SPA - KLA 3:4sn - Junioři poprvé doma s prohrou

10., čtvrtek 5. 10. 2017
Sparta - Kladno SPA - KLA
Sparta: Wolf – Frič, Simotics, Mrkvička, M. Jandus, Eliáš, Hanuš, Karoch – Arnošt, T. Jandus, Schwamberger, Rousek, Nacházel, Fabiánek, Bílek, Larsen, Pejchal, Chlouba, Kropáček, Pšenička, Dubský.
Kladno: Stahl – Cibák, Veber, Klusáček, Šíma, Kučera, Müller – Gnusin, Sokolov, Š. Bláha, Jelínek, Řepka, Schildhabel, O. Bláha, Vildumetz, Husarik, Keszi, Březina.
Branky a nahrávky: 31. Pšenička, 42. Kropáček (Dubský), 48. Jandus T. (Eliáš, Pšenička) – 6. Schildhabel (Vildumetz), 12. Husarik (Kučera, Vildumetz), 53. Bláha Š. (Schildhabel), rozh. nájezd Schildhabel. Rozhodčí: Vyštejn – Gabriel, Zmeškal. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:2. V oslabení 0:0. Diváci: 42. Střely na branku: 56:42. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 3:4.
Sparta proti Kladnu přišla o domácí neporazitelnost, která trvala čtyři zápasy. V utkání byla opticky lepší, avšak přes velké množství střel si nedokázala vytvořit větší náskok, a to rozhodlo. Kladno odjelo spokojeně domů, získalo totiž dva body za vítězství po samostatných nájezdech.

Sparťané na nic nečekali a od začátku se vrhli na soupeře. Ve druhé minutě z tlaku vytěžili faul a hráli dvě minuty přesilovku. Nicméně kladenští padali do střel, blokovali a bránili zuby nehty. Přesilovka zůstala nevyužita. První, kdo využil početní výhodu byli Středočeši. Ty poslal do vedení Krešimir Schildhabel a Kladno otevřelo účet utkání. V dalším průběhu stojí za řeč zmínit akci, kterou rozjeli domácí. Krásné popotažení po pravém křídle, objetí beka, nabití na střed, avšak Stahl překazil domácím radost, když šanci zneškodnil. Sparta se nedokázala prosadit, a tak přišel trest. Dvanáctá minuta a Pavel Husarik zvyšoval na 2:0 pro hosty. Zpoza branky překvapil Kučera přihrávkou, našel Husarika, a ten poslal Kladno do dvoubrankového vedení. Před koncem periody ještě hrozil Pšenička, ale skóre nezměnil, jelikož svou střelu při přečíslení dva na jednoho poslal vedle. První část vyhráli kladenští Rytíři 2:0.

Vstup do druhé dvacetiminutovky domácím vyšel. Ve 22. minutě podrazil Kučera Schwambergera, a ten se ujal trestného střílení. Jenže Stahl se nehnul, počkal si na exekutora, a ten ho trefil do betonů. Poté se oba týmy doslova "zbláznily" a začaly létat ze strany na stranu. Divoký hokej vydržel pár chvil a už v 31. minutě snížil za domácí Tomáš Pšenička. Spartu to nabudilo a vytvořila si enormní tlak, který ale nezužitkovala. Na konci periody se do šance dostalo Kladno, mohlo udeřit z protiútoku, což se však nestalo.

Sparta začala třetí třetinu stejně jako všechny předchozí, vytvořila si nápor a tentokrát ho proměnila v branku. Ve 42. minutě vyrovnával za domácí Vojtěch Kropáček. O několik minut později se dostal do dobré šance hostující Vildumetz, který vede ligovou produktivitu, což v téhle šanci nepotvrdil, Wolf ho vyčapal. Třetí třetina byla okulahodící, hrál se svižný, kvalitní hokej. V čase 47:47 šli domácí poprvé v zápase do vedení. Sparťanská pětka soupeře přehrála, a ten odcházel na střídačku se sklopenou hlavou. Trefil se Tomáš Jandus. Pražané pomalu kráčeli za třemi body, avšak Středočeši je vyvedli z omylu. Domácí doplatili na lehkou nesoustřeněnost a pykali. Štěpán Bláha dotlačil puk za brankovu čáru. Zbývalo pět minut do konce základní hrací doby a Pšenička se ocitl po tandemu v dobré střelecké pozici, Stahl mu však střelu vykopl špičkou betonu. Na konci třetí třetiny se hrálo hodně přesilovek a oslabení. Žádný tým však početní výhodu nevyužil, a tak se šlo do prodloužení.

Prodloužení bylo zajímavé z obou stran. Každý se dostal do dobrých příležitostí, avšak gólmani ukázali své kvality a na řadu musely přijít nájezdy. V nich začínali Kladenští. Ondřej Bláha proměnil. Arnošt nevymíchal Stahla, Vildumetz si nepřišel na Wolfa, Pšenička selhal ve druhé sérii, Schildhabel vtiskl Středočechům slibný náskok 2:0, Rousek poté snížil na 1:2, ale to bylo ze strany Pražanů vše. Keszi proměnil třetí nájezd Kladna ze čtyř a když Kropáček nevyzrál na Stahla, bylo o vítězi rozhodnuto. Rozhodující nájezd dal Krešimir Schildhabel. Tento hráč ozdobil zápas dvěma góly a jednou asistencí.