SPA - MBL 5:2 - Juniorka si pojistila první místo!

12., sobota 20. 10. 2018
Sparta - Mladá Boleslav SPA - MBL
Sparta: Mičán – Bláha, Pika, Havlín (A), Prchal, Krutil, Tomek (A), Gajdoš – Kuracina, Prymula, Klimo, Schwamberger (C), Kropáček, Slavíček, Rubeš, Pšenička, Dani, Gluzman, Vitouch.
Mladá Boleslav: Mašek – Klikorka, Sýkora, Dotter, Houška M. (A), Hovorka, Imlauf, Procházka – Schulz, Závora, Simon, Dlask, Moucha, Foerster (A), Houška V., Grim (C), Vasilev, Moravčík, Šíma.
Branky a nahrávky: 13. Slavíček (Havlín, Krutil), 50. Pšenička (Prymula, Bláha), 55. Schwamberger (Prymula, Pšenička), 59. Schwamberger (Prchal, Pšenička), 60. Havlín (Kropáček, Krutil), rozh. gól v nadstavbě 63. Kropáček (Schwamberger, Havlín) – 8. Vasilev (Moravčík), 18. Houška V. (Procházka, Grim). Rozhodčí: Kostourek – Gabriel, Zmeškal. Vyloučení: 6:6, navíc Vitouch (SPA) OK. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 48. Střely na branku: 42:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 5:2.
V sobotu čekalo svěřence Jana Tlačila veledůležité střetnutí s mladoboleslavskými bruslaři, kteří jim v tabulce šlapali na paty. Dlouho to vypadalo, že si Středočeši z Tipsport arény odvezou domů tři body, Sparta však v posledních deseti minutách nasázela svému soupeři čtyři branky a rozhodla o svém úspěchu! Třešničkou na dortu byl pak pro juniory i čtvrtý bod, který vybojovali v pozápasové nadstavbě.

Mladá Boleslav vstoupila do utkání pravou nohou a aktivitu se jí podařilo ve třinácté minutě přetavit v úvodní gól utkání – z rychlého výpadu se prosadil Miroslav Vasilev a otevřel skóre. Vedení si ale hosté neužili dlouho, pouhých třiatřicet sekund na to totiž Sparta vyrovnala zásluhou Josefa Slavíčka. Publikum v Tipsport aréně, které tvořili převážně příznivci hostujícího celku, však nakonec mohlo do první pauzy odejít spokojené. Rubešovo podražení totiž brankou potrestal Vladislav Houška a bruslaři do druhé části vstupovali s jednogólovým náskokem.

Prostřední dějství sice trefu nepřineslo, sledovali jsme ovšem mnohem akčnější a napínavější podívanou. Oba celky měly šancí více než dost, ovšem Jan Mičán s Davidem Maškem nehodlali kapitulovat a celých dvacet minut podávali famózní výkon. Druhý jmenovaný se nejvíce zapotil při přesilovce Pražanů v polovině třetiny, zatímco gólman Sparty měl plné ruce práce v samotném závěru.

Boleslav měla sice po dvou periodách nakročeno k vítězství, v té závěrečné ale dostala od Bubenečských pořádnou facku. Ti v padesáté minutě srovnali skóre trefou Ondřeje Pšeničky, na kterou nedlouho poté navázal Tomáš Schwamberger a najednou bylo všechno jinak. Stejný hráč se pak minutu před koncem základní hrací doby prosadil ještě jednou a definitivní tečku za utkáním udělal zásahem prázdné branky Ondřej Havlín. Sparťané tak v závěrečných deseti minutách nasázeli Středočechům čtyři branky a úplně otočili stav zápasu.

Domácí následně uspěli i v nadstavbě a ještě více si tak pojistili svou pozici na čele skupiny B. Přiklepnutím kotouče do sítě z bezprostřední blízkosti klece o jejich vítězství rozhodl Vojtěch Kropáček.