SPA - KLA 4:6 - Přestřelka se špatným koncem

5., čtvrtek 26. 9. 2019
Sparta - Kladno SPA - KLA
Sparta: Krbeček – Tomov (A), Ludvík, Ducháč, Menzel, Adamec (C), Horáček – Broš (A), Mácha, Höll, Krupička, Straka, David, Červenka, Zembol, Pražák, Theimer, Vitouch, Senčák.
Kladno: Gabriška – Danda, Malý, Hvězda, Havel, Koštoval, Kohlíček (A), Sýkora – Vimmer, Redlich, Hurta, Ullrych (C), Nedvěd, Sojka, Adam, Šapovaliv (A).
Branky a nahrávky: 2. Höll (Krupička), 16. Straka (Ludvík), 39. Broš, 44. Menzel (Broš) – 9. Sojka (Nedvěd), 12. Malý (Hurta, Sojka), 19. Hurta (Sýkora, Nedvěd), 30. Sojka (Kohlíček), 55. Ullrych (Šapovaliv, Vimmer), 58. Sojka (Malý, Sýkora). Rozhodčí: Domský – Dědek, Raška. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Diváci: 89. Střely na branku: 37:33. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 4:4, 4:6.

Dorostenci Sparty ve čtvrtek večer v Malé hale přivítali Kladno, přičemž jejich střetnutí rozhodně nenudilo. Celkem padlo deset branek, šest z nich bohužel do sítě Pražanů. O ty domácí se postarali Sebastian Höll, David Straka, Josef Broš a Christián Menzel, jenž se trefil poprvé v letošním ročníku. Šanci na reparát budou mít svěřenci Dareka Stránského už zítra ve Varech.

Úvodní perioda čtvrtečního střetnutí byla na branky bohatá. Sparťané výborný vstup do zápasu už ve druhé minutě přetavili v první gól utkání, když z bezprostřední blízkosti brankoviště poslal kotouč mezi Gabriškovy betony Sebastian Höll. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat – v polovině třetiny vyrovnal Adam Sojka, na jehož zásah o chvilku později navázal Matyáš Malý. Holešovičtí pak sice ještě zvládli náskok soupeře smazal trefou Davida Straky, nicméně přesně minutu před koncem překonal Krbečka Vojtěch Hurta, a do kabin se tak odcházelo za stavu 2:3

Na další trefu se čekalo až do třicáté minuty, kdy se z rychlého výpadu podruhé na střeleckou listinu zapsal Adam Sojka. Situace se pak pro Stránského svěřence ještě více zkomplikovala – krátce po sobě dostali tresty Ducháč s Krbečkem a čekalo je tak dvojnásobné oslabení. To ovšem přežili a následně si sami vyzkoušeli zkrácenou přesilovku, kterou nicméně v trefu nepřetavili. Nakonec je to ale nemuselo mrzet – dvě minuty před koncem totiž z úniku snížil Josef Broš, a připravil tak divákům pěkně napínavou třetí část.

Pražané do závěrečného dějství vlétli jako hurikán a brzy bylo vyrovnáno – v čase 43:44 domácí manko definitivně smazal Christián Menzel, a začínalo se tak zase od začátku. Malá hala následně sledovala poměrně vyrovnanou podívanou, ve které si mírnou převahu udržovali svěřenci Libora Procházky. Chvilku to vypadalo, že o vítězi bude muset rozhodnout až prodloužení, nicméně vítězný gól nakonec zničehonic přišel v pětapadesáté minutě. Petr Ullrych zasadil domácím smrtící ránu, přičemž o chvilku později tříbodovou výhru Kladna pojistil svou třetí trefou z zápase Adam Sojka.

Darek Stránský (HC Sparta Praha): "Byla to strašně divoká přestřelka. My jsme nejprve v utkání sice vedli, ale znovu jsme si to nechali utéct. Potom nám soupeř odskočil na skóre 2:4, s tím jsme se ovšem byli jsme schopni popasovat. Pak jsme si však nechali zbytečně ujet soupeře na gól na 4:5 a ten si myslím, že nás zlomil. Trošičku byla dnes zlepšená hra, ale výsledek to nepřineslo."