SPA - KLA 10:0 - Junioři vysoko porazili Kladno

7., úterý 28. 9. 2021
Sparta - Kladno SPA - KLA
Sparta: Krbeček – Tomov, Tomek, Tůma, Ducháč, Chvátal, Port – Senčák, Kubánek, Hauser, Krupička, Slavíček, Bareš, Fábry, Vágner, Theimer, Vitouch, Zembol.
Kladno: Burda (48. Gabriška) – Strnad, Burger, Staněk, Perný, Koštoval, Funk, Kohlíček – Kočka, Šimek, Šíma, Hrabík, Kuzďas, Vimmer, Hvězda, Kleveta, Holeček.
Branky a nahrávky: 19. Ducháč (Hauser, Vágner), 32. Theimer (Vágner, Zembol), 40. Vitouch (Hauser, Tomek), 42. Fábry (Slavíček, Port), 44. Vitouch (Bareš, Tomek), 48. Hauser (Krupička), 52. Slavíček (Tomov, Fábry), 54. Chvátal (Zembol, Theimer), 55. Vitouch (Theimer, Hauser), 56. Krupička (Vitouch, Hauser). Rozhodčí: Bejček – Lhotský, Ganger. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. Diváci: 55. Střely na branku: 67:23. Průběh utkání: 10:0.
Zpátky na vítězné vlně! Kladenští junioři drželi sparťany celkem na uzdě, s o to větší chutí si pak ale domácí zastříleli ve třetí třetině. Do kladenské branky postupně padlo dalších devět puků, vysokou výhru 10:0 podtrhl vychytanou nulou Jakub Krbeček a hattrickem Michal Vitouch. Sparťanští junioři tak ovládli už šestý duel v sezóně!

Sparta vzala od začátku otěže do svých rukou a diktovala tempo hry, už na konci třetí minuty zvonila za Burdou tyčka. A v minutě sedmé mohlo být pro Kladenské zle, sparťané totiž dvakrát dostali kotouč za brankovou lajnu, ani jednou se ale gól nepočítal! Nejprve totiž přerušili hru hvizdem pro udělení trestu rozhodčí, v přesilovce poté byla posunuta branka.

Rytíři se sice do útočného pásma v průběhu třetiny také podívali, jejich akce ale nebyly zdaleka tak nebezpečné jako ty domácí. Vitouchovi chybělo při rychlé teči pár centimetrů, Vágnerovu dorážku do prázdné zase stihl gólman přeci jen vytáhnout betonem. I tak se však Pražanům ještě před přestávkou povedlo skóre přeci jen otevřít, když se v čase 18:04 trefil Filip Ducháč – 1:0.

Po příchodu z kabin působilo Kladno živěji než v předchozí části a osamocený Hrádek mohl z osy srovnat, Krbeček však odolal. A proti ráně Burgera mu následně pomohla tyč, stejně dobře si bránu postavil i Burda, jehož konstrukci pro změnu z protiútoku napálil Vitouch. Před polovinou klání se ale hosté nechali vyloučit a od té doby už patřil mač pouze Spartě.

Několika nebezpečným situacím ještě kladenský brankář úspěšně čelil a hostující obrana neinkasovala ani v dalších oslabeních, přesto sparťané svůj náskok ztrojnásobili. Nejprve Oto Theimer vyslal zblízka oblouček, který zapadl až za čáru, 45 vteřin před sirénou pak do sítě proklouzla i rána od levého mantinelu v podání Michala Vitoucha – 3:0.

Sparta okračovala v načaté práci i nadále, střílela na bránu jeden puk za druhým a z celkového neuvěřitelného počtu 67 střel se trefila ještě sedmkrát! Zkraje dvacetiminutovky proměnil dorážku Andrej Fábry, z podobné situace ho vzápětí následoval Michal Vitouch – 5:0.

Když se ve 48. minutě trefil z vrcholu mezikruží i Petr Hauser, vystřídal Burdu v kladenské bráně Gabriška. Ani tomu ale čisté konto dlouho nevydrželo, už tři minuty nato totiž v přesilovce vymetl levý horní roh Josef Slavíček – 7:0. Jenže ani to nebylo rozjetým sparťanům dost, rozloženému soupeři do závěrečné sirény završili na přání fanoušků desítku.

Po křižné nahrávce zvedl puk pod horní tyč Marek Chvátal, zakončením mezi betony zase završil svůj hattrick Michal Vitouch. Poslední gólové slovo si vzal Jan Krupička, který dorazil puk do odkryté klece, čímž hezky zakulatil úterní výhru na 10:0. Sparta zvládla navíc i závěrečné oslabení a dopřála tak první čisté konto v sezóně brankáři Jakubu Krbečkovi.

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): "Vrátili jsme se ke hře, kterou jsme hráli před Slavií a před Jihlavou, což bylo moc dobře. Celý zápas jsme byli lepší a ve třetí třetině to protrhli, proměnili spoustu šancí a soupeř se trochu složil. Měli jsme jednu příležitost za druhou a dali sedm gólů, asi nic jiného se k tomu nedá říct. Musíme ale zůstat při zemi a jet dál, sezóna je dlouhá."

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): "Dvě třetiny nás držel brankář, jinak by to bylo 10:0 už po čtyřiceti minutách. Sparta byla jednoznačně lepší, my jako takoví nebožáci. Vůbec, bez nároku, Sparta hrála výborně a my strašně, víc k tomu není co říct."