SPA - KOM 6:0 - Po výhře jdeme na Třinec!

52., úterý 26. 2. 2013
Sparta - Kometa Brno SPA - KOM
Sparta: Pinc - Pilař, Sičák, Hunkes, Gřegořek, Philipp, Jan Hanzlík, Milam, Krstev - Pacovský, Hlinka, Ton - Hovorka, Broš, Treille - Jánský, Přibyl, Rachůnek - Kočí, Bahenský, Forman. Trenéři: Jandač a Votruba.
Kometa Brno: Trvaj - Žižka, Kováčik, Švrček, Valach, Malec, M. Hruška - Zohorna, Čermák, J. Hruška - T. Svoboda, Holec, Jakub Svoboda - Lušňák, Petrovický, Dlouhý - Němec, Erat, Burian. Trenéři: Venera, Oslizlo Zubíček.
Branky a nahrávky: 6. Přibyl (Rachůnek, Philipp), 9. Sičák (Hlinka), 41. Pacovský (Ton, Hlinka), 46. Ton (Pilař, Krstev), 58. Bahenský (Forman, Kočí), 60. Jánský (Milam) Rozhodčí: Hodek, Jeřábek - Charvát, Hejl. Vyloučení: 5:8, navíc Švrček, T. Svoboda a M. Hruška (všichni KOM) 10 minut. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6666. Střely na branku: 34:25. Průběh utkání: 6:0.
P r a h a – Základní část zakončili sparťané stylově, na vlastním ledě rozdrtili Kometu Brno. V první třetině poslali Pražany do vedení Přibyl se Sičákem, v té třetí přidali další trefy Pacovský a PETR TON. Pro toho byl přesilovkový gól už 250. ve sparťanském dresu. Skóre upravili pátou a šestou brankou ještě Bahenský a Jánský. Holešovičtí tak končí na pátém místě a ve čtvrtfinále je čekají Oceláři Třinec.

Domácí byli od začátku v duelu aktivnějším týmem. Jako první zahrozil Hlinka, ale Trvaj odolal. Po pěti minutách už však poprvé kapituloval. Rachůnek prostrčil puk od zadního mantinelu na Daniela Přibyla, který vyjel před branku a po otočce pohotově prostřelil brněnského gólmana mezi betony. Úspěšný zákrok si Trvaj připsal proti Krstevovi, který střílel od levého mantinelu.

Po faulech Tomáše Svobody a Čermáka měli sparťané obrovskou výhodu, minutu a půl mohli hrát přesilovou hru pěti proti třem. Přihrávka Broše do jasné gólové šance Hlinkovi napříč brankovištěm neprošla, ale hned z dalšího útoku už domácí zvýšili své vedení. Vladimír Sičák dostal puk od Hlinky, najel si na pravý kruh a přesně trefil růžek branky Komety. Do další šance se navíc protlačil Pacovský. Až v závěru první dvacetiminutovky se ke slovu dostali i Brněnští. Lušňák vyzkoušel rychlost Pincovy lapačky z levé strany, v pádu střílel Burian.

Druhou část otevřel obrovskou šancí Pilař. Pacovský mu nahrál zpoza branky a vysoký obránce trefil dělovkou tyčku. Kometa se ale nevzdávala, nebezpečně pálil z levé strany Erat. Poté hru rozkouskovala vyloučení, a to na obou stranách. Po hákování Treilleho a nafilmovaném pádu Valacha se hrálo ve čtyřech na obou stranách, Philipp trefil prudkou střelou Trvajovu masku.

250
aktuální počet gólů PETRA TONA ve sparťanském dresu

Kometa měla velkou šanci na snížení, když hrála ve čtyřech proti třem a následně i klasickou přesilovku, ale ani to na překonání Pince nestačilo. Nutno ovšem říct, že při teči Petrovického, kdy puk jen těsně přelétl branku, gól doslova visel ve vzduchu. Proti Čermákovi už Pinc jistě zasáhl. Brněnský kapitán byl v hlavní roli i v samém závěru prostředního dějství, ale jeho teč si cestu za brankovou čáru nenašla.

Hned v samém úvodu části třetí navíc Sparta definitivně utnula naděje Komety. Dominik Pacovský se napřáhl z levého kruhu a prostřelil Trvaje. A o chvíli později bylo Brněnským, kteří míří pouze do bojů o udržení, ještě hůře. V klasické přesilové hře se totiž kotouč po střele Pilaře od modré čáry odrazil k Petru Tonovi, který střelou do odkryté části branky dosáhl na svůj jubilejní 250. gól ve sparťanském dresu. Na absolutního lídra klubových statistik Jiřího Zelenku tak už ztrácí jen čtyři zásahy.

Pátou branku mohl přidat Pacovský, ale puk pouze přejel těsně před brankovou čárou a na druhé straně ho nikdo nedorazil. Ani Forman o chvíli později neuspěl. Nakonec se ale domácí publikum páté přesné trefy dočkalo. V nepřehledné situaci před Trvajem nakonec dotlačil puk za brankovou čáru Zdeněk Bahenský. A úplnou tečku přidal ještě 55 sekund před koncem Peter Jánský.

Josef Jandač (Sparta): My jsme hlavně potřebovali odehrát dobré utkání před play off a trošku se rehabilitovat za náš výkon v Pardubicích, protože tam se nám utkání vůbec nepovedlo. První třetina nám vyšla. Důležité bylo, že jsme proměnili přesilovku 5 na 3. Ve třetí třetině už soupeř rezignoval, takže skóre je právě takové. Jsme za něj rádi, ale teď už se musíme připravovat na play off.

Zdeněk Venera (Kometa Brno) : Dnešní zápas byl rozhodnutý už v první třetině, kdy jsme první branku dostali po naší nedůslednosti po buly, druhou pak při přesilovce 5 na 3 po dvou našich naprosto zbytečných faulech. Definitivně se to zlomilo po třetí brance, kdy už na mužstvu bylo vidět, že ve zvrat příliš nevěří. Další góly už byly výsledek naší rezignace. Mužstvu už bylo jasné, že play off letos nebude.