20. 1. 2013 | Tereza Velikovská

SPA - CHM 5:4sn - Výhru vystřelil Jánský

42., neděle 20. 1. 2013
Sparta - Chomutov SPA - CHM
Sparta: Melicherčík (na čtvrtý nájezd Pinc) - Pilař, Sičák, Milam, Gřegořek, Philipp, Jan Hanzlík, Krstev - Ton, Hlinka, Tenkrát - Hovorka, Broš, Forman - S. Treille, Přibyl, Rachůnek - Jánský, Foster, Bahenský. Trenéři: Jandač a Votruba
Chomutov: Kostúr (na nájezdy Řehoř) - Palin, Macháček, Rutta, Pulpán, Lučka, Mrázek, Bartejs - D. Hruška, Zálešák, Důras - Šagát, Kraft, Hřebejk - Lušňák, Sikora, Hromas - Račuk, Kůs, Y. Treille. Trenéři: Antonik, Liška a Mikšovic.
Branky a nahrávky: 19. Sičák (J. Hlinka, Pilař), 25. P. Ton (Sičák), 34. Bahenský (Hovorka, Pilař), 36. P. Ton (Tenkrát), rozhodující sam. nájezd Jánský - 12. Y. Treille (Račuk, Kůs), 15. D. Hruška (Důras), 35. Pulpán (Kůs, Y. Treille), 55. Kraft (Hřebejk, Šagát). Rozhodčí: Jeřábek, Homola - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 9605. Střely na branku: 38:29. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4.
P r a h a - Druhé utkání věnované vzdávání holdu složkám integrovaného záchranného systému, které sparťané odehráli ve speciálních černých dresech, jim vyneslo dva body. Chomutovské vedení 2:0 sice Holešovičtí dokázali otočit třemi góly, ale po šedesáti minutách se oba týmy nakonec rozešly smírně. V samostatných nájezdech vystřelil druhý bod PETER JÁNSKÝ. Dvěma brankami se opět prezentoval PETR TON, který se tak se 247 trefami dostal na druhé místo historické tabulky sparťanských střelců.

Fotogalerie

Komentář

Začátek duelu s extraligovým nováčkem se nesl v opatrnějším duchu, mírně aktivnějším týmem byli hosté. Při druhém vyloučení Milama v řadě se dostal do velké šance Rutta, který se ocitl sám v mezikruží, ale jeho střelu lapil perfektním máchnutím lapačkou Melicherčík. Po necelých dvanácti minutách hry už ale kapituloval. Sparťanská obrana se nepochopitelně jala střídat při útoku Chomutova a přečíslené dvou hostujících hráčů proti opuštěnému Gřegořkovi zakončil Yorick Treille mezi betony.

Po necelých třech minutách navíc přišel druhý zásah. Rychlý protiútok zakončoval opět v přečíslení dvou na jednoho David Hruška. Domácí poté působili poněkud zaskočeným dojmem a probrali se až ve své první přesilové hře. Dlouho předlouho sice vyčkávali se střelou a přihrávali si na modré čáře, ale nakonec dokázal obránce Vladimír Sičák prostřelit Kostúra pokusem těsně nad ledem.

Do druhé dvacetiminutovky už domácí nastoupili výrazně lépe. Aktivní Bahenský si po své šanci navíc vynutil faul, v početní výhodě Kostúr jen tak tak hasil šanci Tenkráta, po které se natáhl na záda na led, protože nevěděl, kde má puk. Sparta se nakonec prosadila v přesilové hře pěti proti třem, kdy Petr Ton nechytatelnou střelou pod břevno vyrovnal 246. trefou v dresu Sparty nejen skóre zápasu, ale také Jana Havla na druhé příčce historického pořadí klubových střelců.

247.
Tolik branek už dal PETR TON ve sparťanském dresu, je druhým nejlepším střelcem historie.

Po jeho zásahu byli zase mírně opaření hosté a inkasovali znovu. V oslabení ujeli Hovorka se Zdeňkem Bahenským ve dvou na jednoho a poslali Spartu poprvé v zápase do vedení. Ještě v pokračující početní výhodě ale stihli udeřit i Piráti. Po necelé minutě vyrovnal Lukáš Pulpán. Sparta má ale Petra Tona, který se po další minutě a půl osamostatnil na druhém místě historických statistik a poslal domácí znovu do vedení.

Ve třetí části už se příděl branek zastavil, nouze byla i o vyložené šance. Krstev se sice dostal k odraženému puku v přesilové hře, ale jeho dělovka byla nepřesná, další gól v početní výhodě nepřidali při vyloučení Fostera ani Piráti. Už ve hře v pěti na obou stranách ujížděl po chybě Sparty Hromas, ale ani on se neprosadil. Chomutovský tlak se ale stupňoval, Sikora po chvíli trefil tyčku Melicherčíkovy klece.

Pět minut před koncem třetího dějství se Piráti dočkali. Vyrovnání bruslí Milana Krafta musel ještě potvrdit videorozhodčí, ale vše bylo podle pravidel. Za chvíli ovšem domácí publikum vybuchlo radostí a oslavovalo pátou branku Holešovických, nicméně rozhodčí byl proti a vzhledem k zásahu vysokou holí ji neuznal. Ani velký nápor domácích v samém závěru ke změně nerozhodného stavu nestačil, a tak duel dospěl do prodloužení.

V tom se ani jeden z týmů neprosadil a na řadu přišly samostatné nájezdy. Na ty nastoupil v chomutovské brance Řehoř a inkasoval z hole Broše a Jánského, Melicherčík ale také dvakrát kapituloval. Ve čtvrté sérii se podruhé trefil střelou mezi betony Peter Jánský, do sparťanské branky se postavil vůbec poprvé Marek Pinc a čtvrtý nájezd pokryl. Sparta tak získala druhý bod.

Ohlasy trenérů

Jan Votruba (Sparta): Náš vstup do utkání nebyl dobrý. Upozorňovali jsme na to, že bude před utkáním delší pauza a aby se hráči znovu rozbruslili. Náš výkon v první třetině byl špatný do defenzívy, dělali jsme chyby v obraně a může být rádi, že to bylo jen 0:2. Potom nám opět vyšly přesilovky. Ve třetí třetině jsme to chtěli uhrát do vítězného konce, ale naše defenzíva dneska opravdu nebyla dobrá. V nájezdech jsme tam nechali Marcela Melicherčíka, protože nám je vychytal v Brně, ale když dostal gól, tak jsme se rozhodli k výměně a byla šťastná.

Mikuláš Antonik (Chomutov): Povedla se nám první třetině, ve které jsme hráli velice dobře. Ve druhé části mě mrzí hlavně špatné střídání, kdy jsme soupeři umožnili hrát přesilovku pět na tři a oni z toho skórovali. Věděli jsme, že druhou třetinu nebudeme mít lehkou, protože ve sparťanské kabině byl určitě zvýšený hlas a bylo to vidět i na jejich hře. Začali se tlačit do branky a hrát důrazně. Výsledek otočili a my jsme rádi, že se nám v závěrečné třetině podařilo srovnat. Bod ze Sparty je v naší situaci zlatý.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Daníček před MS: Porveme se o medaili!

Čtyři sparťané zabojují o MS! Lídr juniorů jede

Vydražte si hrané dresy ze sezony 2023/2024

Řepík: Chtěli jsme finále, ale cíl jsme nesplnili