SPA - LET 6:2 - Další výhra pro mladší dorost

18., neděle 20. 11. 2016
Sparta - Letňany SPA - LET
Sparta: Škorpík – Bureš, Truhlář, Bláha, Slavíček, Guryevskiy, Zemchenkov, Kumpošt – Prymula, Pšenička, Klimo, Čermák, Čížek, Rubeš, Obadal, Vitouch, Najman, Gluzman.
Letňany: Zoluděv – Krutil, Klatt, Riley, Zedek, Krchňák, Benda – Adamec, Zrcek, Tzovairis, Hlaváč, Pětník, Bespalchenko, Václavík, Vlček.
Branky a nahrávky: 9. Čermák (Prymula), 34. Najman (Pšenička, Zemchenkov), 38. Prymula (Čermák, Vitouch), 42. Pšenička (Klimo, Vitouch), 52. Prymula (TS), 58. Prymula (Čížek, Pšenička) – 53. Vlček (Zedek), 57. Adamec (Riley). Rozhodčí: Hodač – Krátký, Zháňal. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 41. Střely na branku: 74:20. Průběh utkání: 5:0, 5:2, 6:2.
První fázi ELIOD Extraligy mladšího dorostu zakončili sparťané domácím zápasem proti Letňanům. V utkání si vytvářeli postupný gólový náskok. V 52. minutě při trestném střílení Patrik Prymula skóroval podruhé v utkání a zvýšil již na 5:0. Nicméně Letci dokázali brankáře Škorpíka do konce třetí třetiny ještě dvakrát pokořit. Nakonec v 58. minutě Prymula dovršil svůj hattrick a zpečetil osmnácté vítězství hráčů s „S“ na prsou v probíhající sezoně, sparťané tak do nástavby extraligy půjdou bez porážky.

Sparťané vstoupili do posledního zápasu první části soutěže s chutí vyhrát. Od prvních vteřin Letňany přehrávali a tlačili je v jejich třetině. Letci se nedokázali propracovat k brankáři Škorpíkovi, který byl zprvu bez jakékoliv práce. Vše podpořilo první vyloučení hostů, ale gól v něm nepadl. Na trestnou lavici zamířil i jeden ze sparťanů, Letňany však žádnou šanci nevykřesaly.

Naopak domácí zpečetili své snažení. Když se Čížek už připravoval k návratu z trestné lavice, puku se ujali jeho spoluhráči. Hostující obraně ujeli Prymula s Erikem Čermákem, který vteřinu po skončení oslabení otevřel skóre zápasu – 1:0. I v dalším průběhu se musel letňanský Zoluděv pořádně otáčet v bráně, sparťané ho rozhodně nešetřili. Domácí i přes další početní výhodu druhou branku nepřidali. Závěrem úvodní dvacetiminutovky se začali Letci osmělovat a poslední dvě minuty se dostávali ke Škorpíkovi, nicméně nebezpečná situace nepřišla.

Do druhé třetiny opět vstoupili aktivněji domácí hokejisté. Hned na začátek se mladí sparťané blýskli pohlednou akcí. Čermák vyslal nahrávku za bránou Prymulovi, ten zpracoval puk, našel před brankou Čížka, ale jeho střela Zoluděva nakonec nepřekonala. Letňany poté zdatně odolávaly ofenzívě soupeře, podařilo se jim omezit tlak u vlastního gólmana. Jenže dopředu je Sparta nepouštěla, a tak opět začala mít navrch. I když Letci měli přesilovku, ani tehdy se přes pozornou obranu domácích neprosadili.

A po polovině utkání hráči s „S“ na dresech znovu udeřili. Opět si vytvořili veliký tlak v pásmu hostů. Puk se dostal k Matouši Najmanovi, který byl zcela osamocen na vrchu levého kruhu a přesnou střelou vyprášil pravý růžek Zoluděvovy svatyně – 2:0. Závěrem druhé třetiny přišla třetí a nakonec vítězná trefa domácích. Nejprve zahrozily Letňany v úniku, ale jeden ze sparťanů dobře hosty ubránil. Vzápětí přišla brejková situace i z repertoáru Sparty. Čermák nalezl najíždějícího Patrika Prymulu . Ten si puk s dostatečným časem zpracoval a prostrčil puk mezi betony hostujícího gólmana. Domácí tak po 40 minutách vedli 3:0.

Závěrem prostředního dějství fauloval jeden z hostů, sparťané tak hráli úvodem třetí třetiny ještě přesilovku pět na čtyři. I když toho nevyužili, záhy se prosadili při signalizované výhodě. Po urputných dorážkách před svatyní Letňan ve skrumáži nalezl puk Ondřej Pšenička, který přehodil ležícího Zoluděva – 4:0. Po další nevyužité přesilovce Letců a dalších útočných snaženích domácích přišel pátý gólový moment. Prymula ujel do protiútoku, jenže byl faulován při zakončení a rozhodčí nařídil trestné střílení. Patrik Prymula při reparátu nezaváhal, pohrál si s pukem, rozhýbal gólmana a bekhendovým blafákem zvedl kotouč nad roztaženého Zoluděva – 5:0.

Avšak Letňany na další gól hbitě odpověděly. Zedkova střela před bránou ještě úspěšná nebyla, když touš proskotačil brankovištěm, následná dorážka osamoceného Daniela Vlčka napravo ano, když zakončoval do poloodkryté klece – 5:1. Poté, co se podařilo hostům Škorpíka překonat, začali být nebezpečnější. Ze znovunalezené útočné jiskry vzešla i druhá trefa Letců. Václav Adamec dostal přihrávku od Rileyho, setřásl bránící hráče, dostal se na vršek levého kruhu a zamířil s naprostou lehkostí do pravého rohu Škorpíkovi svatyně – 5:2. Nicméně Sparta ke konci opět ožila, nenechala se rozodit dvěma inkasováními a v 58. minutě hattrick dovršil Patrik Prymula, který tak zpečetil osmnácté vítězství Sparty. Sparťané v první fázi soutěže nepoznali porážku a do nástavbové fáze půjdou se ziskem 53 bodů z osmnácti duelů!

Jiří Katz (HC Sparta Praha): "Jsme strašně rádi, že jsme utkání zvládli. Měli jsme tři zápasy, kdy to nebylo úplně ono. Myslím si, že jsme se zvedli, škoda jen koncovky. Musíme na tom hodně zapracovat, v další fázi soutěže to bude hodně důležité. Ale kluci bojovali, snažili se. Akorát nás mrzí, že jsme ve třetí třetině dvakrát inkasovali."