SPA - MHK 4:1 - Vítězství řídil kapitán Řepík

34., neděle 10. 1. 2021
Sparta - Mountfield HK SPA - MHK
Sparta: Machovský – Košťálek, Piskáček (A), Němeček, Poizl, Kalina, Jurčina, Kulhánek – Řepík (C), Horák, Sobotka – Tomášek, Sukeľ, Rousek – Říčka, Pech (A), Buchtele – Šmerha, Vitouch, Zikmund.
Mountfield HK: Mazanec – Blain, Nedomlel (A), R. Pilař, F. Pavlík (A), Šalda, Jank, Váchal – Orsava, Koukal, Kevin Klíma – Kelly Klíma, V. Růžička, J. Sklenář – Smoleňák (C), Cingel, Perret – Lev, Morong, M. Zachar.
Branky a nahrávky: 14. Tomášek (Piskáček), 42. Řepík (Sobotka, Horák), 44. Němeček (Řepík), 59. Řepík (Horák) – 29. M. Zachar (Kevin Klíma). Rozhodčí: Horák, Pražák - Sobotka, Zíka. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:0. V oslabení: 1:1. Diváci: Hráno bez diváků. Střely na branku: 25:31. Průběh utkání: 1:0, 0:1, 4:1.
Naše mužstvo si může odškrtnout stoprocentní týden! Svěřenci Miloslava Hořavy a Josefa Jandače napodobili úterní vítězství a v nedělním utkání proti Mountfieldu HK si triumfem 4:1 připsali třetí stoprocentní výhru v řadě. Cestu za třemi body řídil tříbodový kapitán Michal Řepík, kterého doprovodil skvělým výkonem brankář Matěj Machovský.

Vstup do zápasu nabídl několik na výrazných pokusů na obou stranách, po nichž následovalo vyloučení Jana Piskáčka a Východočeši dostali možnost první přesilové hry zápasu. Do úniku se však kuriózně dostal David Tomášek, který se proti Marku Mazancovi neprosadil. Přesilovku vzápětí dostali také sparťané, jenže Michal Řepík z prostoru před brankou neuspěl.

Sparta si následně vypracovala velký tlak, který proměnila ve vedení. Po střele Jana Piskáčka dorazil odražený kotouč nikým nehlídaný David Tomášek. Šance si poté vypracovali také hosté, jenže Kevina Klímu i Radka Smoleňáka sparťanský brankář vychytal. V poslední minutě třetiny dostali Východočeši možnost druhé přesilové hry. Minutu rozdělené přesilovky ale využít nedokázali, a tak si naši hokejisté odnesli do kabiny jednobrankový náskok.

I díky přenesené přesilovce vstoupili do prostředního dějství aktivněji hosté. Jejich tlak neustával ani po jejím konci, až byl narušen Blainovým vyloučením. Přesilová hra se však našim hokejistům vůbec nepovedla, navíc udeřili hosté. Do přečíslení se dostal Kevin Klíma, jenž nabil Marku Zacharovi, který dělovkou z kruhu ukončil neprůstřelnost Matěje Machovského.

Brankář Sparty neinkasoval 200 minut a deset vteřin, přesto ho konec série nerozhodil. Pražané drželi vyrovnaný stav díky bojovné defenzivě i skvělému strážci své branky, který se vyznamenal zejména při úniku Marka Zachara. Ke konci druhé třetiny se začalo více faulovat, a tak si oba celky postupně vyzkoušeli přesilovku, oslabení i hru čtyři na čtyři. Ani jeden z týmů však svou výhodu neproměnil.

Na startu třetího dějství se karty obrátily, protože tentokrát zkrácená přesilovka dostala do tempa Spartu. Vladimír Sobotka po jejím konci našel zpoza branky Michala Řepíka, jehož zakončení z prostoru před Markem Mazancem propadlo mezi rukou a tělem. Na druhé straně se znovu činil Matěj Machovský proti střele z pravé strany, načež si o pár desítek vteřin později David Němeček v přečíslení narazil puk s Michalem Řepíkem a přesnou trefou navýšil vedení.

V polovině třetiny mohl přidat čtvrtý gól Lukáš Rousek, jehož zakončení u tyčky překonalo hostujícího brankáře, ale na brankové čáře stihl zasáhnout Richard Nedomlel. Tempo hry nepolevovalo, Jakub Lev však orazítkoval jen brankovou konstrukci. V závěru zápasu putoval na trestnou David Němeček, ale hostům nepomohla ani power play, ve které Michal Řepík druhou trefu korunoval výhru. Závěr zápasu ještě okořenila hromadná strkanice za sparťanskou brankou, po níž se domácí radovali z vítězství 4:1

Miloslav Hořava (HC Sparta Praha): „S Hradcem jsme sehráli těžký zápas, bylo to takové play off utkání plné osobních soubojů, bylo to hodně o taktice. Jsme rádi, že se nám povedla třetí třetina, díky které jsme získali tři body."

David Kočí (Mountfield HK): „Pro nás to byl krutý zápas. Dvě třetiny jsme hráli velice dobře, měli pohyb, kotouče chodily rychle dopředu, snažili jsme se soupeře agresivně napadat a myslím, že s tím měl trochu problémy. Bohužel jsme nedali dostatek gólů. Ve třetí třetině jsme dostali během dvou střídání dva góly, soupeř odskočil na 3:1 a to se už těžko dotahuje."