11. 9. 2014 | Tereza Velikovská

SPA - MBL 4:2 - Junioři pokračují ve vítězném tažení!

8., čtvrtek 11. 9. 2014
Sparta - Mladá Boleslav SPA - MBL
Sparta: Langer – Kalina, Vacek, Knobloch, Kadeřávek, Vokurka, Bláha, Kolář, Březina – Augustin, Arnošt (A), Litera, Černoch, Svoboda, Havel, Klindera, Pulkrab, Soumelidis, Lojka, Krudenc (C), Brejcha (A). Trenér: Darek Stránský.
Mladá Boleslav: Růžička – Mašek, Tůma, Kurka, Hes (A), Žalud, Bernad (C), Šťáva, Červinský – Průšek, Němec, Kotala, Sedmík, Pätoprstý, Podsedníček, Brzák, Borovec, Pořízek, Volf, Ďurač, Sonnek. Trenér: Jan Křivohlávek.
Branky a nahrávky: 12. Augustin (Pulkrab, Kalina), 20. Augustin (Krudenc, Březina), 41. Brejcha (Vokurka, Černoch), 44. Brejcha (Černoch, Soumelidis) – 28. Šťáva (Kotala, Volf), 55. Bernad (Podsedníček, Průšek). Rozhodčí: Jechoutek – Marek, Rybáček. Vyloučení: 6:5, navíc Březina (SPA) 10 minut. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 58. Střely na branku: 33:29. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2.
Osmý zápas juniorské extraligy, osmé vítězství. Sparťanští junioři dál pokračují ve spanilé jízdě a tentokrát to odnesla Mladá Boleslav. Do druhé třetiny už šli sparťané s vedením 2:0 díky dvěma trefám Vojtěcha Augustina, hosté sice snížili, ale na body jim to nestačilo. Další dva přesné zásahy přidal totiž ve třetí části Tomáš Brejcha.

Komentář

První minuty duelu mezi prvním a šestým celkem tabulky nenabídly zrovna atraktivní podívanou. Do první šance se až v osmé minutě dostal domácí Soumelidis. Boleslavští mu nabídli obrovskou šanci, když jejich obránce sklepl puk přímo na hokejku sparťanského útočníka. Ten byl ale nečekanou nabídkou od soupeře tak překvapen, že ho nedokázal usměrnit do branky. Na druhé straně zahrozil v přesilové hře Borovec, ani jeho pokus nebyl gólový.

Ve 12. minutě už se Tipsport arena dočkala, když Vojtěch Augustin poslal kotouč z mezikruží pod tělem padajícího gólmana Růžičky do branky. V přesilovce mohl přidat další zásah unikající Černoch, který se rozehrává po zranění, jeho pokus však zaduněl jen o zadní mantinel. Když už to vypadalo, že se v první třetině nic nestane, vzal to na sebe sparťanský kapitán Krudenc a předložil Vojtěchu Augustinovi milimetrovou nabídku, stačilo jen nastavit čepel a bylo to 2:0.

Hosté zvládli snížit v přesilové hře. Ačkoliv dvě první využít nedokázali, v té třetí při vyloučení Kadeřávka už se prosadili. Dvanáct sekund před jeho návratem na led napřáhl ke střele z horní hranice pravého kruhu Ondřej Šťáva a jeho dělovka se zastavila až ve sparťanské brance. O chvíli později měl Kotala na hokejce dokonce vyrovnání, naštěstí pro domácí svou šanci neproměnil. Stejně si vedla i domácí dvojice Klindera – Litera, proti kterým se vyznamenal brankář Růžička a efektním skokem jim zkazil jejich přečíslení.

Sparťané prokázali, že jsou na špici ligy právem, v úvodu třetí dvacetiminutovky. Nejprve se v přesilové hře prosadil Tomáš Brejcha a než se hosté stačili oklepat, už lovili puk ze své branky znovu. A to opět po střele Tomáše Brejchy, který zužitkoval Černochovu přihrávku a propálil Růžičku z mezikruží. Mladoboleslavští byli po dvou inkasovaných brankách chvíli opaření. K tomu, aby se vzpamatovali, jim pomohly dva sparťanské fauly.

Díky nim totiž hráli v pěti proti třem a k využití dvojnásobné početní výhody jim stačilo pouhých šest sekund. Na 2:4 z pohledu hostí snižoval kapitán David Bernad. O závěrečný nápor a možné zdramatizování zápasu se Středočeši připravili sami faulem, který přišel dvě a půl minuty před sirénou. Sparťané už si tak závěr mohli zkušeně pohlídat a poosmé z osmi pokusů se radovat z vítězství.

×
Dnes v 18:30 | Muži
HC Sparta Praha
PSG Berani Zlín
×
Dnes v 15:00 | Jun.
PSG Berani Zlín
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Prosinec odstartujeme doma proti Zlínu!

​Sparťanská krev #15: Rekord těsně padl!

Strnad: Jsme rádi, že vítězná vlna pokračuje

Rezervace míst na zápasy se Zlínem a Rögle