19. 3. 2016 | Jan Volf

SPA - KVA 8:3 - Junioři si opět zastříleli

ČF2, sobota 19. 3. 2016
Sparta - Karlovy Vary SPA - KVA
Sparta: Pírs – Jandus M., Mikliš, Knobloch, Bednárik, Kadeřávek, Duben, Zeleňák – Jandus T., Lojka, Havel, Györi, Kulda, Pukrab, Schwamberger, Hozák, Sladkovský, Procházka, Klindera.
Karlovy Vary: Frček (14. Kuchař) – Michálek, Pajk, Truhlář, Rulík, Dudek, Vodička, Weinhold – Nguyen, Zikmund, Svoboda, Čejka, Vrána, Bečka, Davídek, Hauzr, Hendrych, Janata, Babka.
Branky a nahrávky: 3. Jandus (Kadeřávek), 6. Havel (Bednárik, Mikliš), 13. Hozák (Györi), 14. Schwamberger (Kulda), 14. Mikliš (Havel), 34. Duben (Procházka), 42. Lojka (Schwamberger), 55. Havel (Kadeřávek) – 43. Vrána, 53. Zikmund, 59. Zikmund (Vrána). Rozhodčí: Lacina, Pavlovič – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 6:9. Využití: 5:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 78. Střely na branku: 46:33. Průběh utkání: 7:0, 7:2, 8:2, 8:3.
Druhý čtvrtfinálový duel zvládli lépe domácí sparťané. Varům nedali šanci a rozhodli už v první třetině, kdy nastříleli pět gólů. Dvě branky vstřelil Jan Havel, jinak se o další trefy rozdělilo celkem šest střelců Sparty. Vary v závěru utkání jen korigovaly konečné skóre. Sparta potřebuje k postupu do semifinále už jen jedinou výhru. Série pokračuje v úterý 22. března na západě Čech.

Komentář

Do první třetiny vlétli sparťané jako uragán a vsítili 5 branek. Po té čtvrté vyhnali strážce karlovarské klece Jakuba Frčka na střídačku. Místo něj nastoupil od 14. minuty Ondřej Kuchař.

Hráči klubu z hlavního města udeřili již ve 3. minutě, to se do statistik zapsal Tomáš Jandus, jako střelec úvodní branky zápasu. Další branka na sebe nenechala dlouho čekat, sparťanský obránce chytře poslal puk pomaleji, aby se dala střílená přihrávka tečovat. Frček vyrazil hokejkou do strany, kde stál připravený Jan Havel. Tento hráč zvyšoval v 6. minutě už na 2:0. Poté se nepříliš takticky zachoval karlovarský Michálek. Vyfasoval pětiminutový trest za vysokou hůl a šel se sprchovat, jelikož dodatek trestu zněl do konce utkání. Tím peklo pro Západočechy nekončilo. Nabídnutou přesilovku využil nejlepší střelec Sparty v play off Hozák, a na tabuli stálo 3:0 pro sparťany. O 24 sekund později přidal čtvrtý gól Daniel Schwamberger. Pražská mašina se rozjela a nebrala zajatce, uběhlo dalších 25 sekund a bylo to 5:0. Pátý zářez přidal Ondřej Mikliš. Nevídané představení rychlého, moderního a ofenzivního hokeje.

Ve druhé části se rozjetý sparťanský vlak lehce zadrhl. Pražané ujeli v oslabení, ale Kuchař je vychytal. Co se karlovarským nevyvedlo, byla jednoznačně disciplína. Inkasovali celkem 11 trestů a to je na jedno utkání opravdu mnoho. Šestý gól přidal do načaté defenzívy bek Marek Duben, ten se nebál, sjel si před branku a trefil přesně.

Brankostroj se opět rozjel až ve třetí periodě, kdy na 7:0 zvyšoval Lukáš Lojka. Za necelou minutu skórovali Západočeši a ukázali, že ofenzíva jim není cizí. První gól hostů dal Jakub Vrána. Druhý gól Varů přidal Ladislav Zikmund, který si našel prostor pro střelu a zakončil nad pravé rameno Pírse. Poté se v intervalu tří minut nechali K.Vary vyloučit celkem třikrát a to byla voda na mlýn Pražanů. Ti sice přesilovky nevyužili, ale v dalším průběhu si proklestil cestu k brance šikovný Jan Havel a na tabuli bylo 8:2. Na celkových 3:8 upravoval kosmeticky skóre opět Ladislav Zikmund, jenž si vylepšil osobní statistiku, když dal druhý gól v utkání.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Pech: Pět bodů neřeším, hlavní je výhra

SPA - MBL 6:2 - Návrat na druhé místo!

Aukce dresů Sparta vzdává #HOLD2020

Dvořák: Skvělý zápas, fanoušci byli úžasní