SPA - CHM 2:5 - Dorost nezvládl duel s Piráty

3., čtvrtek 19. 9. 2019
Sparta - Chomutov SPA - CHM
Sparta: Krbeček – Tomov (A), Ludvík, Ducháč, Menzel, Adamec (C), Horáček – Broš (A), Mácha, Höll, Krupička, Straka, David, Červenka, Zembol, Pražák, Theimer, Vitouch, Senčák.
Chomutov: Malant – Poch, Frollo, Perný, Pöschl (A), Rykl, Döring – Spudich, Koblížek, Šugár, Šilar, Kulich (A), Svoboda (C), Čech, Vostiňák, Pavlák, Ekrt.
Branky a nahrávky: 4. Straka, 46. Červenka (Mácha) – 28. Čech (Kulich), 33. Čech (Kulich, Ekrt), 37. Čech (Svoboda, Kulich), 39. Döring (Kulich, Čech), 60. Kulich (Ekrt). Rozhodčí: Battěk – Klouček, Svobodová. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 46. Střely na branku: 33:19. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:5.
Svěřenci Dareka Stránského se ve čtvrtek večer představili v holešovické Malé sportovní hale proti chomutovským Pirátům, kterým podlehli 2:5. O porážce rozhodla druhá třetina, ve které sparťanský dorost ztratil krok se soupeřem a postupně inkasoval hned čtyři branky.

Přes čtyřicet diváků v Malé sportovní hale nemuselo na úvodní branku utkání čekat dlouho – už na konci čtvrté minuty totiž vypálil David Straka, jehož rána se od tyče odrazila do chomutovské branky. Po většinu následného průběhu periody si na ledě mírnou převahu udržovali hosté, kterým se ovšem nedařilo protlačit kotouč za skvělého Krbečka. Podruhé rozvlnit Malantovu síť do sirény nezvládli ani domácí, a do první přestávky se tak šlo za stavu 1:0 pro domácí.

Druhá perioda pak pro svěřence Dareka Stránského byla hororová. Severočeši vzali utkání do svých rukou a do sparťanské klece postupně nasázeli hned čtyři branky, přičemž pod tři z nich se podepsal Ondřej Čech! Zkompletovat hattrick se šestnáctiletému útočníkovi podařilo během necelých deseti minut – první trefu, vyrovnávací, vsítil v čase 27:16, druhou na začátku třiatřicáté minuty a když spolu se svými spoluhráči slavil tu třetí, svítil na světelné tabuli v hale čas 36:33. O poslední branku se pak třiaosmdesát sekund před koncem periody postaral Filip Döring.

V úvodu závěrečného dějství vykřesal Jakub Červenka Pražanům jiskru naděje, kterou ale Chomutovští výborným výkonem v obraně i v útoku rychle uhasili. Dvě minuty a osm sekund před koncem se pak nechal vyloučit domácí Nino Tomov a bylo hotovo – výhru Pirátů jen přesilovkovou trefou zpečetil Jiří Kulich.

Darek Stránský (HC Sparta Praha): "Z naší strany to nebyl dobrý výkon. Po první třetině jsme vedli, sice to nebyl dobrý hokej ani z jedné strany, ale vedli jsme. Potom jsme bohužel udělali zbytečně moc chyb a i když byl poměr střel alibisticky řečeno vyrovnaný, Chomutov zvládl z deseti střel dát čtyři góly a my ani jeden. Ve třetí třetině jsme se snažili aspoň dát gól, doufali jsme, že se to zlomí a ač jsme branku dali, nezvládli jsme zápas zdramatizovat víc."