25. 11. 2016 | Martina Nová

SPA - CHM 6:3 - Junioři se nevzdali a zvítězili

21., pátek 25. 11. 2016
Sparta - Chomutov SPA - CHM
Sparta: Wolf – Jandus M., Janda, Eliáš, Mrkvička, Jeřábek, Vlad, Duben, Sedliský – Kern, Jandus T., Svoboda, Seniov, Jaššo, Kulda, Chlouba, Krátký, Dubský, Wojnar.
Chomutov: Strejc – Buchtela, Hlaváček, Kopic, Novák, Lidák, Smutný, Hajič – Polák, Niňaj, Kulich, Palička, Krejčiřík, Részegh, Rindoš, Svoboda, Šilar, Wágner, Adámek.
Branky a nahrávky: 16. Chlouba (Jandus), 36. Chlouba (Wojnar, Jandus), 47. Svoboda (Jandus, Kern), 48. Wojnar (Chlouba), 60. Kern (Jandus), 60. Kern (Svoboda, Jeřábek) – 6. Rindoš (Wágner, Novák), 34. Lidák (Krejčiřík), 41. Krejčiřík (Rindoš, Adámek). Rozhodčí: Smitka – Frodl, Votrubec. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 67. Střely na branku: 29:24. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 6:3.
Sparťanští junioři v zápase 21. kola po boji porazili chomutovské Piráty. Sparťanům se třikrát podařilo dorovnat jednogólové manko a po srovnání na 3:3 ve třetí třetině se ujali střelecké taktovky a nastříleli soupeři další tři branky. Po dvou trefách a asistenci si připsali Chlouba s Kernem a hned čtyřikrát asistoval Martin Jandus.

Komentář

Po úvodních minutách navštívili první trestnou lavici sparťané a Chomutov početní výhody využil. Skóre otevřel v 6. minutě Josef Rindoš a zařídil hostům vedení. Faulovali také Piráti, nicméně Pražané ani jednu ze dvou přesilovek nezužitkovali. Naopak vyloučení Svobody jim vyrovnání paradoxně vyneslo. Ve vlastním oslabení na 1:1 srovnal v 16. minutě Jaroslav Chlouba a po dvaceti minutách byl stav stále nerozhodný.

Prvních deset minut druhého dějství přineslo po dvou trestech na obou stranách, avšak další góly nepadly. Skóre se měnilo na světelné tabuli ve 34. minutě po trefě chomutovského Patrika Lidáka. Jenže netrvalo příliš dlouho a za necelé tři minuty bylo znovu srovnáno. Podruhé v utkání skóroval Jaroslav Chlouba a také po druhé třetině bylo skóre vyrovnané.

Třetí dvacetiminutovka odstartovala třetím gólem Pirátů, jednobrankový náskok vrátil svému mužstvu Vojtěch Krejčiřík. Nicméně Chomutov se dopustil dvou po sobě jdoucích faulů a Pražané hráli 5 na 3. A využili toho, ve 47. minutě vyrovnal Martin Svoboda. Autor vyrovnávacího gólu šel brzy na trestnou lavici, hrálo se 4 na 4 a Sparta opět udeřila. Poprvé v zápase šli domácí do vedení, trefil se Jakub Wojnar. V posledních vteřinách střetnutí sparťané navýšili své vedení dvěma góly Jana Kerna. Sparta bere tři body za vítězství 6:3.

Den otevřených dveří pro budoucí sparťany

Petr Ton: Nabídka Sparty nešla odmítnout

David Stach dres Sparty neoblékne

Sparťanská pětka: Druhý běh pro dobrou věc