1. 10. 2015 | Diana Valevataya, Tereza Velikovská

SPA - MHK 5:3 - Junioři udolali Hradec ve třetí třetině

9., čtvrtek 1. 10. 2015
Sparta - Královští lvi Hradec Králové SPA - HKR
Sparta: Pírs – M. Jandus, Knobloch (C), Bednárik, Bureš, Kadeřávek, Duben, Zeleňák – T. Jandus, Michnáč, Lojka (A), Havel, Litera, Györi, Pulkrab (A), Schwamberger, Hozák, Sladkovský, Procházka. Trenér: Darek Stránský.
Královští lvi Hradec Králové: Veselý – Lier, Košař, Havránek, Hronek, Junek, M. Matějček – Šeda, Zahradník, Malík, Hnik, Miškar (A), Drašnar, Hofman, Š. Matějček, Chalupa, Orság, Gančarčík, Pilař (C). Trenér: Aleš Krátoška.
Branky a nahrávky: 5. Hozák (Duben), 34. Pulkrab (Michnáč, Havel), 39. Havel (Bednárik, Michnáč), 42. M. Jandus (Hozák), 43. M. Jandus – 3. Drašnar (Pilař, Hronek), 36. Hofman (Pilař, Hronek), 40. Pilař (Hronek, Hnik). Rozhodčí: Lacina – Hynek, Belko. Vyloučení: 9:10, navíc Lier (MHK) 10 minut. Využití: 2:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Střely na branku: 34:40. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 5:3.
Sparťanští junioři svedli s vedoucím Hradcem Králové v utkání plném vyloučení na obou stranách vyrovnanou bitvu, kterou na svou stranu nakonec přiklonili až ve třetí třetině. Do té se šlo po vyrovnání hostů za stavu 3:3, ale Martin Jandus dokázal dvěma góly v rozmezí minuty a dvaceti vteřin dokázal získat pro svůj tým cenný skalp dosavadního lídra tabulky. Sparta se tak posunula ze sedmého na čtvrté místo průběžné tabulky DHL extraligy.

Komentář

V úvodu duelu byli aktivnější hostě a jako první se také v brzké přesilové hře prosadili. Tomáš Drašnar nejprve pálil a poté se prosadil dorážkou vlastní střely. Po necelých dvou minutách bylo vyrovnáno. Rychlé přečíslení sparťanů zakončoval Jiří Hozák. Po jeho trefě domácí hráči převzali iniciativu a po zbytek první třetiny byli lepším týmem. Brankář Veselý měl hodně práce například se střelou Schwambergera, zaskvěl se také při přečíslení sparťanů v samém závěru prvního dějství.

Po nástupu do toho druhého vedoucí celek tabulky z Hradce Králové přidal, puk ale při sparťanské přesilovce znovu skončil v jeho brance. Rozhodčí však Bednárikovu trefu neuznali. I tak šla Sparta do vedení, ve 34. minutě se prosadil ránou k tyči Marek Pulkrab. Mountfield dokázal bleskurychle srovnat v početní výhodě díky šikovné teči Tomáše Hofmana, na kterou Pírs nestihl zareagovat.

Krátce nato mohli jít hosté dokonce do vedení, ale Hnik tváří v tvář Pírsovi neuspěl. A promarněné šance mohl ještě více litovat při další přesilovce Sparty. Domácí se totiž opět dostali do vedení, tentokrát zásluhou Jana Havla. Ani tentokrát ovšem nemělo dlouhého trvání. Za minutu a deset sekund bylo po opět srovnáno díky kapitánovi Hradce Radku Pilařovi.

Do třetí dvacetiminutovky se tak vstupovalo za stavu 3:3. Sparťané ale ihned v jejím úvodu definitivně překlopili zápas na svoji stranu, a to zásluhou Martina Janduse. Ten se nejprve prosadil v přesilovce pěti proti třem, když si ho před brankou nepohlídali hostující hráči, a o minutu později také ve hře pět na pět. Dvoubrankový náskok už si sparťané pohlídali až do konce zápasu a nic na něm nezměnila ani power play soupeře v samém závěru utkání.

Podepsáno. Hokejová farma Sparty je v Kadani

Zpátky na led! Kompletní tým zahájil přípravu

Machovský: Za kluky jsem chodil s ortézou

Polášek: Strašně se těším na partu v kabině