SPA - KOM 4:0 - O třech bodech rozhodly přesilovky

POU5, pátek 11. 3. 2011
Sparta - Kometa Brno SPA - KOM
Sparta: Pöpperle - Macholda, Gulaši, Philipp, Husák, Chmelíř, O´Brien - Ton, D. Výborný, S. Treille - Kratěna, Broš, Bartánus - Luňák, Kafka, Hromas - Pacovský, Pavel, O. Látal. Trenéři: M. Hořava st. a Rulík.
Kometa Brno: Hovi - Ostrčil, Bičánek, Mojžíš, Malec, R. Stehlík, Dlapa, Protivný, Štindl - Erat, Širokovs, Kvapil - Hubáček, R. Procházka, Balej - Dlouhý, Polodna, Houdek - Jankovič, Křivohlávek, O. Stehlík. Trenéři: Lubina a Číhal.
Branky a nahrávky: 20. Bartánus (Kratěna, Chmelíř), 34. Treille S. (Ton), 44. Treille S. (Ton, Gulaši), 49. Hromas (Philipp, Gulaši). Rozhodčí: Mikula, Trombík - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 4:5. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2160.
P r a h a - Sparťané se podruhé v play-out střetli s Brnem, kterému už v bojích o udržení prakticky o nic nejde. Přesto se však oba celky dlouho přetahovaly, až udeřil v 19. minutě Bartánus. Druhé dějství přineslo prakticky identický hokej, domácí v něm po zásahu Treilleho zvýšili vedení. Ve třetí dvacetiminutovce se domácím povedlo ještě dvakrát udeřit a získali tři body.

Prvním, kdo lehce prověřil hostujícího Hoviho, byl ve druhé minutě Husák, který dostal pěknou nahrávku od Tona. Záhy si oba týmy vyzkoušely, jak jsou na tom s přesilovkovou formou. Po Stehlíkově krosčeku zkoušel Bartánus backhandovou střelu, která prolétla těsně vedle branky. Hoviho nepřekonal ani Gulaši, který se snažil prostřelit klubko před brankou. Kometa si na druhé straně nevedla po vyloučení Broše a o pár minut později i Výborného špatně, ale žalostně málo střílela.

Ve 13. minutě ujeli Erat s Houdkem, ale situaci dva na jednoho nevyřešili ideálně. Stejně si vedli i Kafka s Hromasem, první jmenovaný trefil z velkého úhlu pouze boční síťku. Druhé vyloučení hostů už Sparta dokázala potrestat. Necelou minutu před koncem prvního dějství vysunul Chmelíř do útočného pásma Kratěnu, který ideální přihrávkou našel před bránou volného Marka Bartánuse, kterému stačilo nastavit hokejku, kterou nasměroval puk do odkryté klece.

Vyrovnat mohl ve vlastním oslabení Jankovič, který v úniku mířil mezi Pöpperleho betony. Na sparťanského gólmana si ale nepřišel. Ani Hovi se nenudil, vykryl dobře najetého Philippa i Tonovu dobrou střelu. Při další situaci už byl na sparťanského snipera krátký. Ton ujel obránci, který ho fauloval, a jeho zadovka v signalizované výhodě se od brusle brněnského hráče odrazila k Sachovi Treillemu, který puk nadvakrát dorazil za Hoviho.

Kometa naopak stále nebyla schopná překonat Pöpperleho. Ani Procházka, který se před ním ocitl zcela sám, nedokázal protlačit puk za jeho záda. A Sparta ještě neřekla poslední slovo. V další přesilové hře na začátku třetí části zvýšil vedení znovu Sacha Treille, který dostal mezi kruhy přihrávku od Tona. Ten dlouho čekal na vhodný okamžik pro nahrávku a vyplatilo se mu to.

Mladší z bratrů Treillových byl střelecky při chuti a Hoviho zaměstnával i v dalších minutách. Po vyloučení Štindla byl brněnský gólman opět v pohotovosti. Nejdříve ho zkoušel od modré překonat O´Brien, poté tečoval Gulašiho střelu Kafka, ale puk letěl vysoko nad. Na střelu Karla Hromase, který se v klubku před branku nejrychleji zorientoval a propálil ho, už neměl. Sparta tak dokázala v jednoznačném zápase dát tři přesilovkové branky a čtvrtou vstřelila v signalizované výhodě, brankář Pöpperle navíc udržel čisté konto.

Radim Rulík (HC Sparta Praha): Nezačali jsme úplně nejlíp. Neměli jsme žádný pohyb, nedostávali jsme se vůbec do šancí - hlavně v prvních deseti minutách. Pomohlo nám nasazení čtvrtého útoku a pak hlavně naše vstřelená branka. Vyhráli jsme díky zlepšené produktivitě, výborně zachytal gólman a myslím, že jsme utkání celkově zvládli.

Ladislav Lubina (HC Kometa Brno): Já nemám skoro, co hodnotit. Dneska jsme navázali na předchozí výkony, z předchozích dvou venkovních zápasů. Odehráli jsme to špatně. Dneska mě mile potěšil jen výkon našich juniorů, které jsme dneska poprvé nasadili, potom, co se včera zachránili ve své soutěži."