SPA - CEB 9:2 - Junioři si proti Motoru užili střelecké hody

24., sobota 28. 11. 2015
Sparta - České Budějovice SPA - CEB
Sparta: Pírs – M. Jandus, Knobloch, Bednárik, Kadeřávek, Duben, Zeleňák – T. Jandus, Michnáč, Lojka, Havel, Klindera, Györi, Kulda, Pulkrab, Schwamberger, Hozák, Sladkovský, Procházka. Trenér: Darek Stránský
České Budějovice: Kváča (29. Hauser) – Svoboda, Farka, Matoušek, Žáček, Klinecký, Michal, Benda – Doktor, Šuhaj, Sloboda, Marcilis, Točík, Šulek, Guman, Pixa, Panáček (C), Prokeš. Trenér: Milan Kupka
Branky a nahrávky: 1. Havel (Pulkrab), 3. Györi (Kadeřávek), 27. Havel (Lojka), 29. Havel (Pulkrab), 34. Györi (Schwamberger, Klindera), 40. Michnáč (Hozák), 43. Hozák (T. Jandus, Lojka), 45. M. Jandus (Procházka), 51. Procházka (Havel, Pulkrab) – 35. Guman (Prošek, Žáček), 36. Šuhaj (Doktor, Šulek). Rozhodčí: Fraňo, Kosturek – Střelka, Doležal. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 52. Střely na branku: 57:30. Průběh utkání: 5:0, 5:2, 9:2.
Zápas 24. kola DHL extraligy juniorů kompletně režíroval jeden tým, a tím byla domácí Sparta. Budejovický Motor porazili svěřenci Dareka Stránského 9:2. „Těch gólů tam mohlo spadnou klidně víc, ale nebuďme hladoví,“ řekl po zápase trenér Sparty. Holešovičtí měli celkem 57 střel na bránu a na ledě dominovali. Hattrickem se blýskl domácí útočník Jan Havel, který si navíc připsal jednu asistenci. Čtyři asistence zaznamenal Marek Pulkrab.

Sobotní utkání na ledě pražské Tipsport areny mezi Spartou a Českými Budějovicemi začalo pěkně svižně. Už po 41 sekundách vedli domácí 1:0 díky přesné trefě Jana Havla. Sparťanský útočník si vyjel od pravého kruhu směrem na osu hřiště a poslal puk k pravé tyči Kváčovy branky. Na zaspaný úvod zápasu doplatili hosté ještě jednou, a to ve 3. minutě, kdy Marek Györi propálil hostujícího brankáře tentokrát z levého kruhu, ale opět k pravé tyči. První vážnější šanci na druhé straně měl Točík, ale Pírs si jeho pokus tahem z levého kruhu pohlídal. Následovala horní tyčka Havla a nedlouho po ní výborný zákrok Kváči proti dorážce Tomáše Janduse. V závěru třetiny se Budějovice dostaly do tempa díky přesilové hře, kterou ovšem nevyužily.

Druhá část byla na góly velmi bohatá. Sparta vstřelila hned čtyři branky a České Budějovice dvě. Ve 27. minutě využil Jan Havel po čtyřech vteřinách přesilovou hru a díky jeho gólu z otočky se skóre změnilo na 3:0. Na začátku 29. minuty se sparťanský útočník prosadil potřetí, a zkompletoval tak hattrick! Ve vlastním oslabení ujel s Pulkrabem, od kterého dostal finální přihrávku, dovolil si ještě jednu výstavní stahovačku proti budějovickému obránci a poslal puk k levé tyči do sítě. Kváču nahradil v brance hostů Martin Hauser.

Gólové hody pokračovaly v čase 33:30 přesným zásahem Marka Györiho, který nového muže v hostující kleci překonal z mezikruží. Motor se ale ani za stavu 0:5 nepoložil a dokázal odpovědět dvěma rychlými brankami. Ve 35. minutě dostal Tomáš Guman přihrávku do vyložené šance před bránu a střelou k tyči se nemýlil. Hned ve 36. minutě nachytal Pírse střelou pod ruku Jakub Šuhaj, čímž snížil na 2:5. Sedm desetin sekundy před koncem zvýšil z dorážky na 6:2 pro Spartu Albert Michnáč.

Třetí třetinu vyhráli sparťané 3:0. ve 43. minutě dostal Jiří Hozák krásnou přihrávku od Tomáše Janduse a brankáře překonal střelou do protipohybu. Ve 45. minutě se trefil z podobné situace Martin Jandus a bylo to 8:2. Po brance Ondřeje Procházky z 51. minuty se z hlediště začalo ozývat skandování fanoušků Sparty „deset, deset“, ale České Budějovice zbytek třetiny alespoň ubránily, ačkoliv prohru 9:2 si Jihočeši do výstavky nedají.

Darek Stránský (Sparta): Dneska jsme podali komplexně dobrý výkon. Byli jsme rychlejší, silnější v osobních soubojích, agresivní. Dneska nám to zkrátka sedlo, a těch gólů tam mohlo napadat klidně víc. Ale nebuďme hladoví, jsme samozřejmě rádi za tento výsledek.

Milan Kupka (Motor): Sparta má chuť, elán, její hráči se baví hokejem… Na rozdíl od našich hráčů, kteří nechtějí hrát, nechtějí vyhrát. Rozdíl je podle mě jenom v přístupu. Dnešní zápas proti Spartě, která hraje výborně, měl být svátek hokeje, ale naši hráči to nechápou.