27. 3. 2016 | Filip Ardon, Tomáš Zetek, Filip Ardon

SPA - KLA 8:4 - Mladší dorost opět vítězný!

FT2, neděle 27. 3. 2016
Sparta - Kladno SPA - KLA
Sparta: Škorpík – Bureš, Haš, Tůma, Hadamczik, Havlín, Kozák, Kumpošt – Pšenička, Prymula, Čermák, Pika (C), Gluzman, Vorobjev, Kropáček, Rubeš, Vitouch, Dani, Arnošt, Čížek, Čech.
Kladno: Jiroušek (32. Roll) – Smažík, Zich, Kvapil, Šmolík, Flachs, Zíka, Rudovský – Hasil, Srbek, Karásek, Petrus, Kleveta, Kulma, Obadal, Filip, Bernat, M. Bláha, Nagyn, O. Bláha (C).
Branky a nahrávky: 9. Čech (Vitouch, Pika), 19. Čermák (Vitouch), 27. Pika, 29. Čech (Haš, Havlín), 32. Čech (Čermák), 35. Čermák (Vitouch), 43. Dani (Tůma, Arnošt), 56. Pšenička (Rubeš) – 12. Filip (M. Bláha, O. Bláha), 51. M. Blaha (Filip), 57. Kvapil (Filip), 58. O. Blaha (Filip). Rozhodčí: Koziol, Ondráček – Komínek, Vašíček. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. V oslabení: 1:1. Střely na branku: 43:35. Diváci: 250. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 7:1, 7:2, 8:2, 8:4.
Mladší dorostenci Sparty vyhráli i ve druhém utkání finálového turnaje v Přerově. Tentokrát svěřenci kouče Jaroslava Nedvěda porazili tým Rytíři Kladno vysoko 8:4, když se hattrickem blýsknul útočník Štěpán Čech! Po páteční výhře nad Vítkovicemi v poměru 2:1 se jedná o další úspěšný duel v soubojích o mistra republiky v této kategorie.

Komentář

Hned v úvodu získalo Kladno výhodu přesilové hry, ale dvě veliké šance Martina Bláhy pokryl gólman Jan Škorpík. Po krásné kombinaci mohl vzápětí na druhé straně zakončovat z předbrankového prostoru Vojtěch Kropáček, Jiroušek byl ovšem dobře postavený. Další možnost Sparty už se ale ujala. Štěpán Čech proklouzl mezi dvěma obránci Kladna a umístil puk přesně mezi Jirouškovy betony - 1:0. Srovnání ale přišlo vcelku brzy. Matyáš Filip vypálil z pravého kruhu a kotouč uklidil rovnou do bližšího růžku - 1:1. Pražané se však díky další trefě dostali zpět do vedení. Erik Čermák vystřelil z úhlu a kladenský brankář neměl dostatečně utemovaný prostor u bližší tyče - 2:1.

Ve druhém dějství mohlo být opět srovnáno. Karásek se brzy hnal sám na branku, svoji střelu si ale špatně připravil a zakončil jen do zadního mantinelu. Naopak Spartě se dařilo i nadále. Jevgenij Pika se v oslabení dostal do protiútoku a nezaváhal - 3:1. Hned nato si navíc hráči v bílém vytvořili další tlak a střela Haše po teči Štěpána Čecha přeplachtila brankáře Kladna - 4:1. To ovšem stále nebylo vše. Štěpán Čech si následně našel prostor a dorazil Čermákovu ránu přesně - 5:1. To už bylo na Jirouška moc, a tak mezi tři tyče stanul náhradník Roll. Kanonáda však pokračovala i nadále. Patrik Roll nedosáhl na dorážku Erika Čermáka a poprvé lovil puk ze sítě - 6:1.

Ve třetí části pokračovaly gólové hody. Při přesilové hře se před brankou Kladna utvořil veliký zmatek a Miroslav Dani dorážel za rozhozeného kladenského gólmana - 7:1. Kladno nakonec přeci jen snížilo. V oslabení se dostali do přečíslení Filip s Martinem Bláhou a druhý jmenovaný z první propálil Škorpíka - 7:2. Vzápětí se dostali Rytíři do dalšího přečíslení, proti Hasilově střele se však gólman Sparty výborně přesunul. Naopak Pražané se prosadit opět dokázali. Ondřej Pšenička projel útočným pásmem a vystřelil naprosto přesně - 8:2. Kladenští ale hned nato využili početní výhodu. Jan Kvapil z pravého kruhu umístil puk k bližší tyči - 8:3. Další snížení pak obstaral kapitán Ondřej Bláha, který projel před Škorpíkem a přesně tečoval Filipovu ránu - 8:4.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Los CHL: známí soupeři i atraktivní destinace

Permanentkáři si mohou vyzvednout ročenku!

Kvapil: Druhé zranění už bylo frustrující

Permanentky na novou sezonu v prodeji!