19. 12. 2019 | Vojtěch Martinek

SPA - KVA 6:2 - Junioři uspěli nad Vary!

27., čtvrtek 19. 12. 2019
Sparta - Karlovy Vary SPA - KVA
Sparta: Cichoň – Fiala, Guryevskiy, Havlín, Prchal (C), Klodner, Tomek, Gajdoš – Kulhánek, Klimo, Krchňák, Vaňous, Slavíček (A), Rubeš, Routa, Konečný, Vágner, Arnošt (A), Gluzman.
Karlovy Vary: Horák (41. Vít) – Stejskal, Kořán (A), Mikulec, Bulka, Pohanka, Benda – Seidler, Záruba (A), Bačo, Rozhon, Botoš, Konášek, Holub, März, Korčmaroš, Černý (C), Adámek.
Branky a nahrávky: 16. Konečný (Routa, Tomek), 21. Havlín (Klimo, Vaňous), 32. Vaňous (Arnošt, Tomek), 35. Gajdoš (Arnošt), 40. Slavíček (Konečný, Gajdoš), 41. Klimo (Vaňous, Gajdoš) – 26. Korčmaroš (Záruba, Rozhon), 49. Adámek (Záruba). Rozhodčí: Hucl – Svoboda, Hnát. Vyloučení: 3:3, navíc Gajdoš (SPA) a Stejskal (KVA) 5+OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 53. Střely na branku: 43:37. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1, 6:2.
Mladé pušky Sparty den po porážce s Plzní přivítali na ledě Malé sportovní haly Karlovy Vary, proti kterým předvedli zodpovědný výkon a po šedesáti minutách uspěli vysoko 6:2! Brankami se na tříbodovém vítězství podíleli Jakub Konečný, Ondřej Havlín, Pavel Vaňous, František Gajdoš, Josef Slavíček a Michal Klimo.

Komentář

Den po střetnutí s Plzní přivítali junioři v Malé sportovní hale Karlovy Vary, přičemž i tentokrát měli na ledě v první části mírnou převahu. Oproti duelu s indiány se jim však podařilo v úvodních dvaceti minutách skórovat – přesně v čase 16:00 otevřel skóre zakončením k levé tyči Jakub Konečný. Další kotouč už za sebe ale Horák nepustil a jelikož hosté Cichoně také nepropálili, svítil v první přestávce na světelné tabuli stav 1:0.


Prostřední dvacetiminutovka nabídla branek podstatně více. Pouhých osmadvacet sekund po jejím startu skóroval z modré čáry Ondřej Havlín, na jehož zásah o pět minut později odpověděl Jan Korčmaroš. Karlovarský útočník tak na chvilku duel zdramatizoval, jenže druhá polovina třetiny byla pro Energii tragická – na 3:1 v čase 31:10 upravil Pavel Vaňous, chvilku na to se prosadil František Gajdoš a studenou sprchu pro Západočechy završil gólem v přesilovce sedmnáct sekund před koncem Josef Slavíček. Po čtyřiceti minutách tak v Holešovicích platilo skóre 5:1.


Domácí vstoupili aktivně i do závěrečné dvacetiminutovky a hned z toho byl gól, když se na střeleckou listinu zapsal Michal Klimo. Sparťané pak vysoké vedení poměrně zodpovědně bránili až do konce základní hrací doby, ač se občas nechali unést a ve snaze ještě zvýšit svůj náskok zachybovali. Právě jednoho takového zaváhání využil Lukáš Adámek, jenž v polovině části snížil na 2:6. Další branku ale už Holešovičtí svému soupeři nepovolili, a tři body tak po závěrečné siréně zůstaly v Praze.

Ohlasy trenérů

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): "Dnes jsme si vynahradili tu smůlu, kterou jsme měli v posledních utkáních, v nichž jsme nebyli schopni dát góly z vyložených šancí. Dnes nám to tam napadalo, musím kluky pochválit. Byla to parádní práce."

Miroslav Táborský (HC Energie Karlovy Vary): "Z naší strany není co hodnotit. Předvedli jsme jeden z nejslabších výkonů v sezóně, Sparta byla ve všech směrech lepší. Nezbývá než Spartě pogratulovat k zisku třech bodů."

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Informace o činnosti mládežnických družstev

Odehnal: Musíme se udržet v tempu

​Sparťani vyjeli trénovat pod širé nebe

Soutěž o podepsaný dres Michala Řepíka