SPA - KVA 6:1 - Dorost srovnal stav série

OF2, pátek 4. 3. 2016
Sparta - Karlovy Vary SPA - KVA
Sparta: Wolf – Janda, Vízner, Eliáš, Jeřábek, Horský, Vandas, Sedliský – Šrámek, Šmerha, Švarc, Šišolák, Michnáč, Nacházel, Safin, Komárek, Schwamberger, Maršoun, Dubský, Wojnar.
Karlovy Vary: Grančarov (od 37. Beran) – Bernáth, Klejna, Vápeník, Hrůša, Kunc, Pajk, Pátek, Štaif – Šála, Bečka, Salnikov, Tlačil, Slabý, Pastyřík, Prošek, Horký, Chodounský, Davídek, Halberštát, Kurfürst.
Branky a nahrávky: 8. Dubský (Michnáč), 18. Eliáš (Šmerha, Safin), 31. Komárek, 37. Švarc (Wojnar, Maršoun), 37. Dubský (Michnáč, Vízner), 50. Dubský (Michnáč) – 18. Davídek (Pastyřík, Slabý). Rozhodčí: Sýkora - Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 9:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 69. Střely na branku: 42:23. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1.
Ve druhém utkání osmifinále play off s Karlovými Vary podali starší dorostenci výrazně lepší výkon, než tomu bylo při čtvrteční porážce 1:2. Svěřenci Richarda Žemličky svého soka přestříleli a zaslouženě slavili vysoké vítězství. O svém triumfu rozhodli Pražané v 37. minutě, ve které dali dva góly během devatenácti vteřin. Hattrick nastřílel sparťanský útočník Martin Dubský a slušně si vedl také Albert Michnáč, autor tří asistencí. Série se tak za vyrovnaného stavu stěhuje na led Energetiků.

Svěřenci Richarda Žemličky vstoupili do utkání s velkým odhodláním. Už od úvodních vteřin zápasu bylo vidět, že chtějí odčinit úvodní porážku a po osmi minutách nakročili k vyrovnání série. V osmé minutě zužitkoval Michnáčovu pobídku pozdější hrdina Martin Dubský. V dalším průběhu si oba celky nedaly nic lacino.

Z toho pramenily také fauly, kterých rozhodčí udělili během zápasu požehnaně. Hned ten první karlovarský potrestal přesnou trefou Filip Eliáš, ale sparťanská radost z využité přesilovky dlouho netrvala. Po čtyřiadvaceti vteřinách stáhl náskok Milan Davídek a Sparta šla do kabin za těsného vedení.

To mohla navýšit v první desetiminutovce, když za sekání pykal Pastyřík, ale jeho trest nepotrestala a početní výhodu při trestu Klejny přerušil faul Jeřábka. Až krátce po polovině zápasu Sparta odskočila. Pět vteřin po třicáté minutě udeřil nejproduktivnější sparťan základní části Vojtěch Komárek a sparťané opět odskočili. Daleko veseleji bylo v malé holešovické hale o necelých sedm minut později.

Nejprve v čase 36:33 přidal čtvrtý zásah domácích Michael Švarc a po devatenácti vteřinách skóroval podruhé Martin Dubský. Dva inkasované góly v krátkém sledu vyhnali z branky karlovarského Filipa Grančarova, jehož místo převzal Adam Beran. Náhradník Energie už neinkasoval, ačkoliv musel v podstatě okamžitě čelit početní převaze Sparty.

Ta si nesla do poslední třetiny pohodlný náskok a klid na jejích hokejkách byl velice znát. Na ledě však přibylo potyček a šarvátek. Po dvou minutách usedli za katr Maršoun se Salnikovem a první jmenovaný se v závěru utkání pustil do další strkanice s hostujícím Vápeníkem.

To už ale svítil na světelné tabuli výraznější rozdíl ve skóre. Domácí tým vedl už 6:1, protože v čase 49:30 zkompletoval hattrick Martin Dubský a stal se hlavním strůjcem důležitého vítězství. Také díky němu se tak série stěhuje do Karlových Varů za nerozhodného stavu.

Richard Žemlička (Sparta): "K dnešnímu utkání jsme přistoupili mnohem zodpovědněji, než tomu bylo včera. Byli jsme důraznější, měli střeleckou převahu a dovolím si tvrdit, že jsme Energii přehráli. Teď musíme na vítězství navázat v Karlových Varech."