SPA - JIH 1:8 - Dorostenci nestačili na Jihlavu

33., čtvrtek 24. 9. 2020
Sparta - Jihlava SPA - JIH
Sparta: Hrabal (22. Dlouhý) – Klička, Tomov (C), Ludvík, Bartoň, Menzel, Port – Stepanchuk, Bareš (A), Vašíček, Odehnal, Červenka, Fábry, Křišťan, Kalný (A), Valach, Höll, Žmola, Senčák.
Jihlava: Pulda – Číhal (A), Topol, Vovsík (A), Jeletz, Matějíček, Hrbek, Šabatka – Báťa, Marhoun, Habermann, Sopotnik, Peš, Krejčí, Juřička, Jungwirth (C), Bulík.
Branky a nahrávky: 33. Vašíček – 5. Vovsík (Sopotnik), 13. Jungwirth (Matějíček, Hrbek), 18. Číhal (Juřička, Marhoun), 22. Topol (Vovsík, Sopotnik), 26. Báťa (Jungwirth), 35. Šabatka (Marhoun, Juřička), 36. Marhoun (Juřička), 53. Bulík (Jungwirth, Báťa). Rozhodčí: Hrdlička – Karda, Horažďovský. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 56. Střely na branku: 27:44. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:8.
Svěřenci trenérů Ptáčka a Netíka vyzvali místo původně plánovaného Tábora jihlavskou Duklu. Hráči pod taktovkou Marka Melenovského od první do poslední minuty jeli na maximální otáčky a domácí Spartě vsítili celkem osm branek. Do hry se tak zapojili oba pražští gólmani. Jediným úspěšným střelcem sparťanů byl Martin Vašíček.

Sparta vkročila do utkání odhodlaně, chtěla okamžitě začít ohrožovat jihlavskou bránu. Jenže Dukla se nezalekla a postupně se začala ujímat slova. Přelití sil nakonec vyvrcholilo úvodní brankou zápasu, po vyhraném buly se puk dostal na modrou čáru a Matěj Vovsík poslal Jihlavu do vedení. Následné snahy Sparty o převzetí moci na ledě nebyly úspěšné a taktovku drželi hosté z Vysočiny.

Ve 13. minutě přišel druhý gól Jihlavy, střelu z pravého kruhu procpal mezi betony domácího brankáře Jonáš Jungwirth. Velmi blízko ke snížení manka byl Höll, ale kotouč pouze o pár čísel minul branku. V závěru první třetiny navýšili hráči s ježkem na dresu svůj náskok, přesilovou hru využil Lukáš Číhal.

Druhé dějství navázalo na předešlý průběh, hned ve 22. minutě rozšířil brankové konto Adam Topol. Touto trefou vyhnal Hrabala z branky a vystřídal ho Dlouhý. Tato změna nakopla Pražany k druhé největší šanci v utkání. Vytvořili divokou skrumáž před Puldou, dokonce dotlačili puk za brankovou čáru, jenže jihlavskému brankáři ještě předtím sklouzla helma z hlavy.

Po neúspěšném sparťanském úniku znovu skórovala Dukla, Šimon Báťa sám ujel a Dlouhého překonal z okraje kruhu pro vhazování. Až v polovině zápasu se gólu dočkali i domácí, ve vlastním oslabení unikl obraně Martin Vašíček a pokořil Puldu. Netrvalo však dlouho a Jihlava znovu skórovala. Do zaznění sirény ještě skóre navýšil Štěpán Šabatka a na něj navázal Alex Marhoun, do kabin se tedy šlo za stavu 1:7.

Až ve třetí části se více ke slovu dostali domácí hokejisté, jenže hosté se nenechali pohodlným náskokem ukolébat a bedlivě bránili svého maskovaného muže. Ubránili i přesilovku Pražanů, ba dokonce ještě rozšířili seznam úspěšných střelců po gólu Davida Bulíka. V koncovce se ještě strhla menší šarvátka mezi Senčákem a Juřičkou, po které oba borci usedli na trestnou lavici za hrubost. Jihlavští si tedy z hlavního města odvezli všechny tři body za vysokou výhru 8:1.

Tomáš Netík (HC Sparta Praha): "Těžko se hodnotí stav 1:8... Hráli jsme špatně, asi hlava selhala, problém byl jednoznačně v nás. Nehráli jsme dobře, bylo to špatné od A až po Z, takže je těžké něco hodnotit. Jihlava samozřejmě zaslouženě vyhrála, ale my musíme hodně zapracovat na tom, abychom se zvedli."

Marek Melenovský (HC Dukla Jihlava): "Hodně jsme se na zápas připravovali. Strašně nás mrzel zápas s Pardubicemi minulý týden, kdy jsme prospali první třetinu. Pak jsme jen doháněly, což už u takového zápasu nelze. Proto jsme na kluky apelovali, aby začali úplně od začátku, od první třetiny. Celý týden jsme se na to připravovali. Když mají takový přístup a takhle moc chtějí, tak se výsledky dostaví."