SPA - LIT 3:0 - Junioři dokráčeli ke třem bodům

II/6., sobota 1. 3. 2014
Sparta - Litvínov SPA - LIT
Sparta: Neužil – Mikliš, Skřivánek, Vokurka, Bílek (C), Slavíček (A), Březina, Vacek – Augustin, Arnošt (A), Soumelidis, Brzobohatý, Chlapík, Budiak, Černoch, Brém, Krudenc.
Litvínov: Soukup – Šesták, Baránek, Fučík (A), Strejček, Cvrk, Kokeš, Šefl – Řehoř, Trübenekr, Zdeněk, Weitz, Ujfaluši, Mical, Řezníček, Čeřovský, Sýkora, Šimeček, Válek (C), Štěpka.
Branky a nahrávky: 21. Chlapík (Bílek, Brzobohatý), 23. Brzobohatý (Soumelidis, Arnošt), 54. Chlapík (Soumelidis, Černoch). Rozhodčí: Souček – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. Střely na branku: 25:36. Průběh utkání: 3:0.
Sparťanští junioři porazili v B skupině hrající o play off Litvínov 3:0 a připsali si další tři důležité body. O výhře sparťané rozhodli v úvodu druhé části, kdy vstřelili dvě slepené branky, pojistkou pak byla branka z 54. minuty. Dvěma góly se pod výhru výrazně podepsal FILIP CHLAPÍK.

Sparťanská juniorka přidala na své konto další výhru, když v šestém kole skupiny o postup do play off porazila Litvínov. V první třetině se sparťanům nepodařilo – i přes to, že v jejím průběhu hráli tři přesilové hry – vstřelit branku. Gólově se neprosadil ale ani soupeř.

První branka zápasu nicméně padla záhy po startu druhé třetiny. Sparťanům se podařilo využít konec přesilové hry z první třetiny. Do vedení poslal Spartu ve 21. minutě Filip Chlapík, nejmladší hráč týmu. A o další dvě minuty později bylo ještě veseleji. Na 2:0 zvýšil Patrick Brzobohatý. V druhé části další branka nepadla.

V polovině třetí dvacetiminutovky Sparta ustála minutové dvojnásobné oslabení a svou výhru pojistila v 54. minutě. Druhou přesilovku v zápase využil Filip Chlapík, pro kterého to byl zároveň druhý gól v utkání.