SPA - MBL 3:2p - Po prodloužení bereme dva body

39., neděle 24. 1. 2021
Sparta - Mladá Boleslav SPA - MBL
Sparta: Machovský – Dvořák, Jurčina (A), Košťálek, Němeček, Kalina, Polášek, Jandus – Rousek, Sobotka, Řepík (C) – Kudrna, Horák, Tomášek – Buchtele, Pech (A), Říčka – Vitouch, Sukel‘, Dvořáček.
Mladá Boleslav: Krošelj – Růžička, Hrbas, Ševc (C), Bernad, Dlapa, Šidlík, Allen, Moravec – Lunter, Zbořil (A), Šťastný – Jäaskeläinen, Cienciala, Kotala – Flynn, Najman, Kousal – Strnad, Bicevskis, Stránský.
Branky a nahrávky: 21. Košťálek (Sobotka, Tomášek), 35. Tomášek (Horák), 63. Řepík – 37. Dlapa (Šťastný, Jaaskelainen), 50. Lunter. Rozhodčí: Jeřábek, Mrkva – Lederer, Rožánek. Vyloučení: 6:4, navíc Šidlík (MBL) 10 min OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: Hráno bez diváků. Střely na branku: 20:32. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
Utkání proti Mladé Boleslavi nabídlo vyrovnanou podívanou. Sparta si ve druhé třetině vybudovala dvoubrankový náskok, který se sice středočeskému soupeři povedlo smazat, nicméně v prodloužení si domácí vystřelili výhru. Kapitán Michal Řepík ukradl hostům puk ve středním pásmu a v samostatném úniku rozhodl napínavý duel.

Silněji do duelu vstoupila domácí Sparta, kvůli které se musel mít Krošelj brzy na pozoru. Prvních osm minut nabídlo velmi svižný hokej, který nebyl nijak přerušován. Otěže drželi Pražané, kteří na hostující svatyni vystřelili čtyři nebezpečné pokusy, na druhé straně Machovský nemusel ani jednou zasahovat.

První hráč na trestnou lavici usedl až s koncem 13. minuty, byl jím Košťálek za vystřelení puku mimo hřiště. Gólman Pražanů měl plné ruce práce s mladoboleslavskou přesilovkou, puk za svá záda ale nepustil. V oslabení měli navíc šanci skórovat Pech s Buchtelem, avšak jejich únik úspěšnou trefou neskončil. V závěru třetiny si ještě početní převahu zkusila i Sparta, a i přes všechnu snahu se domácím nepodařilo vstřelit gól do kabiny.

Co se však domácím nepovedlo v prvním dějství, povedlo se jim v tom druhém. V dobíhající přesilovce se povedlo Janu Košťálkovi propálit brankáře bruslařů, čímž poslal svůj celek do vedení 1:0. Sparta musela čelit dvěma po sobě rychle jdoucím oslabením, nicméně si s oběma poradila a Machovský udržel čisté konto.

Podruhé v zápase usedl na trestnou lavici také hráč Mladé Boleslavi a Spartě netrvalo příliš dlouho tuto šanci využít. Hostující hráč měl ve vlastním pásmu puk na holi a chtěl rozehrát, jenže dotěrní sparťané ho o kotouč obrali. David Tomášek se pak prokličkoval z kruhu před brankoviště, odkud bílozeleného gólmana prostřelil. Do sirény se však Středočechům ještě povedlo zareagovat a snížili své manko, když Ondřej Dlapa prostřelil Machovského z pravého kruhu.

Třetí třetina nabídla zajímavou podívanou v podobě pěstního souboje jeden na jednoho. Za mladoboleslavskou svatyní se do sebe pustili Pech a Šidlík, následně se do potyčky přidali i ostatní hráči. Celá situace vyvrcholila boxerským soubojem Pecha se Šidlíkem, kdy na ledu triumfoval hostující hráč. Následně oba hokejisté obdrželi čtyřminutový trest, středočeský obránce navíc ještě desetiminutový osobák. Hra pokračovala v pěti.

Do samostatného úniku se probojoval Kotala, nicméně ani jeho pokus, ani následná dorážka dojíždějícího Ciencialy nebyla úspěšná. Co se nepovedlo Kotalovi, povedlo se Mário Lunterovi. Lunter využil pádu sparťanského beka na modré čáře a přes střední pásmo ujel sám na Machosvkého, kterého překonal a vyrovnal na 2:2. Mladá Boleslav dostala následně šanci ujmout se vedení, ale opět nenašla v přesilovce recept na Spartu. Jelikož do konce základní hrací doby se už skóre nezměnilo, duel dospěl do prodloužení.

Dlouho se čekalo v prodloužení na akci, Mladá Boleslav vyčkávala s pukem na hokejce, což se jí nakonec nevyplatilo. Michal Řepík obral hostujícího hráče ve středním pásmu a v samostatném úniku rozhodl duel. Sparta vyhrála 3:2 v nastavení.

Miloslav Hořava (HC Sparta Praha): "Čekali jsme velice náročný zápas, což se potvrdilo. Myslím si, že Boleslav byla od poloviny zápasu lepším týmem. My jsme si pomohli v přesilových hrách, díky kterým se nám podařilo utkání dotáhnout do prodloužení. Skvěle zachytal náš brankář, který nám dal šanci na vítězství. Za dva body jsme samozřejmě moc rádi. Nyní máme delší pauzu, věřím, že dobře potrénujeme a budeme úspěšní."

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): "Sehráli jsme těžké utkání proti velice kvalitnímu soupeři. Prvních deset minut to od nás nebyl příliš dobrý výkon, Sparta měla více ze hry. Naštěstí nás podržel brankář. První třetina skončila nerozhodně, což bylo pro nás velmi důležité. Od druhé části jsme byli vyrovnaným soupeřem, ale bohužel jsme inkasovali dva góly v oslabení. Pro nás byl nesmírně důležitý kontaktní gól na 1:2. Ve třetí třetině jsme po zásluze dotáhli zápas do prodloužení, ve kterém soupeř potrestal naši chybu. Jeden bod není špatný."