SPA - HKM 3:2 - Junioři těsně podlehli Hradci

7., sobota 28. 9. 2019
Sparta - Mountfield HK SPA - MHK
Sparta: Cichoň (Krbeček) – Guryevskiy, Krutil, Bláha, Havlín, Prchal, Gajdoš – Kulhánek, Klimo, Krchňák, Vaňous, Slavíček, Obadal, Rubeš, Konečný, Vágner, Arnošt, Gluzman, Kuracina.
Mountfield HK: Sajdl (Ševců) – Váchal, Voňka, Naar, Pelda, Janoušek, Perička, Pěnčík – Lukačka, Ďuriš, Pinkas, Jušta, Lang, Janda, Šedivý, Morong, Tecl, Poppel.
Branky a nahrávky:27. Bláha – 3. Lang (Poppel), 4. Váchal (Telc). Rozhodčí: Micka – Frodl, Špringl. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 47. Střely na branku: 30:37. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

V rámci 7. kola soutěže O Pohár DHL se v pražské Tipsport areně utkala domácí Sparta s Mountfieldem HK. Hosté šli rychle do vedení zásluhou Langa, za pouhých osm vteřin navýšil vedení hostů Váchal. Sparta dokázala ve druhé třetině snížit ve vlastním oslabením, gól Bláhy byl ale tím jediným sparťanským. Hradec si tak odváží z Prahy všechny tři body za těsnou výhru 2:1.

V první třetině zápasu byl k vidění velmi rychlý hokej, který byl už na konci třetí minuty korunován brankou. Hostující obránce vypálil od modré čáry a v závaru před sparťanskou klecí se nejlépe zorientoval Kryštof Lang, který otevřel skóre utkání pohotovou dorážkou. Než se Sparta stačila nadechnout, prohrávala již o dvě branky. Ihned po vyhraném vhazování se dostal k puku po nepřesné nahrávce domácího obránce Tecl, který jen předal puk Jakubu Váchalovi, jenž rychlou kličkou překonal po osmi vteřinách Cichoně podruhé.

Až v polovině úvodní dvacetiminutovky si začala vytvářet šance i Sparta. V té první byl Rubeš, který se valil sám na hradeckého brankáře. Zvolil střelu mezi betony, ovšem tu si gólman pohlídal. Nicméně Mountfield byl stále na koni a mohl přidat i třetí branku. Příležitost na to měl Ďuriš, který se zjevil nekrytý před brankovištěm, ale také Lang s Váchalem v přesilové hře. V poslední minutě ještě ujeli dva sparťanští junioři v přečíslení dvou na jednoho, ovšem ani pokus Obadala si cestu do sítě nenašel.

Hosté byli i v úvodu druhé dvacetiminutovky aktivnější týmem, nechybělo mnoho, aby zvýšili svůj náskok na tři branky. Nebýt fantastického Oldřicha Cichoně, Sparta mohla na snížení stavu zapomenout. Po jedné z šancí Hradce zatáhl Krutil za záchrannou brzdu a šel si odsedět dvě minuty. A po 13 vteřinách mohl z trestné lavice přihlížet gólu. Jeho spoluhráč Marek Bláha vystihl kombinaci soupeře a uháněl do útočného pásma. V přečíslení dva na jednoho zvolil střelu na zadní tyč a vyplatilo se. Ta totiž zaplula nad pravý beton Sajdla a Sparta díky němu snížila.

V probíhající přesilové hře měl obrovskou šanci Ďuriš, ale Cichoň ho fantastickým gymnastickým zákrokem vychytal. Šest minut před zazněním sirény si domácí vynutili svým pohybem první přesilovku, v ní ovšem brankáře Mountfieldu příliš neohrozili. Ačkoli se Spartě dařilo usazovat se v útočném pásmu, nakonec to byl pár vteřin před koncem Hradec, který mohl skórovat. Poppel ale v ložené šanci neuspěl.

Do závěrečné periody vstoupila Sparta s jasným cílem. Minimálně vyrovnat stav utkání a dostat zápas do prodloužení. Aktivita domácích byla vidět, stejně tak i snaha. Hned v úvodu se k dobré skryté střele dostal Kulhánek, ale Sajdl byl připravený. Do útočného pásma se pěkně prosmýkl Rubeš, ovšem dostal se mezi tři obránce a v klíčový moment ztratil stabilitu.

Hradec ale další šance Spartě nedovolil. Naopak. Hosté mohli náskok ještě navýšit, Sám na bránu uháněl Poppel, ale Cichoň skvělým reflexivním zákrokem lapačkou udržel naději Sparty na bodový zisk. Domácí si ještě čtyři minuty před koncem zahráli přesilovou hru, ovšem ani v té se jim skórovat nepodařilo. Hradec tak vyhrál v Praze těsně 2:1 a odváží si z hlavního města všechny tři body.