5. 9. 2014 | Tereza Velikovská

SPA - KLA 4:1 - Junioři dál vítězí, přejeli i Kladno

5., pátek 5. 9. 2014
Sparta - Kladno SPA - KLA
Sparta: Langer – Kalina, Vacek, Knobloch, Kadeřávek, Vokurka, Mikliš, Bláha, Březina – Augustin, Arnošt, Litera, Soumelidis, Svoboda, Havel, Klindera, Pulkrab, Sladkovský, Lojka, Krudenc, Brejcha. Trenér: Darek Stránský.
Kladno: Vladař – Větrovec, Potěchin, Bunda, Matula, Špaček, Zajíc – Hajný, Šilhavý, Křepelka, Christl, Kaprál, Macháček, Schildhabel, Slánský, Havlůj, Janeček, Doležal, Kuzďas, Miura, Kružík. Trenér: Jindřich Lidický.
Branky a nahrávky: 6. Litera (Lojka, Arnošt), 12. Havel (Lojka), 29. Soumelidis (Vacek), 38. Brejcha (Svoboda) – 22. Janeček (Macháček, Doležal). Rozhodčí: Souček – Beneš, Štofa. Vyloučení: 5:4, navíc Potěchin (KLA) 10 minut. Bez využití. V oslabení: 2:0. Diváci: 63. Střely na branku: 35:35. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
Sparťanská juniorka pod vedením kouče Dareka Stránského zatím postupuje sezonou bez jediné prohry. Na domácí půdě si poradila i s Kladnem, kterému dovolila pouze snížení na 1:2. Žádný další gól brankář Langer za svá záda nepustil a jeho spoluhráči naopak přidali další dvě trefy, takže v poklidu dokráčeli k pátému vítězství v řadě. Hned dvě ze čtyř branek vstřelili sparťané ve vlastním oslabení!

Komentář

O tom, kdo je v utkání dosud neporažené Sparty a Kladna favoritem, nebo před zápasem žádných pochyb. Havel svou šanci ještě neproměnil, Petr Litera v šesté minutě už ano. Svůj tým poslal do vedení v signalizované výhodě krátce poté, co sparťané v poklidu ubránili přesilovku hostů. Jediné, co jim dělalo potíže, byla hustá mlha vznášející se kvůli teplému počasí venku na ledem.

V čase 11:11 už byl náskok domácích dvoubrankový díky trefě ve vlastním oslabení. Lojka dobře vystihl rozehrávku soupeře a předložil puk Janu Havlovi, který překonal hostujícího brankáře Vladaře střelou na vyrážečku. Těsně před koncem první třetiny mohl ještě v přesilové hře přidat další zásah Brejcha, jeho pokus ale Vladař lapil.

V úvodu druhé části se Kladnu podařilo snížit. Doležal vybojoval puk u zadního mantinelu a poslal ho do skrumáže před brankou, kde ho nakonec dostrkal za Langera Petr Janeček. Nadějný stav z pohledu hostů nevydržel příliš dlouho. Pulkrab s Krudencem sice ještě svoje přečíslení dvou na jednoho ve třetí gól nepřetavili, ale Euvstathio Soumelidis již ano. V samostatném úniku opět ve vlastním oslabení našel mezírku mezi betony Vladaře.

Kladno se nevzdalo a vzápětí zvonila konstrukce branky za Langerem. To sparťané další šanci nepromarnili a v závěru prostřední dvacetiminutovky přidali čtvrtou trefu. Do situace dva na nikoho se prosmýkli Martin Svoboda a Tomáš Brejcha, který už puk posílal do odkryté části branky.

Ve třetím dějství si vybírala slabší chvilky domácí obrana, která poskytla soupeři několik nadějných příležitostí na snížení a zdramatizování zápasu. Nejprve jel sám na Langera Doležal, ale sparťanský brankář se proti němu vytáhl skvělým zákrokem. Poté už byl domácí gólman po střele hned po buly dokonce překonán, ale stálo při něm v tu chvíli štěstí, protože mu kotouč prošel mezi betony a od tyčky se odrazil ven. Poslední minuty už si sparťané zkušeně pohlídali a drželi puk co nejdál od vlastní branky, aby se po závěrečném hvizdu mohli radost z páté výhry z pěti dosavadním zápasů.

Do dalších tří sezon se Sobotkou

​Bez vize a tvrdé práce je úspěch jen náhoda

Mikliš: Ve Spartě se chci prosadit natrvalo

​Doležal: Návrat do Sparty? Velká satisfakce