SPA - KLA 2:1 - Junioři doma zabrali a porazili Kladno

26., sobota 14. 12. 2013
Sparta - Kladno SPA - KLA
Sparta: Neužil – Mikliš, Kliment, Skřivánek, Vokurka, Bílek (C), Slavíček, Březina, Vacek – Schwamberger, Augustin, Arnošt, Soumelidis, Litera, Chlapík, Pulkrab, Budiak, Černoch, Brém, Brejcha, Krudenc
Kladno: Švihálek - Větrovec, Hájek (A), Bunda, Špaček, Potekhin, Šmíd, Rajter, Gutwald - Christl, Šilhavý (C), Macháček, Kobes, Doležal, Kuzďas, Novák, Janeček, Veselý, Slánský
Branky a nahrávky: 50. Schwamberger (Chlapík), 56. Schwamberger – 2. Kobes (Kuzďas, Macháček). Rozhodčí: František Kalivoda, Lukáš Bejček - Kamil Zavřel, Milan Štofa Vyloučení: 4:12. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 56. Střely na branku: 33:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1.
V souboji dvou momentálně trápících se týmů udolali junioři Rytíře z Kladna. Zápas sice nezačali dobře, když hned v úvodu inkasovali rychlou branku, ale vítězství Sparty zařídil dvěma přesnými trefami ve třetí třetině Daniel Schwamberger. Podle trenéra Stránského je sobotní tříbodový zisk velice důležitý.

Do zápasu vstoupili lépe hosté, když už ve 2. minutě první třetiny zužitkoval skvělou přihrávku před bránu Petr Kobes. Po něm mohl vyrovnat skóre sparťanský Schwamberger, který ve vysoké rychlosti objel Švihálkovu branku a pokoušel se zasunout k bližší tyči, ale brankář hostů dobře zasáhl svým betonem. Hrálo se ve vysokém tempu a nechyběly tvrdé, avšak čisté střety. V jednom souboji si kapitán Rytířů Šilhavý počkal na domácího Pulkraba, kterého tvrdě narazil na mantinel. Sparta se tlačila do útoku, ale sužovaly ji hlavně nepřesné přihrávky na paty. Před koncem třetiny mohl vyrovnat střelou z vrcholu pravého kruhu domácí Brém, ale brankář Kladna byl v čas ve správné pozici, takže po první dvacetiminutovce si hosté odnesli do kabin jednobrankový náskok.

Na začátku druhé třetiny se ocitl v dobré pozici před bránou Schwamberger, ale rozhodl se ještě nahrát Chlapíkovi, ke kterému se vinou zákroku kladenského obránce kotouč nedostal. Tvrdá hra z první třetiny pokračovala, ovšem rozhodčí se rozhodli potrestat osobními tresty za šarvátku po jedné z akcí za brankou domácích holešovického Krudence a kladenského Potekhina. Moc šancí si ani jeden tým ve druhé dvacetiminutovce nevypracoval, takže skóre se nezměnilo.

Ve třetí třetině vyzkoušel pozornost Neužila kladenský Bunda, ale střelou doprostřed brány neuspěl. Na druhé straně nabral slušnou rychlost Chlapík, ale Švihálek proti jeho střele z vrcholu levého kruhu zasáhl betonem. Po jednom z úniků kladenského týmu bylo nařízeno trestné střílení na Neužila, ale Kuzďas svou příležitost v gól neproměnil. V polovině třetího dějství se puk ideálně odrazil na hůl kladenského Macháčka, nicméně jeho střelu sparťanský brankář vyrazil vyrážečkou. Domácí se branky dočkali v 50. minutě zásluhou Daniela Schwambergera, kterému do prostoru před bránou hostů ideálně přihrál Chlapík. Na druhé straně se pokoušel rozhodnout Novák, ale proti jeho střele z pravého křídla se vytáhl Neužil pěkným zákrokem lapačkou. Výhru vystřelil Spartě v 56. minutě svým druhým gólem Daniel Schwamberger, který uprchl obraně hostů a skvělým blafákem zakončil mezi betony kladenského golmana. Hosté ještě v závěru zkoušeli hru bez brankáře se šesti muži v poli, ale Sparta si své poctivě upracované vítězství vzít nenechala.

Zatímco Kladno pokračuje v neúspěšné šňůře zápasů, Sparta zabrala a připisuje si do extraligové tabulky všechny tři body. Výrazný podíl na tom má zejména Daniel Schwamberger, který prokazuje svou stabilní výkonnost a i nadále vévodí týmovým statistikám.

Darek Stránský (HC Sparta Praha): Hned v prvním střídání jsme dostali gól. Po včerejší prohře s Plzní už jsme začínali být trochu nervózní a potřebovali jsme vyhrát. Hráli jsme trpělivě a zodpovědně dozadu. Dlouhou dobu jsme Kladnu nedokázali dát gól, protože jejich brankář chytal velice pozorně. Ve třetí třetině se to podařilo Schwambergerovi dvakrát protrhnout, což je pro nás strašně důležité.

Otakar Vejvoda (Rytíři Kladno): Na jeden gól se nevyhrává, takže jsme asi zaslouženě prohráli. Sparta je v současné době kvalitnější než my, což ukázala i její aktivita během utkání. Do dalšího zápasu musíme hráčům naordinovat větší trpělivost a obětavost.