomáše Prokopa, který musel být po souboji u mantinelu se zraněním kolene odvezen z ledu na nosítkách. Zbytek střetnutí si domácí v pohodě pohlídali a Kocián i přes několik nadějných šancí Budějovic udržel první čisté konto sezóny.

Ohlasy trenérů

Pavel Geffert (HC Sparta Praha): Do zápasu jsme vstupovali po výhře na Kladně, takže jsme chtěli potvrdit body i doma. Chtěli jsme vyhrát, což se nám podařilo. Ve druhé třetině jsme měli několik pěkných akcí, bohužel jsme ještě nebyli tak efektivní, jak si představujeme. Byly tam pozitivní věci, ale ukázalo se také, kde máme rezervy. Po první třetině jsme stáhli hru na tři útoky a ve hře to bylo znát. Zrachlila se, byli jsme více na puku a efektivnější, což rozhodlo.

Ladislav Kolda (HC MOUNTFIELD): Zápas jsme nezvládli v závěru první třetiny, kdy jsme dostali dva rychlé góly a bylo to 3:0. To rozhodlo. My jsme gól nedali, i když jsme nějaké šance měli, dali jsme dvě tyčky. Sparta byla lepší v produktivitě, za stavu 3:0 se jí hrálo lépe.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Sparťani vyjeli trénovat pod širé nebe

Nové mládežnické trio: Sparta je výzva!

Intro pro sezonu 2020/2021

Soutěž o podepsaný dres Michala Řepíka